Папа Римський Франциск вважає, що у нинішньому світі біженці поділені на класи залежно від походження. Саме тому, стверджує понтифік, біженців із України приймають краще, ніж із інших країн.
Про це Франциск заявив в інтерв’ю італійському телеканалу RAI, текст якого оприлюднений інформаційним агентством Ватикану.
Відповідаючи на питання ведучої про те, чи не є прийняття біженців із України сигналом до подолання упереджень стосовно людей, які рятуються втечею від війни, Папа Римський погодився, що біженців "і далі ділитимуть на категорії".
"Біженців поділяють. Є перший клас, є другий клас, за кольором шкіри, з розвиненої вони країни чи нерозвиненої. Ми расисти, ми расисти. І це погано", — заявив понтифік.
За даними Управління Верховного комісара ООН з питань біженців, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад 4,7 мільйона українців були змушені виїхати за кордон. Найбільше з них прибули до Польщі.
Що відомо
- З початку вторгнення Росії в Україну Папа Римський неодноразово закликав до припинення воєнних дій, спілкувався з українськими біженцями і навіть особисто, порушуючи протокол, відвідував посольство Росії у Ватикані. Понтифік також розглядає можливість приїзду до Києва.
- 15 квітня в Колізеї на традиційній Хресній ході за участі Папи Римського у Ватикані вирішили вдатися до своєрідного примирення українців та росіян. Під час 13-ї стації, присвяченої роздумам про смерть Ісуса, хрест мали б тримати сім’ї українки Ірини та росіянки Альбіни, які ще 20 років тому залишили свої країни та приїхали до Італії. В Україні така версія примирення викликала подив, відторгнення та обурення.
Читайте також: Щоб миритися, треба бути живими ― Глава УГКЦ про спроби Ватикану примирити українців та росіян
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 51. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!