Покарати всіх причетних. ДБР змінює закон про справи Майдану

Покарати всіх причетних. ДБР змінює закон про справи Майдану

Покарати всіх причетних. ДБР змінює закон про справи Майдану
undefined

Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках.

Про це заявила т.в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова у відеозверненні.

"Шоста річниця Майдану. Лунають гучні заяви, гасла, традиційні обіцянки. Перші смерті: Нігоян, Сеник, Жизневський — ми досі не знаємо, хто винен в цих смертях", — сказала вона.

За словами Венедіктової, під час подій на Майдані постраждали 2,5 тисячі осіб, 78 цивільних громадян України загинули.

Вона наголосила, що серед загибрих і 13 правоохоронців, які також є громадянами України.

"14 тисяч томів справ кримінальних проваджень - всі ми хочемо знати правду, всі ми прагнемо справедливості", — сказала т.в.о. директора ДБР.

Саме тому, за її словами, Держюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути всіх винних осіб до відповідальності, зокрема і тих, хто переховується за кордоном.

"Ми все робимо для того, щоб ті задачі, які стоять перед правоохоронними органами з рослідуванян справ, для всіх нас болючих подій 2013-2014 років, були доведені до логічного і справедливого завершення", — підсумувала Венедіктова.

Що відомо:

 • З 20 листопада 2019 року ГПУ втратила функцію досудового розслідування. Справи були передані слідчим Національного антикорупційного бюро, Державному бюро розслідувань та Національній поліції.
 • Адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування на знак протесту проти саботажу "справ Майдану".
 • За словами Закревської, розслідування вбивств активістів під час Революції гідності затягуються, а слідство перебуває під загрозою згортання.
 • Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов підтримав голодування адвокатки родин Небесної сотні Євгенії Закревської.
 • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
 • Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
 • Голова комітету правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що слідчі, відповідно до нових поправок, можуть бути переведені до ДБР, якщо вони з певного терміну проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво та входили до слідчих груп протягом чотирьох місяців.
 • Повідомлялося, що керівником відділу з розслідування "справ Майдану" у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього був заступником директора ДБР.
 • Разом з тим 29 грудня 2019 грудня у Майорську на Донеччині відбувся обмін утримуваними особами. Україна передала на окуповану територію 127 осіб, зокрема п'ятьох екберкутівців.
 • Представники потерпілих вимагали, щоб генпрокурор Руслан Рябошапка і його заступник Віктор Трепак повернули повний склад групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо ексберкутівців. Водночас групу нових прокурорів — Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна — просили відсторонити від участі у кримінальних провадженнях у справах Майдану і перевести з Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини на Майдані.
 • П’ятьох колишніх беркутівців обвинувачують у вбивствах та інших злочинах, що 20 лютого 2014 року призвели до загибелі 49 людей на вулиці Інститутській у центрі Києва.
 • Зокрема, їм інкримінують перевищення влади та службових повноважень (ст. 365), викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем (ст. 262), вчинення терористичного акту (ст. 258), та умисне вбивство (ст. 115).

Вибір редакції

На початок