Кулеба закликав МКС видати ордер на арешт голови Червоного Хреста Білорусі через його причетність до депортації дітей

Кулеба закликав МКС видати ордер на арешт голови Червоного Хреста Білорусі через його причетність до депортації дітей

Важливо
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час Конференції з відновлення України, 21 червня 2023 року, Лондон, Велика Британія, фото: AP

Очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордер на арешт голови Червоного Хреста Білорусі Дмитра Шевцова, який публічно зізнався у злочині депортації дітей з окупованих територій України.

Про це Дмитро Кулеба написав у Twitter.

"Я закликаю Міжнародний кримінальний суд видати ордер на арешт Дмитра Шевцова, який публічно зізнався у злочині незаконної депортації дітей з окупованих територій України. Усі винні у викраденні українських дітей мають бути притягнуті до відповідальності", — йдеться у дописі Кулеби.

Раніше голова Білоруського товариства Червоного Хреста Дмитро Шевцов під час поїздки на окуповану частину Донбасу заявив у репортажі телеканалу "Білорусь 1", що його організація бере участь у вивезенні дітей з окупованих територій України до Білорусі.

18 липня депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість видачі ордера на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка через його причетність до вивезення дітей з окупованих територій України.

The Telegraph повідомляло, що з вересня 2022 року, близько 2150 українських дітей віком від шести років було вивезено щонайменше до чотирьох таборів у Білорусі. Очікується, що їхня кількість до осені цього року досягне трьох тисяч. До цього воєнного злочину міг бути причетний президент Олександр Лукашенко.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок