Для розмінування України знадобиться до 70 років — Мінекономіки

Для розмінування України знадобиться до 70 років — Мінекономіки

Для розмінування України знадобиться до 70 років — Мінекономіки
. Юлія Свириденко. Фото: rbc.ua

Для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи. Для цього Україні необхідна допомога західних партнерів.

Про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з членом парламенту Канади Хізер Макферсон, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"Юлія Свириденко звернула увагу, що, зважаючи на масштаби забруднення, за наявних нині в України ресурсів розмінування триватиме 70 років", — йдеться у повідомленні.

Урядовиця вважає, що для розв'язання цієї проблеми в найкоротші терміни потрібна потужна фінансова, технологічна та організаційна підтримка міжнародних партнерів.

"На її думку, для синхронізації та координації зусиль з розмінування територій необхідно створити аналог оборонного "Рамштайну", — зазначається в дописі.

Також у ході зустрічі Свириденко та Макферсон обговорили питання страхування воєнних ризиків для іноземних компаній, які готові взяти участь у швидкому відновленні України, зокрема, для канадського бізнесу.

"Перший віцепрем'єр-міністр України зазначила, що цей напрямок Україна вже опрацьовує з США та Євросоюзом, а також наголосила на важливості запровадження механізмів страхування інвестицій в контексті необхідності відновлення та пожвавлення національної економіки, яка за минулий рік впала на 30,4%", — розповіли в міністерстві.

Окрім того, на зустрічі обговорювались питання повернення українців, що змушені були виїхати за кордон через війну, та підтримку, яку готовий надати їм український уряд, програми для відбудови зруйнованого під час війни житла та інфраструктури, продовольчої безпеки та ролі України, як одного з ключових постачальників продовольства на світовий ринок.

Читайте також

У Гаазі створять центр з розслідування злочинів РФ, Британія відправить додаткові танки. 375 день війни. Онлайн

На початок