Орбан заявив, що не хоче розривати економічні зв’язки з Росією. У МЗС прокоментували

Орбан заявив, що не хоче розривати економічні зв’язки з Росією. У МЗС прокоментували

Орбан заявив, що не хоче розривати економічні зв’язки з Росією. У МЗС прокоментували
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зацікавлений в тому, щоб Росія не становила загрози для Європи, але не хоче розривати економічні зв’язки з російською стороною. Міністерство закордонних справ України заявило про "патологічну зневагу" Орбана до України.

Про це політик заявив в інтерв’ю Magyar Nemzet.

"У російсько-українській війні ми на боці Угорщини. Наша відповідь на питання про те, на хорошому чи поганому боці історії ми знаходимося, полягає в тому, що ми на угорському боці історії. Ми підтримуємо та допомагаємо Україні, ми зацікавлені у виживанні суверенної України, ми зацікавлені в тому, щоб Росія не становила загрози безпеці Європи", — сказав Орбан.

Водночас він додав, що Угорщина не хоче розривати економічні зв’язки з РФ.

"Проте ми не зацікавлені в тому, щоб припиняти всі наші економічні відносини з Росією. Ці питання ми розглядаємо в угорських окулярах, а не в чиїхось", — підкреслив політик.

При цьому Віктор Орбан вважає, що мир в Україні залежить від США.

"Україна може продовжувати боротьбу лише доти, поки Сполучені Штати підтримують її грошима та зброєю. Якщо американці хочуть миру, то мир буде", — зауважив угорський прем’єр.

Що сказали в МЗС

Пресслужба Міністерства закордонних справ заявила, що своїми словами Орбан підтверджує свою зневагу до України.

"Заяви прем’єр-міністра Угорщини демонструють патологічну зневагу до України та українського народу, який протистоїть російській агресії, а також його власну політичну короткозорість. Адже поразка України у війні, до якої Віктор Орбан непрямо закликає, призвела би до прямої загрози російської агресії для Угорщини та угорців", — йдеться у повідомленні.

Відтак в МЗС закликали Орбана запитати самого себе, чи хоче він миру.

"Якщо відповідь ствердна, йому потрібно використати свої тісні зв’язки з Москвою, аби та припинила агресію проти України і вивела війська", — підсумували в міністерстві.

Що відомо про зв’язки Угорщини та Росії

Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана вважає, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Віктор Орбан заявив, що Європейський союз повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Європейського Союзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Читайте також

"Футбол — не політика" та виклик посла. Що відомо про появу Орбана у шарфі з територіями України у складі Угорщини

"Орбан у стосунках з Путіним не перетинає європейських кордонів" — віцемаршалок Сейму Польщі про Угорщину та санкції ЄС

Угорщина підтримала виділення Україні 18 мільярдів євро в рамках пакету ЄС

Угорщина не отримає фінансування від ЄС через провал судової реформи

На початок