Кулеба: Нездатність ЄС реалізувати рішення про спільну закупівлю боєприпасів для України розчаровує

Кулеба: Нездатність ЄС реалізувати рішення про спільну закупівлю боєприпасів для України розчаровує

Глава МЗС України Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час конференції "United for Justice" у Львові, 3 березня 2023 року, фото: УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що нездатність Євросоюзу реалізувати спільну закупівлю боєприпасів "розчаровує", і це є перевіркою того, чи має ЄС стратегічну автономію у прийнятті нових важливих рішень у сфері безпеки.

Про це очільник МЗС України написав у Twitter.

"Нездатність ЄС виконати власне рішення про спільну закупівлю боєприпасів для України викликає розчарування. Це тест на те, чи має ЄС стратегічну автономію у прийнятті нових важливих рішень у сфері безпеки. Для України ціна бездіяльності вимірюється людськими життями", — йдеться в дописі Дмитра Кулеби.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні 1 мільйона снарядів.

13 квітня Рада Європейського Союзу затвердила виділення мільярда євро для надання Україні боєприпасів. Цей крок дозволить компенсувати країнам-членам ЄС вартість боєприпасів, наданих Україні зі своїх запасів або за рахунок "зміни пріоритетів чинних замовлень з 9 лютого по 31 травня 2023 року".

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Читайте також

Єврокомісія представить деталі нового пакету санкцій проти Росії. Які обмеження можуть запровадити

Кулеба: "Немає кращого рішення для безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в НАТО"

"Мирний план" президента Бразилії: МЗС запрошує да Сілву в Україну

Глава МЗС закликав інтегрувати ППО України і НАТО у регіоні Чорного і Балтійського морів

Вибір редакції

На початок