Лікарі повідомляють про погіршення стану здоров'я Саакашвілі

Лікарі повідомляють про погіршення стану здоров'я Саакашвілі

ЗМІ
Лікарі повідомляють про погіршення стану здоров'я Саакашвілі
Міхеіл Саакашвілі у палаті в лікарні "Вівамеді" 12 грудня 2022 р. : Скріншот з відео

Станом на 5 квітня здоров'я експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі погіршилось порівняно із попереднім оглядом, що відбувся 19 лютого.

Про це повідомляє "Кавказький вузол" із посиланням на консиліум лікарів, скликаний омбудсменом.

Зазначається, що Саакашвілі схуд ще на 4 кілограми, у нього діагностоване виснаження організму та зниження психічних функцій.

"Якщо він продовжить худнути, то не зможе самостійно вставати з ліжка. Критична вага для нього — 52-53 кілограми, після чого почнуться незворотні зміни в організмі", — сказано у висновку консиліуму.

Крім того, лікарі зауважили, що для Саакашвілі наразі небезпечно переміщатися без нагляду через високий ризик падінь, травм та переломів.

Читайте також: Польським лікарям дозволили оглянути Саакашвілі — журналіст

Водночас головна лікарка клініки Vivamed Ніно Надірадзе заявила, що "якщо Саакашвілі буде слідувати рекомендаціям лікарів, його самопочуття покращиться через місяць".

Крім того, вона повідомила, що на лікарів та медперсонал нібито чиниться тиск, а родичі та прихильники колишнього президента "дискредитують" клініку.

10 лютого прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що Польща готова прийняти на лікування Саакашвілі.

10 березня у Києві родина та прихильники Міхеїла Саакашвілі оголосили про старт глобальної ініціативи "Save Misha".

Читайте також: Якщо не доживу, моє серце має бути поховано у Києві: Саакашвілі показав у суді свій стан

Що відомо про арешт та стан здоров'я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

6 лютого 2023 року Тбіліський міський суд не задовольнив клопотання адвокатів і не звільнив колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі від покарання та не відтермінував його. Саакашвілі назвав рішення суду смертним вироком. З клопотанням про відстрочку чи звільнення від покарання колишнього президента Грузії до суду звернулися адвокати Саакашвілі. Це клопотання суддя Георгій Аревадзе розглядав близько двох місяців.

15 лютого Європарламент ухвалив резолюцію, якою закликав Грузію помилувати та звільнити експрезидента Михеїла Саакашвілі. Текст резолюції ухвалили 577 голосами “за”, 33 “проти” та 26 “утрималися”.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

Саакашвілі заявив, що перебуває "на межі смерті" — Sky New

Пенітенціарна служба Грузії показала нове відео з палати Саакашвілі

Вибір редакції

На початок