ЄС робить все можливе, щоб пришвидшити постачання боєприпасів в Україну — Боррель

ЄС робить все можливе, щоб пришвидшити постачання боєприпасів в Україну — Боррель

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель
Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель під час зустрічі голів МЗС Євросоюзу, 20 березня 2023 року. Фото: AP

Євросоюз знає що Україна терміново потребує ракети та боєприпаси. Росія не хоче зупиняти війну проти неї. Отже, Україна повинна продовжувати захищати свої території.

Про це заявив високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики й оборони Жозеп Боррель на пресконференції міністрів країн ЄС в Люксембурзі.

"Я можу сказати, що загальний обсяг нашої допомоги вже перевищив 13 мільярдів євро, і це лише для військової підтримки. Ми продовжуємо виконувати наші зобов’язання щодо доставки 1 мільйона артилерійських боєприпасів та ракет для України. Ви пам’ятаєте, що ми розробили перший, другий та третій шляхи для цього. Перший шлях передбачав використання 1 мільярда євро, щоб відповісти на найбільш невідкладні потреби Україні. Ця робота продовжується", — сказав Жозеп Боррель.

Глава дипломатії ЄС зауважив, що Україна отримала від блоку понад тисячу ракет і "певну кількість снарядів".

"У мене є розуміння того, що зараз відбувається. Понад 1000 ракет було надано Україні та певну кількість боєприпасів, і їхня кількість все ще зростає. І має зростати швидше наступними днями. Другий шлях : ще один мільярд євро для боєприпасів. Були певні розбіжності, але війна триває. Ми не чекаємо завершення узгодженого юридичного документа, щоб почати працювати. Робота триває, і все готове до реалізації, як тільки будуть готові юридичні документи", — підкреслив Жозеп Боррель.

21 квітня Жозеп Боррели заявив, що 9 лютого в Україну було доставлено снарядів на понад 66 відсотків від погодженого Євросоюзом наприкінці березня плану, який передбачає постачання 1 мільйона снарядів.

20 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що нездатність Євросоюзу реалізувати спільну закупівлю боєприпасів "розчаровує", і це є перевіркою того, чи має ЄС стратегічну автономію у прийнятті нових важливих рішень у сфері безпеки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні 1 мільйона снарядів.

13 квітня Рада Європейського Союзу затвердила виділення мільярда євро для надання Україні боєприпасів. Цей крок дозволить компенсувати країнам-членам ЄС вартість боєприпасів, наданих Україні зі своїх запасів або за рахунок "зміни пріоритетів чинних замовлень з 9 лютого по 31 травня 2023 року".

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Читайте також

Потрібні механізми для інтеграції України в НАТО після закінчення війни — президент Литви

Кулеба: "Немає кращого рішення для безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в НАТО"

"Пріоритет нині — відбити атаки Росії" — Кірбі про вступ України до НАТО

"Мирний план" президента Бразилії: МЗС запрошує да Сілву в Україну

Глава МЗС закликав інтегрувати ППО України і НАТО у регіоні Чорного і Балтійського морів

Вибір редакції

На початок