В Угорщині зростає невдоволення проросійською політикою Орбана

В Угорщині зростає невдоволення проросійською політикою Орбана

В Угорщині зростає невдоволення проросійською політикою Орбана
. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

В Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана. Про це свідчать результати опитування соціологічного інституту Publicus, опублікованого Nepszava.hu.

На думку більшості (57%), прем'єр-міністр Віктор Орбан повинен суворіше засудити Росію за напад на Україну. Дві третини опитаних вважають, що Орбану доведеться вибирати між Москвою і Брюсселем.

Знову зросла частка тих, хто вважає напад Росії на Україну актом агресії та не поділяє припущення, що Росія лише захищається.

У лютому 64% опитаних кваліфікували війну в Україні як російську агресію, у квітні лише 56%. Згідно з даними, отриманими в серпні, це твердження знову підтримали 63%. А за останніми даними на кінець жовтня, так вважають 69%.

Що відомо

  • Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.
  • У червні старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана вважає, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.
  • У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

Читайте також

"Орбан у стосунках з Путіним не перетинає європейських кордонів" — віцемаршалок Сейму Польщі про Угорщину та санкції ЄС

На початок