У ДБР опублікували перший звіт про розслідування "справ Майдану"

У ДБР опублікували перший звіт про розслідування "справ Майдану"

У ДБР опублікували перший звіт про розслідування "справ Майдану"
facebook

Тимчасова директорка ДБР Ірина Венедіктова опублікувала перший звіт про розслідування "справ Майдану" за лютий 2020 року. Про це повідомляє пресслужба бюро.

У звіті вказано, що Венедіктова звертається з “відкритим листом до родин Героїв Небесної Сотні та громадськості”.

У зверненні вказано, що на кінець лютого у провадженні спецпідрозділу ДБР з рослідування “справ Майдану” перебуває 51 кримінальне провадження.

Венедіктова вказує, що протягом лютого слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому слідчому Дніпровського районного управління ГУ МВС України у Києві. Експравоохоронець підозрюється у зловживанні владою через затримання мітингувальників.

Крім того, ДБР затримало і оголосило підозру у замаху на вбивство ексбійцю спецпідрозділу “Омега”.

Також ДБР скерувало до суду обвинувальний акт щодо судді Дніпровського районного суду Києва через арешти мітингувальників під час Революції гідності.

Що відомо:

  • З 20 листопада 2019 року ГПУ втратила функцію досудового розслідування. Справи були передані слідчим Національного антикорупційного бюро, Державному бюро розслідувань та Національній поліції.
  • Адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування на знак протесту проти саботажу "справ Майдану".
  • За словами Закревської, розслідування вбивств активістів під час Революції гідності затягуються, а слідство перебуває під загрозою згортання.
  • Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов підтримав голодування адвокатки родин Небесної сотні Євгенії Закревської.
  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
  • Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
  • Голова комітету правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що слідчі, відповідно до нових поправок, можуть бути переведені до ДБР, якщо вони з певного терміну проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво та входили до слідчих груп протягом чотирьох місяців.
  • Повідомлялося, що керівником відділу з розслідування "справ Майдану" у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього був заступником директора ДБР.
  • 20 лютого Ірина Венедіктова заявила, що Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках.
  • Пізніше Венедіктова зустрілась із представниками ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" та ГО "Нескорений Майдан – 18.02" і пообіцяла щомісяця звітувати про перебіг розслідування "справ Майдану".

Вибір редакції

На початок