Скільки американців виступають за подальшу підтримку України навіть в умовах тривалої війни — опитування

Скільки американців виступають за подальшу підтримку України навіть в умовах тривалої війни — опитування

Скільки американців виступають за подальшу підтримку України навіть в умовах тривалої війни — опитування
Інсталяція у Нью-Йорку, США, до Дня Соборності України, 23 січня 2023 року, фото: AP

Станом на січень 2023 року 65% повнолітніх американців вважають, що Сполучені Штати мають надалі підтримувати Україну у її прагненні повернути свої території, навіть якщо це призведе до тривалого конфлікту.

Про це свідчать результати опитування, проведеного американським інститутом дослідження громадської думки Ґеллапа.

31% американців воліли б, щоб США працювали над швидшим закінченням війни, навіть якщо це дозволить Росії залишити за собою тимчасово окуповані українські території.

Зазначається, що демократи набагато більше підтримують територіальну цілісність України, ніж республіканці або незалежні політики.

Так, 81% демократів виступають за те, що Україна продовжувала вимагати повернення всіх своїх територій. Водночас таку ж думку мають 53% республіканців і 59% незалежних політиків.

41% представників Республіканської партії та 38% незалежних виступають за швидше закінчення війни навіть ціною втрати Україною своїх територій.

Крім того, згідно з результатами опитування, 39% американців вважають, що підтримка України з боку США перебуває на належному рівні. 30% вважають, що Сполучені Штати роблять замало, а 28% — що замало.

При цьому майже половина республіканців (48%) вважають, що допомога США є занадто великою, а 41% демократів вважають, що Сполучені Штати роблять недостатньо.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

Читайте також

Скільки українців упевнені в перемозі у війні з РФ. Інститут соціології провів опитування

85% українців категорично проти територіальних поступок — опитування КМІС

На початок