Рада розблокувала розслідування справ Майдану

Рада розблокувала розслідування справ Майдану

Рада розблокувала розслідування справ Майдану

Верховна Рада ухвалила закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.

Закон в цілому підтримали 250 народних депутатів, дев'ять — проти. Поправку про переведення слідчих з ГПУ поза конкурсом проголосували окремо. Її підтримали 334 депутати.

Як сказав під час засідання голова комітету правоохоронної діяльності Денис Монастирський, слідчі, відповідно до нових поправок, можуть бути переведені, якщо вони з певного терміну проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво та входили до слідчих груп протягом чотирьох місяців.

"Після прийняття закону 2116 (зміни до Закону про ДБР) його потрібно підписати (Президент). В ДБР потрібно утворити Управління у справах Майдану штатом 100 осіб (кількість на яку збільшується чисельність ДБР) — за новою редакцією це також робить Президент", — зазначила перед голосування адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська.

Окрім того, було ухвалено поправку, яка передбачає звільнення голови ДБР Романа Труби та всього керівного складу. Поправка передбачає, що після вступу в дію закону президент України має протягом п'яти днів призначити тимчасового очільника відомства.

Як відомо:

  • 20 листопада Генеральна прокуратура втратила слідчі функції. Усі справи було передано до НАБУ, ДБР та Національної поліції.
  • Адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська 21 листопада оголосила голодування, вимагаючи дозволити слідчим Генпрокуратури, які розслідували справи Майдану, перейти до ДБР поза конкурсом.

Фото каверу Радіо Свобода

Вибір редакції

На початок