Саакашвілі заявив, що перебуває "на межі смерті" — Sky New

Саакашвілі заявив, що перебуває "на межі смерті" — Sky New

ЗМІ
Саакашвілі заявив, що перебуває "на межі смерті" — Sky New
Міхеіл Саакашвілі показує у суді, як виглядає. Фото: Facebook / Mikheil Saakashvili

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі, ув’язнений у Грузії та згодом переведений до лікарні, перебуває у стані, близькому до смерті.

Як повідомляє Sky News, про це політик заявив у коментарі виданню.

"Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив Sky News, що перебуває на межі смерті у лікарні, куди його перевели із в'язниці", — йдеться у повідомленні.

Видання зазначає, що його журналістів не пустили до лікарні, але вони змогли передати запитання Саакашвілі через його адвоката і отримати письмові відповіді.

"Спочатку я був 120 кілограмів, зараз маю 64, якщо я стану менше ніж 60, лікарі прогнозують поліорганну недостатність", — розповів експрезидент Грузії.

Він додав, що відчуває постійний біль.

"Я весь час у ліжку, мої кістки розпадаються, і це завдає болісного болю", — зазначив Саакашвілі.

Минулого місяця на апеляційному суді було розглянуто твердження незалежного експерта про те, що Саакашвілі нібито отруїли у в'язниці. Влада Грузії відкидає таку можливість і не дозволить перевести його на лікування до Європи.

10 березня у Києві родина та прихильники Міхеїла Саакашвілі оголосили про старт глобальної ініціативи "Save Misha".

Що відомо про арешт та стан здоров'я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

6 лютого 2023 року Тбіліський міський суд не задовольнив клопотання адвокатів і не звільнив колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі від покарання та не відтермінував його. Саакашвілі назвав рішення суду смертним вироком. З клопотанням про відстрочку чи звільнення від покарання колишнього президента Грузії до суду звернулися адвокати Саакашвілі. Це клопотання суддя Георгій Аревадзе розглядав близько двох місяців.

15 лютого Європарламент ухвалив резолюцію, якою закликав Грузію помилувати та звільнити експрезидента Михеїла Саакашвілі. Текст резолюції ухвалили 577 голосами “за”, 33 “проти” та 26 “утрималися”.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

На початок