Папа Франциск прийме українського прем'єра напередодні візиту до Орбана

Папа Франциск прийме українського прем'єра напередодні візиту до Орбана

Папа Римський Франциск
. Папа Римьский Франциск під час щотижневої аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані, Фото: AP

Папа Римський Франциск 28 квітня відвідає Угорщину, де зустрінеться з прем'єр-міністром Віктором Орбаном. Напередодні візиту понтифік зустрінеться з українським прем'єром Денисом Шмигалем.

Як пише Ansa, Папа Франциск прийме очільника українського уряду 27 квітня. Зустріч в Апостольському палаці запланована в четвер на 9 годину ранку.

Шмигаль 26 квітня прибуде в Італію, де візьме участь у двосторонній конференції з питань відновлення України і представить її підсумки разом із прем'єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні.

Як повідомляє Reuters, до Угорщини з апостольським візитом понтифік прибуде 28 квітня і перебуватиме у країні три дні. Очікується, що понтифік обговорить Україну, міграцію та християнське коріння Європи.

Читайте також: "Папа Римський підтримує контакти з РФ, бо це можливість припинити війну" — посол України у Ватикані

Агентство зазначає, що Папа Франциск їде в Угорщину, щоб виконати обіцянку щодо офіційного візиту після короткої зупинки в Будапешті на шляху до Словаччини у 2021 році, що "змусило багатьох вірян почуватися зневаженими".

Зазначається, що головною метою поїздки понтифіка стане зустріч з угорськими католиками, однак Франциск визнав, що на зміст візиту впливають поточні події.

"Це також буде поїздка до центру Європи, яку продовжують охоплювати холодні вітри війни, а переміщення такої кількості людей поставило на порядок денний нагальні гуманітарні питання", — заявив Папа Римський.

Читайте також: Орбан назвав Україну "неіснуючою у фінансовому сенсі країною". В МЗС України відповіли

Очікується, що в Угорщині глава католицької церкви зустрінеться з прем'єром Віктором Орбаном та обговорить з ним Україну.

Раніше Орбан заявив, що Ватикан та Угорщина є єдиними двома європейськими державами, які можна назвати "промирними" щодо України.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

Згодом Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції ЄС і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Читайте також

Папа Римський розплакався, коли молився за мир в Україні. Як це було

Папа Римський закликав молитися за українських дітей та мир в Україні

"Це глобально": Папа Римський не бачить швидкого кінця війни в Україні

Угорщина не буде арештовувати Путіна на своїй території — глава адміністрації Орбана

Символічні дії не наблизять завершення війни: угорський дипломат про ордер на арешт Путіна

На початок