Укренерго розслідує масові відключення світла в країні

Укренерго розслідує масові відключення світла в країні

ЛЕП, Електроопора
Фото ілюстративне: Pexels

НЕК "Укренерго" розпочала розслідування причин аварійного відключення декількох магістральних високовольтних ліній, через споживачі у низці областей залишилися без світла.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Зазначається, що близько 13.00 в енергосистемі аварійно відключилися декілька магістральних високовольтних ліній. Внаслідок цього дією протиаварійної автоматики були частково знеструмлені споживачі в низці областей.

"Наразі триває заживлення споживачів. Постачання електроенергії всім споживачам буде відновлено у найближчі години. Розпочато розслідування причин інциденту", — зазначили в Укренерго.

У компанії наголосили, що відключення відбулися через технічні причини та не пов’язані з дефіцитом потужності в енергосистемі.

Раніше компанія ДТЕК повідомила, що 30 травня по всій Україні відбуваються відключення світла через спрацювання автоматики на енергетичній інфраструктурі. Його спричинило зниження частоти в об’єднаній енергосистемі України.

З0 травня стало відомо про відключення світла у багатьох регіонах України.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Україна експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС із червня до 11 жовтня минулого року. За цей період було реалізовано 2,6 млрд кВт/годин. Після масованих обстрілів енергосистеми з жовтня Україна припинила експорт електроенергії.

7 квітня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що Україна відновлює експорт електроенергії. 12 квітня "Укренерго" повідомляло, що виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу українських споживачів, а надлишок Україна експортує до Польщі та Молдови.

24 травня "Укренерго" повідомило, що генерація виробляє достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів і Україна не імпортує електроенергію. Водночас не здійснюється експорт електричної енергії через необхідність покрити внутрішні потреби країни.

На початок