В уряді розглядають три сценарії блекауту — ЗМІ

В уряді розглядають три сценарії блекауту — ЗМІ

В уряді розглядають три варіанти блекауту — повного або часткового відключення електроенергії по всій Україні внаслідок масованих російських атак. 23 листопада під час сьомої масованої атаки РФ по Україні енергетики не допустили блекауту.

Як пише Forbes з посиланням на дані Кабміну, наразі розглядають три сценарії блекауту:

1. Блекаут на Лівобережжі. Без світла на 12-24 години залишаться Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області, а також підконтрольні Україні частини Харківської, Донецької та Луганської областей. Частково – Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Черкаська та Київська області разом з лівим берегом Києва. Щоб відновити живлення областей протягом 12-24 годин енергетики поступово запускатимуть електростанції. Спочатку малі теплоелектроцентралі та гідроелектростанції, які мають заживити великі теплоелектростанції. Компресорні станції газотранспортної системи та місцевих облгазів будуть заживлені автономно. У першу чергу до електрики підключать підприємства тепло- та водопостачання, водовідведення.

2. Блекаут всієї країни до доби. Уся підконтрольна територія України залишиться без світла на 12-24 години. Енергосистема України буде заживлена від європейської. Протягом двох годин мають бути заживлені атомні електростанції. Спочатку світло зʼявлятиметься в окремих регіонах, які поступово обʼєднаються в єдину енергосистему.

3. Блекаут всієї країни до 7 днів. Першочергово буде відновлене зʼєднання української та європейської енергосистем. Паралельно буде відновлюватись живлення малих гідроелектростанцій та теплоелектроцентралей. Електроенергія пріоритетно йтиме на потреби комунальних служб та населення. До 7 днів може знадобитись, щоб відновити роботу атомних електростанцій. Тільки після цього буде заживлена промисловість.

Що відомо

  • 23 листопада Росія здійснила черговий масований ракетний удар по Україні. Пошкоджені і зруйновані житлові будинки та ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. Є загиблі та поранені, серед них — діти. Низка регіонів опинились без світла та водопостачання.
  • Масований ракетний удар Росія здійснила в той же день, коли Європарламент визнав РФ державою-спонсором тероризму.
  • Станом на вечір 24 листопада в Укренерго не можуть назвати точний час повного відновлення електрики. Однак виробники електроенергії вже забезпечили близько 50% потреб споживання в країні.

Читайте також

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Як зігрітися і зберегти тепло у квартирі

Що і як готувати без світла

Як зберегти Wi-Fi під час відключень світла

Як обрати якісну термобілизну

На початок