Угорщині дозволили не приєднуватись до нафтового ембарго проти РФ — Орбан

Угорщині дозволили не приєднуватись до нафтового ембарго проти РФ — Орбан

Угорщині дозволили не приєднуватись до нафтового ембарго проти РФ — Орбан
. Президент Угорщини Віктор Орбан. Фото: AP

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що країна домовилася із Європейським Союзом і отримала дозвіл купувати російську нафту.

"Домовленість досягнута. Угорщина звільнена від нафтового ембарго!", — повідомив Орбан.

Ще 30 травня прем’єр-міністр заявляв, що Угорщина все ще не досягнула порозуміння з іншими країнами ЄС щодо ембарго на імпорт російської нафти у зв’язку з агресією РФ проти України.

Лідери держав-членів Європейського Союзу на саміті 30 травня погодили шостий пакет санкцій проти Росії, який містить часткове ембарго на російську нафту.

Що відомо

  • Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу у війні з Росією та прийняла українських біженців, але виступає проти посилення санкцій проти РФ, зокрема через залежність від російського газу й нафти. На цьому тлі Володимир Зеленський раніше публічно закликав Будапешт визначитися, на чиєму він боці.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час пресконференції з турецьким візаві Мевлютом Чавушоглу 19 квітня заявив, що країна не погодиться на запровадження ембарго на російські газ і нафту і не дозволить "втягнути себе у війну".
  • Лідер угорської партії "Фідес", яка на останніх виборах 3 квітня здобула конституційну більшість, Віктор Орбан 16 травня був уп’яте обраний на посаду прем’єр-міністра Угорщини. В інавгураційній промові він знову заявив, що Будапешт не повинен "втручатись" у війну в Україні.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що для того, аби країна могла обійтися без російської нафти й підтримати відповідне ембарго Європейського Союзу, їй потрібні 15-18 мільярдів євро.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 97. Текстовий онлайн

Україна має потужний важіль впливу на Угорщину — радниця міністра енергетики

Євросоюз готує план на випадок зупинки постачання газу з РФ

Bloomberg: ЄС хоче імпортувати газ з Ізраїлю, щоб зменшити залежність від РФ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок