Імпорт та експорт електроенергії наразі не відбувається — "Укренерго"

Імпорт та експорт електроенергії наразі не відбувається — "Укренерго"

Імпорт та експорт електроенергії наразі не відбувається — "Укренерго"
. "Укренерго". Фото: УНІАН

Станом на 24 травня генерація виробляє достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів, але через обстріли складною залишається ситуація у прифронтових областях України.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

"Наразі виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів. Наявні ресурси води наразі дозволяють гідроелектростанціям працювати цілодобово, а також збільшувати свою генерацію для покриття ранкових та вечірніх піків споживання, для чого також максимально залучаються наявні в системи потужності теплових електростанцій. Втім, поступово знижується водопілля, що впливатиме на роботу гідроелектростанцій. У денні години активно працюють сонячні та вітрові електростанції", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що триває активна ремонтна кампанія на енергоблоках АЕС, для яких літо – традиційна пора перезавантаження палива та підготовки до зими.

Відновлювальні роботи також відбуваються на енергоблоках ТЕС та ТЕЦ, які зазнали серйозних пошкоджень внаслідок російських ракетних та дронових атак. Ремонтні бригади "Укренерго" активно працюють над відновленням магістральної високовольтної інфраструктури.

"Імпорт та експорт електричної енергії наразі не здійснюється. Відсутність експорту електроенергії з України пов’язана з необхідністю покрити внутрішні потреби країни у споживанні протягом всієї доби та забезпечити резерви на вечірні години максимального споживання", — йдеться у повідомленні.

В "Укренерго" зауважили, що складною залишається ситуація поблизу лінії фронту.

"Вкотре через російські обстріли та пошкодження мереж обленерго були знеструмлені споживачі на Донеччині та Сумщині. Бригади обленерго оперативно відновлюють живлення там, де дозволяє безпекова ситуація", — йдеться в повідомленні.

Також внаслідок відключення однієї з ліній обленерго наразі обмежена видача потужності електростанції на сході країни. Пошкоджень у мережі "Укренерго" за останню добу немає.

На початок