Глава МЗС закликав інтегрувати ППО України і НАТО у регіоні Чорного і Балтійського морів

Глава МЗС закликав інтегрувати ППО України і НАТО у регіоні Чорного і Балтійського морів

Дмитро Кулеба на Чорноморській безпековій конференції Міжнародної Кримської Платформи
Дмитро Кулеба на відкритті Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської Платформи, що проходить у Бухаресті в Румунії, 13 квітня 2023. Фото: МЗС

Україна закликає інтегрувати системи протиповітряної та протиракетної оборони України та союзників НАТО у регіоні Чорного і Балтійського морів. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час онлайн-виступу на відкритті Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської Платформи, яка відбувається у Бухаресті в Румунії.

“Події останнього року продемонстрували, що безпека у Балто-Чорноморському просторі неподільна, загроза для одного — це загроза для всіх”, — сказав Кулеба.

Міністр також заявив, що Україна категорично відкидає будь-які заяви, які представляють Крим як особливий регіон, чимось відмінний від решти України. Адже немає різниці між Сімферополем, Херсоном, Донецьком чи Луганськом. Все це — українська земля, яку намагається вкрасти Росія, наголосив Кулеба.

“Україна закликає до демілітаризації Чорного моря, щоб усі миролюбні країни, які поважають міжнародне право, могли знову використовувати наше спільне море для торгівлі та подорожей, жити вільно без страху російських військових кораблів. Закликаю партнерів бути стійкими на шляху до цієї мети”, — сказав міністр.

Кулеба наголосив, що справжній мир передбачає відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів, повернення кримським татарам можливості безпечно жити на рідній землі в українському Криму. За його словами, справжній мир — це кораблі з зерном, а не ракетами у Чорному морі. Справжній мир — це відновлення міжнародного права, а не панування права сили.

“Саме за це ми боремося, і саме цьому присвячена сьогоднішня конференція. Як не лише здобути перемогу, але і відновити справжній, тривкий мир”, — зазначив глава МЗС.

Він також заявив, що саме відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів та втілення Формули миру президента Зеленського принесуть справжній мир.

“Ми всі прагнемо миру. Цей мир має бути справедливим і тривким, і до цього зокрема веде втілення Формули миру президента Зеленського. Справжній мир, а не потурання агресору, в інтересах не лише України, але всієї Європи та світу”, — заявив Кулеба.

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Україна не визнає примусове автоматичне набуття українцями в окупованому півострові громадянства РФ. Примусова паспортизація — це елемент  репресивної політики держави-агресора по відношенню до громадян України, які змушені жити в умовах окупації, заявили в МЗС.

Читайте також

Обстріл Словʼянська, Україна закликає світ відреагувати на відео страт. 414 день війни. Онлайн

Данілов оприлюднив 12 кроків деокупації Криму

Вибір редакції

На початок