Тисячі українських дітей вивезли до білоруських таборів — The Telegraph

Тисячі українських дітей вивезли до білоруських таборів — The Telegraph

Діти, депортація
Батьки, журналісти та волонтери зустрічають дітей з Херсонщини та Харківщини, яких вдалося вивезти з тимчасово окупованого Криму, де вони перебували на "оздоровленні", 21 березня 2023 Фото: Save Ukraine/Facebook

Тисячі українських дітей були примусово депортовані до Білорусі і до цього воєнного злочину міг бути причетний президент Олександр Лукашенко.

Про це пише The Telegraph.

Зазначається, що з вересня 2022 року, близько 2150 українських дітей віком від шести років було вивезено щонайменше до чотирьох таборів у Білорусі. Очікується, що їхня кількість до осені цього року досягне трьох тисяч.

Українських дітей через російський Ростов на Дону переправляють потягом до Мінська, а звідти автобусом довозять до різних об’єктів. Найчастіше їх розміщують у чотирьох таборах.

Три табори розташовані у Мінській області: санаторій "Острошицький Городок", національний дитячий освітньо-оздоровчий центр "Зубренок" і дитячий табір "Дуброва", які належать білоруській державній компанії з виробництва добрив "Білоруськалій".

Четвертке місце, де розміщують українських дітей – санаторій "Золоті піски" у Гомельській області.

Як з’ясував The Telegraph, у російських таборах українських дітей «перевиховують», розповідають, що вони "росіяни", змушують вчити російський гімн й налаштовують проти України перед тим, як незаконно віддати їх на усиновлення. Якщо ж діти чинять опір, їх б’ють.

У білоруській опозиційній групі "Національне антикризове управління", яке передало документи до МКС, заявили, що Лукашенко "є основним винним у насильницькому переміщенні цих дітей до Білорусі" і "безпосередньо давав вказівки щодо організації фінансування цих процесів".

Докази, що пов’язують ці злочини з Лукашенком та іншими білоруськими посадовцями вже подали до Міжнародного кримінального суду.

Україна розслідує ймовірну роль Білорусі в примусовому переміщенні українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок