Гроші з експорту електроенергії спрямують на ремонти і підготовку до опалювального сезону — Харченко

Гроші з експорту електроенергії спрямують на ремонти і підготовку до опалювального сезону — Харченко

Ексклюзивно
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко
. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Фото: УНІАН

Експорт електроенергії — це додаткові гроші для України, при, тому що на це є попит у сусідніх країнах. Наразі в Україні відновлені вугільні електростанції й паводок, що був у лютому, за рахунок якого "Укргідроенерго" змогла згенерувати більше електрики дав свої результати.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

"Коли ми впевнилися, що ситуація стабільна, вона робоча, то тоді почалися розмови про відновлення експорту електроенергії. А наші країни-сусіди цього експорту дуже потребують. Україна — традиційний експортер електроенергії. Для нас це додаткові гроші, які під час війни для енергетики вкрай важливі", — сказав Харченко.

За його словами, кошти, отримані від експорту електроенергії підуть на закупівлю обладнання, ремонтні роботи з відновлення енергосистеми України та підготовку до наступного опалювального сезону.

Харченко вважає, що восени цього року Росія знову посне завдавати ударів по енергетичних об'єктах України.

"Підтримую думку, що наступної осені ми маємо очікувати нових обстрілів енергетичної інфраструктури з боку РФ і маємо готуватись. В жовтні-листопаді, я майже впевнений, такі обстріли відновляться. І будуть вони дуже інтенсивні. Саме тому ми маємо приготуватися", — сказав директор Центру досліджень енергетики.

Енергетика працює над фізичним захистом українських трансформаторних підстанцій, і генерації там, де це можливо, каже Харченко, але до наступного опалювального сезону повністю відновити високовольтну мережу навряд чи вдасться.

"Тому, що терміни виробництва і доставки трансформаторів доволі великі й добре, щоб 60% встигли зробити до початку наступного опалювального сезону. Це дуже величезна складна робота, і, на жаль, вона від українських енергетиків не дуже залежить. Замовлення розміщені, але темпи виробництва, доставки цього обладнання такі, що воно не приїде не приїде до України вчасно", — сказав Олександр Харченко.

12 квітня "Укренерго" повідомляло, що виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу українських споживачів, а надлишок Україна експортує до Польщі та Молдови.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Читайте також

До нового опалювального сезону в Україні потрібно створити децентралізовану систему електрогенерації — Харченко

Енергосистема працює без обмежень — Міненерго

Україна отримала можливість екстрено імпортувати електроенергію з 15 країн ЄС

На початок