Справи Майдану: розслідування щодо двох ексберкутівців завершили, ще одному висунули підозру

Справи Майдану: розслідування щодо двох ексберкутівців завершили, ще одному висунули підозру

Справи Майдану: розслідування щодо двох ексберкутівців завершили, ще одному висунули підозру
. AP

Слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора завершили досудове розслідування стосовно двох колишніх міліціонерів полку міліції особливого призначення "Беркут", яких підозрюють у незаконних діях під час протестів на Майдані Незалежності у 2013–2014 роках.

Експравоохоронцям інкримінують незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів, вчинене групою осіб, перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, яке супроводжувалося насильством, та службове підроблення, повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

"Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року "беркутівці" перевищили свої службові повноваження та затримали учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності. Під час затримання експравоохоронці застосували до потерпілого фізичну силу, чим незаконно перешкодили організації та проведенню зборів. У подальшому міліціонери склали рапорти про затримання потерпілого, до яких внесли завідомо неправдиві відомості", – йдеться в оприлюдненому повідомленні.

Окрім того, за погодженням з прокурорами Офісу Генерального прокурора 22 липня слідчі ДБР повідомили колишньому міліціонеру полку міліції особливого призначення "Беркут"про підозру у незаконному перешкоджанні проведенню зборів та мітингів, вчиненому групою осіб та службовому підробленні.

За даними слідства, 30 листопада 2013 року він перешкоджав проведенню зборів на Майдані Незалежності у Києві та сфальсифікував офіційні документи, щоб довести нібито вчинення цього дня потерпілим адміністративних правопорушень.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні триває, повідомили в ОГПУ.

Що відомо

  • Розгляд справи про розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року, під час яких загинули 48 людей та майже 80 були поранені, триває п'ятий рік. Її розглядає Святошинський районний суд Києва.
  • Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у незаконному перешкоджанні, організації та проведенню зборів, мітингів у центрі Києва двом ексберкутівцям.
  • 21 травня слідчі Державного бюро розслідувань спільно з прокурорами повідомили про підозру двом колишнім працівникам полку міліції особливого призначення "Беркут" у Києві, які незаконно затримали трьох майданівців.
  • 9 квітня повідомлялося, що слідчі ДБР разом з прокурорами Офісу генпрокурора провели три слідчі експерименти в межах розслідування справ Майдану.
  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР. Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
  • 20 лютого на той час в.о. голови ДБР Ірина Венедіктова заявила, що Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках.
  • 29 лютого опублікували перший звіт про розслідування "справ Майдану" за лютий 2020 року.
  • Святошинський райсуд Києва переніс на вересень розгляд справи про розстріли на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року у зв’язку з закінченням повноважень присяжних.
  • Слідчі ДБР завершили розслідування відносно двох експрацівників спецпідрозділу "Беркут" та повідомили про підозру ще одному беркутівцю.
На початок