"Пріоритет нині — відбити атаки Росії" — Кірбі про вступ України до НАТО

"Пріоритет нині — відбити атаки Росії" — Кірбі про вступ України до НАТО

ЗМІ
Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу
. Фото: AP

США підтримують політику НАТО щодо “відкритих дверей”, але в питанні вступу України до Альянсу пріоритет нині — відбити атаки Росії. Про це заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі в інтерв'ю Голосу Америки.

Загалом, за словами Кірбі, в питанні підтримки США політики “відкритих дверей” для НАТО нічого не змінилося.

“З цього приводу нічого не змінилося. Ми продовжуємо підтримувати відкриті двері для НАТО. Але ми також заявляли, що будь-яка розмова про вступ до Альянсу має бути розмовою між відповідною країною і самим Альянсом”, — пояснив Кірбі.

Говорячи про вступ України до НАТО, Кірбі відповів, що зараз Сполучені Штати зосереджені на тому, щоб Україна могла дати відсіч російській агресії.

“Що вони можуть бути успішними на полі бою, щоб президент Зеленський, коли і якщо він буде готовий до переговорів, щоб він міг досягти успіху за столом. На цьому ми зараз зосереджуємо увагу. Хай генеральний секретар НАТО говорить від імені самого альянсу”, — сказав Кірбі.

Читайте також: НАТО буде продовжувати зміцнювати ЗСУ — Столтенберг

Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що “усі союзники по НАТО погодилися, що Україна стане членом Альянсу”. Водночас, за його словами, зараз головна увага полягає в тому, щоб забезпечити перемогу України над Росією. Тож питання членства – не на часі.

20 квітня Генсек НАТО Єнс Столтенберг відвідав із неанонсованим візитом Україну. Зокрема, Столтенберг зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

Україна за тиждень отримає танки Leopard від Іспанії, Сили оборони просуваються на півдні. 425 день війни. Онлайн

На початок