“Відкриваємо збір підписів на допомогу Саакашвілі”. В Україні запускають рух Save Misha

“Відкриваємо збір підписів на допомогу Саакашвілі”. В Україні запускають рух Save Misha

Саакашвілі
. Міхеіл Саакашвілі у палаті в лікарні "Вівамеді" 9 лютого 2023 р. : Скріншот з відео

У п'ятницю, 10 березня, у Києві родина та прихильники Міхеїла Саакашвілі оголосили про старт глобальної ініціативи "Save Misha". Про це йшлося на презентації руху, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Мета ініціативи — домогтися звільнення Саакашвілі з грузинської в’язниці та притягнути до відповідальності тих, хто його засудив. Активісти руху Save Misha відкривають збір підписів на петицію по звільненню Саакашвілі. Планують зібрати мільйон підписів.

За словами матері Саакашвілі Гіулі Аласанії, він тяжкому стані, стрімко втрачає вагу і зараз важить 64 кілограми. Також, за її словами, колишньому президенту Грузії поставили 47 діагнозів.

“У нього постійно підвищена температура приблизно п’ять останніх місяців. Він не може ходити. Стан його важкий”, — сказала Аласанія.

Читайте також: Якщо не доживу, моє серце має бути поховано у Києві: Саакашвілі показав у суді свій стан

За словами Давида Саакашвілі, його брата отруїли важкими металами "у стилі ФСБ, як Навального, Скрипаля і Литвиненка".

Мій брат є громадянином України. Він наразі перебуває в полоні у путінської маріонетки, російського олігарха, правителя Грузії Бідзіни Іванішвілі. Його (Саакашвілі, — ред.) стан здоров'я реально критичний. Лишилися лічені дні для його порятунку. Тому наша сім'я, друзі і соратники вирішили підтримати народний глобальний рух Save Misha, до якого, я впевнений, долучиться багато людей у світі", — сказав він.

Керівниця офісу Саакашвілі Марія Барабаш розповіла, що планують додатково позиватися в Європейський суд з прав людини, включити злочини щодо політика в адженду міжнародного трибуналу. Також планують створити документальний фільм про Саакашвілі.

Що відомо про арешт та стан здоров'я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

6 лютого 2023 року Тбіліський міський суд не задовольнив клопотання адвокатів і не звільнив колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі від покарання та не відтермінував його. Саакашвілі назвав рішення суду смертним вироком. З клопотанням про відстрочку чи звільнення від покарання колишнього президента Грузії до суду звернулися адвокати Саакашвілі. Це клопотання суддя Георгій Аревадзе розглядав близько двох місяців.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

На початок