BBC розповіли, як британські військові навчають українських інженерів розмінувати поля від російських мін

BBC розповіли, як британські військові навчають українських інженерів розмінувати поля від російських мін

Розмінування
Український сапер оглядає берегову лінію під час розмінування річки Дніпро в Запоріжжі, 3 серпня 2023 року. Фото: Getty Images

Армія Сполученого Королівства активізувала навчання українських інженерів на військовій базі в Польщі, допомагаючи їм розчищати великі території від російських мін.

Про це повідомляє BBC.

Тренінг розпочався ще минулого листопада, де кожен курс тривав кілька тижнів. Зазвичай до нього входять "лише кілька десятків досвідчених українських саперів", повідомляє BBC.

Росія виробляє та встановлює міни в промислових масштабах, тепер вони розкидані на півдні та сході України. Глибина мінних полів може досягати 10 кілометрів, повідомляє BBC, а в одному квадратному метрі може міститися до п’яти вибухівок.

Концентрація мін в окупованих Росією регіонах уповільнила контрнаступ України, обмеживши територіальні завоювання на сході та півдні. Україна сподівається, що з посиленням підготовки з розмінування звільнити окуповані території стане легше.

Штабний сержант Кевін Енгстром розповів BBC, що британці навчають українських військових золотому стандарту розмінування, який передбачає час і терпіння. Однак він додає, якщо безпосередньою загрозою є стрілянина, то процес не завше може бути повільними та методичними. Британські інструктори також коментують швидкість українських солдатів.

"Вони дуже швидкі. Перший раз, коли я відправлявся в Афганістан, я був повільним. Вони справляються краще", – сказав штабний сержант Енгстром.

Британські інструктори порівнюють розмінування з розгадуванням головоломки чи грою в шахи. Справжнім завданням є спроба з’ясувати, де знаходяться мінні поля і чому вони там встановлені. Часто це відбувається навмисно, щоб залучити війська, які потім можуть стати ціллю артилерії.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

На початок