"Вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій — ДПСУ

"Вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій — ДПСУ

українсько-білоруський кордон
Кордон з Білоруссю на Рівненщині. Фото: Суспільне Рівне

Найманці ПВК "Вагнер", які прибули до Білорусі, не становлять загрози для України, але їх можуть використати для дестабілізації на кордонах з Україною чи країнами ЄС.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрія Демченка в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Наразі наша розвідка відстежує, що на території Білорусі заведені окремі групи найманців, однак про якесь масове чи масштабне заведення представників ПВК не йдеться. Йдеться про кілька сотень, які надалі розміщуються в тих місцях, які були підготовлені", — сказав він.

За словами речника ДПСУ, бойовики ПВК "Вагнер", які прибули до Білорусі, не становлять загрози для України, але прикордонники та військові відстежують їх переміщення.

"Та кількість не становить будь-якої загрози для України, щоб створити якесь ударне угруповання. Однак, звичайно, Білорусь може їх задіяти і для більш серйозних речей. Наприклад, для дестабілізації ситуації на кордоні з Україною або з іншими країнами, з якими межує Білорусь", — зазначив Демченко.

Що відомо про "заколот" Пригожина в Росії

23-24 червня 2023 року у Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Вінанонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту", що передбачає до 20 років увʼязнення.

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Протягом дня “вагнерівці” пройшли Ростов, Воронезьку область. Пригожин заявив, що представники ПВК дійшли до 200 км від Москви.

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот увечері 24 березня повідомилапресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

Згодом сам Пригожин повідомив, що "вагнерівці" припиняють бунт і прямують до своїх польових таборів у Ростовській області.

Кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а сам він поїде в Білорусь, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

26 червня російське медіа "Вёрстка", з посиланням на співрозмовника у лісництві Могилівській області повідомило, що регіоні вже ведеться будівництво військового табору для найманців ПВК "Вагнер". За його словами, таборів буде кілька, один із них розташується недалеко від міста Осиповичі. Це 200 кілометрів від кордону з Україною.

27 червня Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь і заявив, що розраховує, що командири з ПВК "Вагнер", які прибули до Білорусі поділяться бойовим досвідом з білоруськими військовими.

15 липня українські прикордонники зафіксували прибуття до Білорусі підрозділів найманців з ПВК "Вагнер".

На початок