Папа Римський у День Незалежності назвав Дугіну "невинною жертвою війни". В Україні відповіли

. Папа Римський Франциск з прапором України. Фото: Associated Press

Папа Римський Франциск у День Незалежності України заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'я, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

Як пише Guardian, після своєї щотижневої спільної аудієнції у Ватикані Франциск звернувся до "улюбленого українського народу, який ось уже шість місяців страждає від жахів війни".

Він заявив, що "за безумство платять невинні" і в цьому контексті згадав загиблу від вибуху авто Дар'ю Дугіну, дочку ідеолога "русского міра" Олександра Дугіна, яка підтримувала погляди батька.

"Я думаю про ту бідну дівчину, яка загинула через бомбу, закладену під сидінням її машини в Москві", — сказав Папа Франциск.

Слова понтифіка розкритикував посол України у Ватикані Андрій Юраш.

Сьогоднішня промова Папи розчарувала і змусила мене задуматися над багатьма речами: не можна говорити в одних і тих же категоріях про Агресора і Жертву, Ґвалтівника і Зґвалтованого. Як можна назвати одну з ідеологів російського імперіалізму невинною жертвою? Її вбили росіяни як священну жертву, і тепер вона на щиті війни", — написав він у Twitter.

Увечері 20 серпня у Підмосков’ї на Можайському шосе в районі селища Великі Вяземи вибухнув автомобіль Land Cruiser Prado, в салоні якого перебувала донька кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'я. Жінка загинула на місці, повідомив її знайомий. Соратник Дугіна Петро Лундстерм повідомив, що в автомобілі мав бути сам Дугін – вони збиралися разом повертатися із російського пропагандистського фестивалю.

Що відомо

  • У ФСБ РФ заявили, що вбивство доньки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар’ї готували та реалізували українські спецслужби. Зокрема, у ФСБ виконавицею замаху назвали громадянку України Наталію Вовк, 1979 року народження.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна не має відношення до загибелі Дар'ї Дугіної: її "прибрало" російське ФСБ за критику дій влади РФ.
  • Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, якій після відмови у 2014 році визнати анексію Криму Росією виїхав за її межі, заявив, що замах Олександра Дугіна та на його доньку Дар’ю Платонову скоїв партизанський рух "Національна республіканська армія", що діє на території Росії.
  • Очільник "Росспівробітництва" Євген Примаков оголосив полювання на колишнього депутата Держдуми РФ Іллю Пономарьова після його заяви, що до загибелі доньки Дугіна причетний російський партизанський рух.
  • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що Україна не причетна до підриву доньки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар’ї та додав, що російські спецслужби почали внутрішньовидову боротьбу.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 182. Текстовий онлайн