Україна експортує електроенергію до Польщі та Молдови

Україна експортує електроенергію до Польщі та Молдови

Україна експортує електроенергію до Польщі та Молдови
. Лінія електропередач. Фото: Суспільне Львів

Станом на 12 квітня виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу українських споживачів, а надлишок Україна експортує до Польщі та Молдови. Про це повідомляє "Укренерго".

За інформацією компанії, в енергосистемі наявний достатній резерв потужності.

"Завдяки цьому є можливість експортувати електроенергію в Молдову (30-95 МВт в різні години), та від сьогодні – до Польщі (до 75 МВт в різні години)", — йдеться у повідомленні.

В "Укренерго" зазначили, що наразі ключовим пріоритетом для компанії є відновлення надійності живлення.

"Для цього наші ремонтні бригади проводять відновлювальні роботи на всіх об’єктах високовольтної мережі, які зазнали російських атак. З моменту атаки 9 березня було повернуто в роботу 5 магістральних ліній та частково відновлено обладнання 9 підстанцій різного класу напруги. Відновлювальні роботи продовжуються", — зазначили у компанії.

"Укренерго" закликало українців, за можливості, переносити використання потужної техніки у нічні та денні години, щоб зменшити навантаження на енергосистему, яка зазнала тяжких пошкоджень внаслідок обстрілів і все ще продовжує відновлюватися.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Читайте також

Енергосистема працює без обмежень — Міненерго

Україна отримала можливість екстрено імпортувати електроенергію з 15 країн ЄС

На початок