Ставлення Угорщини до України не зміниться, поки прем'єром лишається Орбан — Кулеба

Ставлення Угорщини до України не зміниться, поки прем'єром лишається Орбан — Кулеба

Ставлення Угорщини до України не зміниться, поки прем'єром лишається Орбан — Кулеба
Фото: УНІАН

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

"До 24 лютого у нас були дуже тісні стосунки (з МЗС Угорщини — ред.) і я дійсно намагався перезавантажити українсько-угорські відносини і він (глава МЗС Угорщини Петер Сійярто) дійсно теж демонстрував готовність і в якихось речах ми рухались вперед. Після 24 лютого це єдиний міністр закордонних справ Європейського Союзу, з яким я жодного разу не спілкувався. Я думаю цей факт говорить сам за себе", — розповів Кулеба в інтерв'ю "Зе Інтерв'юер".

Кулеба додав, що вся Європа "мега-здивувала" після вторгнення Росії в Україну.

"Починаючи від завзятих друзів, які зробили ще більше, ніж можна було уявити, завершуючи найзатятішими скептиками, яким взагалі було байдуже на нас, або які грали більше в проросійську гру — всі стали на бік України", — заявив міністр.

Що відомо про позицію Угорщини щодо війни Росії проти України

Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана вважає, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Віктор Орбан заявив, що Європейський союз повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Європейського Союзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Читайте також

"Орбан у стосунках з Путіним не перетинає європейських кордонів" — віцемаршалок Сейму Польщі про Угорщину та санкції ЄС

На початок