"Мені винесли смертний вирок": Суд не відтермінував покарання Саакашвілі

"Мені винесли смертний вирок": Суд не відтермінував покарання Саакашвілі

"Мені винесли смертний вирок": Суд не відтермінував покарання Саакашвілі
. Міхеіл Саакашвілі показує у суді, як виглядає. Фото: Facebook / Mikheil Saakashvili

Тбіліський міський суд не задовольнив клопотання адвокатів і не звільнив колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі від покарання та не відтермінував його. Саакашвілі назвав рішення суду смертним вироком.

Як повідомляє "Грузія Онлайн", це рішення оголосив суддя Георгій Аревадзе.

Через стан здоров'я, Саакашвілі ні на засіданні, ні на оголошенні рішення не був присутній навіть дистанційно.

Рішення судді викликало невдоволення родичів та прихильників колишнього президента.

За словами самого Саакашвілі, судове засідання виявилося повним фарсом.

Експрезидент Грузії наголосив, що докази його захисту базувалися на ретельному обстеженні командою найкращих лікарів США, Великої Британії, Швейцарії та Грузії.

"Майже всі вони мене бачили, деякі з них кілька разів. Урядові експерти навіть не потрудилися побачити мене одного разу, але суд повірив їм, а не міжнародній команді, до якої ввійшов лауреат Нобелівської премії", — написав він у Facebook.

Саакашвілі наголосив, що сьогодні отримав смертний вирок.

"Так що я отримав смертний вирок і залишуся в тюрмі з усіма смертельними хворобами за судовим вироком, який ніхто в світі крім Росії не визнає. Не випадково протягом останніх тижнів Лавров кілька разів хвалив грузинський уряд, а також нападав на мене. Путін пообіцяв мене повісити "за яйця" і, схоже, видає через свого довіреного російського олігарха Іванішвілі", — зазначив він.

Саакашвілі також написав листа українцям, в якому назвав себе особистим в'язнем Путіна.

"Сьогодні грузинський "суд" практично виніс мені смертний вирок. Після того, як практично всі лікарі, включаючи кілька світових світил, одноголосно зробили висновок, що якщо я залишуся у грузинській в'язниці, я однозначно помру", — йдеться у листі.

Він зазначив, що сумує за українцями і абсолютно впевнений у перемозі України.

"Я борюся з цією імперією вже кілька десятиліть, і не лише в Грузії, а також в Україні, починаючи з Революції на граніті, двох Майданів та моєї роботи в Одесі у дуже критичний для неї період", — написав Саакашвілі.

Перед початком судового засідання мати Саакашвілі Гіулі Аласанія заявила, що суддя Тбіліського міського суду Георгій Аревадзе сьогодні "має зробити вибір між життям та смертю". Вона зазначила, що у разі відхилення клопотання родичі та адвокати експрезидента Грузії планують подати скаргу в ЄСПЛ.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Київ готовий розглянути будь-які шляхи передачі Саакашвілі. За його словами, третій резидент Грузії має бути переведений до закордонної клініки, а Україна готова взяти на себе посередницькі функції.

Для довідки, з клопотанням про відстрочку чи звільнення від покарання колишнього президента Грузії до суду звернулися адвокати Саакашвілі. Це клопотання суддя Георгій Аревадзе розглядав близько двох місяців.

Читайте також: Якщо не доживу, моє серце має бути поховано у Києві: Саакашвілі показав у суді свій стан

Що відомо про арешт та стан здоров‘я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

На початок