У Міненерго пояснили причину масових відключень електроенергії в Україні

У Міненерго пояснили причину масових відключень електроенергії в Україні

Лінія електропередач
Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Аварійні відключення та знеструмлення відбулись через розсинхронізацію енергетичної системи України – майже два мільйони споживачів були без світла у 12 областях. Також через цю аварію відбулись тимчасові відключення і в сусідній Молдові.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики України.

Зазначається, що це найбільша кількість одночасно знеструмлених споживачів починаючи з лютого, коли завдяки зусиллям енергетиків, зокрема атомників, вдалося додати генерації в систему та скасувати графіки відключень електроенергії.

"Сьогодні влучань в енергетичну інфраструктуру не було, а щоб встановити причини масових відключень та не допустити їх повторення міністр енергетики України Герман Галущенко доручив Державній інспекції енергетичного нагляду негайно створити комісію для оперативного вивчення цієї ситуації", — йдеться в повідомленні.

У пресслужбі Міненерго зауважили, що про результати роботи комісії повідомлять згодом.

30 травня Кабмін ухвалив рішення щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт-год з 1 червня. За словами Галущенка, це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми наступної зими.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Україна експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС із червня до 11 жовтня минулого року. За цей період було реалізовано 2,6 млрд кВт/годин. Після масованих обстрілів енергосистеми з жовтня Україна припинила експорт електроенергії. 7 квітня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що Україна відновлює експорт електроенергії.

12 квітня "Укренерго" повідомляло, що виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу українських споживачів, а надлишок Україна експортує до Польщі та Молдови.

24 травня Укренерго повідомило, що генерація виробляє достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів і Україна не імпортує електроенергію. Також не здійснюється експорт електричної енергії наразі. Відсутність експорту електроенергії з України пов’язана з необхідністю покрити внутрішні потреби країни.

На початок