Мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина знайшли ртуть

Мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина знайшли ртуть

Мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина знайшли ртуть
Міхеїл Саакашвілі.Фото: Associated Press

В організмі експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі, який перебуває у в'язниці, виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Про це повідомила його мати Джулі Аласанія, передає mtavari.tv.

"У його тілі була ртуть, барій, талій. Звідки вона туди потрапила – невідомо. Це інтоксикація, і це теж дає підстави для його негайного звільнення", — сказала Аласанія.

Вона переконана в тому, що отруйна речовина потрапила в організм Саакашвілі штучно, адже "людина перебуває одна в ізоляції".

Раніше адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний залишає політику. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

Що відомо

  • 1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повертатиме Саакашвілі, адже він має українське громадянство. При цьому Зеленський розповів, що був здивований тим, що Саакашвілі поїхав до Грузії, адже в Україні він очолює Виконавчий комітет реформ при Офісі президента. Водночас МЗС Грузії заявило, що Грузія не проводила переговорів з Україною щодо екстрадиції Саакашвілі.
  • 6 листопада Служба державної безпеки (СДБ) Грузії звинуватила Міхеїла Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.
  • Міхеіл Саакашвілі 21 лютого вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.
  • Місцеві вибори у Грузії завершилися поразкою "Єдиного національного руху" Саакашвілі. Його партія виграла лише в одному муніципалітеті з 15.
  • На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.
  • 12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Читайте також

Грузія заявила, що РФ розширює окупацію країни

"Складно було слухати їхні історії" — як Грузія приймає українських біженців

На початок