Папа Римський розплакався, коли молився за мир в Україні. Як це було

. 28 серпня 2022 року в Аквілі, Італія. (Фото: Даніло Ді Джованні / Getty Images)

Папа Римський Франциск не зміг стримати емоцій і сліз під час молитви до Діви Марії, коли молився за мир для українського народу. Про це повідомляють Vatican News.

8 грудня Понтифік молився перед статуєю Непорочної Діви Марії, встановленою на Іспанській площі, що в центральній частині Риму. Наприкінці промови Франциск не зміг стримати сліз, коли згадав про страждання українського народу. Папа зробив паузу, за якийсь час пролунали оплески, а згодом Понтифік продовжити свою молитву.

“Пречиста Діво, я хотів би принести Тобі сьогодні подяку українського народу за мир, про який ми вже довго просимо в Господа. Натомість мушу знову представити Тобі благання дітей, похилих віком, татів і матерів, юнаків і дівчат цієї мученицької землі, що багато страждає. Та в дійсності ми знаємо, що Ти перебуваєш з ними та з усіма стражденними, так само як була біля хреста Твого Сина”, — сказав Папа Франциск, ледве стримуючи сльози, ввечері 8 грудня.

Як відзначають Rai News, це був найзворушливіший момент молитви і загалом історичний момент. Журналісти порівнюють ці сльози Понтифіка з його самотнім зверненням 27 березня 2020 року на безлюдній і залитій дощем площі Святого Петра під час пандемії коронавірусу.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з Папою Римським

"Немає потреби вказувати ім'я": Папа Римський пояснив, кого вважає винним у війні в Україні