Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон
. Міхеїл Саакашвілі. Фото: newsgeorgia.ge

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі перебуває у в'язниці сім місяців. Лікарі створеного при омбудсмені Грузії альтернативного медичного консиліуму кажуть, що стан його здоров'я погіршився, а у Мін'юсті Грузії заявили, що Саакашвілі відмовляється від прогулянок і деяких ліків.

Про це повідомляє видання "Грузія Онлайн".

Родина Саакашвілі анонсувала акції на підтримку експрезидента по всій країні і планує вести переговори з лікарями, духовенством і неурядовим сектором і громадянським суспільством, щоб разом домогтися відправлення Саакашвілі на лікування.

"Ми анонсуємо безперервні акції, конкретний день ми озвучимо вам письмово або у соціальній мережі днями", — сказав брат експрезидента Грузії Давид Саакашвілі.

О 18:00 2 травня сплив термін, даний владі Грузії сім'єю Саакашвілі. Родина чекала відповіді від влади, чи готова вона відправити Саакашвілі для лікування за кордон.

За словами адвоката Саакашвілі Шоти Тутберідзе, його клієнтові важко ходити.

"Остання інформація про стан здоров'я Міхеїла Саакашвілі, яку я маю, полягає в тому, що він почувається погано і йому важко пересуватися", — сказав адвокат.

Зазначимо, що слухання у справі Саакашвілі, яке мало відбутися 2 травня, перенесли на 20 травня через погане самопочуття експрезидента.

За словами члена консиліуму анестезіолога-реаніматолога Георгія Григолії, у Саакашвілі анорексія і його організм не приймає їжу.

"Найнебезпечніше, він все-таки не може приймати білкові препарати, які необхідні організму, щоб не руйнувалися його клітинні структури. За останній місяць втрата 8 кг ваги відбувається за рахунок м'язової частини, що є небезпечним", — заявив лікар.

За словами Григолії, Саакашвілі потрібне серйозне та комплексне лікування.

"У нього не знімається стрес, не дається психотерапія, харчування насильно неможливо, сам їсти не може, зараз має підключитися широкий спектр лікарів - ендокринологи, гастроентерологи, психотерапевти", — сказав він

Колишній глава МЗС Грузії, нині опозиційний депутат Григол Вашадзе заявив, що стан здоров'я Саакашвілі "абсолютно катастрофічний".

"Стан здоров'я Михайла Саакашвілі є абсолютно катастрофічним, у людини анорексія, він не може їсти. Він не може приймати нічого, крім води, у нього анемія, і якщо подивитеся на нього, то не впізнаєте, так він схуд", — заявив він.

Вашадзе закликав перевести Саакашвілі хоча б до лікарні у Грузії.

"Він сам готовий прийняти кваліфіковану медичну допомогу, навіть переливання не можуть зробити нормально, це звичайна сільська амбулаторія. Критично необхідно перевезти його за кордон. Якщо вам не вистачає людяності, маємо вистачити хоча б прагматизму, щоб розуміти, що означає вбивство президента Грузії у в'язниці", — заявив депутат.

Водночас міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе заявив, що Саакашвілі відмовляється від прогулянок та деяких ліків.

"Міхеїл Саакашвілі забезпечений триразовим харчуванням, усіма необхідними ліками, з яких не приймає деякі ліки, має право перебувати на свіжому повітрі та гуляти, чим не користується за власним рішенням", – заявив він.

Міністр також назвав брехнею інформацію, що Саакашвілі не було надано медичних послуг.

Що відомо

  • 1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні.
  • Раніше в країні Саакашвілі заочно засудили до шести років ув'язнення: суд визнав його винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Тоді Гелашвілі у центрі Тбілісі побили співробітники МВС, завдавши йому важких травм. Справу вдруге порушили у 2013 році, після закінчення каденції Саакашвілі.
  • Щойно Саакашвілі прибув в Грузію – його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.
  • Місцеві вибори у Грузії завершилися поразкою "Єдиного національного руху" Саакашвілі. Його партія виграла лише в одному муніципалітеті з 15-ти.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повертатиме Саакашвілі, адже він має українське громадянство. При цьому Зеленський розповів, що був здивований тим, що Саакашвілі поїхав до Грузії, адже в Україні він очолює Виконавчий комітет реформ при Офісі президента.
  • 5 жовтня стало відомо, що Саакашвілі написав листа Зеленському.
  • Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова 27 жовтня зустрілася з Саакашвілі. Денісова заявила, що грузинська влада порушує права ув'язненого Саакашвілі на захист у суді, зв'язок із зовнішнім світом та віросповідання.
  • МЗС Грузії заявило, що Грузія не проводила переговорів з Україною щодо екстрадиції Саакашвілі.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок