Фінляндія призупинила розгляд заявок про притулок для росіян-ухилянтів

Фінляндія призупинила розгляд заявок про притулок для росіян-ухилянтів

Фінляндія призупинила розгляд заявок про притулок для росіян-ухилянтів
Фінляндія. Фото: Wikipedia

Імміграційна служба Фінляндії (Migri) призупинила розгляд частини заявок від росіян, які подали прохання про надання притулку в країні. Про це повідомив регіональний менеджер підрозділу з питань надання притулку Імміграційної служби Фінляндії Юха Сіміла, пише фінське видання Helsingin Sanomat.

В Migri пояснили, що причиною відмови у притулку росіянам є відсутність інформації про державні політичні та соціальні умови, ситуацію з правами людини та безпеку чи доступність медичної допомоги. І зазначили, що таке призупинення розгляду заявок пов’язують із необхідністю поновлення даних про Росію.

Оновлення бази даних може завершитися протягом двох тижнів. До неї, зокрема, буде включено дані Агентства ООН у справах біженців (УВКБ), науково-дослідних інститутів та правозахисних організацій. Крім того, Фінляндія чекає на спільні рекомендації від Агентства ЄС з питань притулку щодо питання служби в армії як підстави для надання притулку.

"Коли ми говоримо про будь-яку країну і початок війни, чи то Росія, Афганістан чи Ірак, важливо мати якнайбільше актуальну інформацію про країну, щоб приймати рішення. Необхідно з'ясувати, кого стосується мобілізація у Росії і які наслідки матиме відмова від військової служби. Чи призведе це до покарань чи чогось іншого", — сказав Сіміла.

За його словами, відомство хоче гарантувати, що з Фінляндії нікого не повернуть туди, де людині загрожуватиме смертна кара, тортури, переслідування чи інші порушення прав людини.

У Migri також зазначили, що призупинення розгляду заявок не означає, що вони взагалі не розглядатимуться.

30 вересня 2022 року Фінляндія запровадила обмеження на в'їзд у країну для громадян Росії за шенгенською візою з туристичною метою та для транзиту до інших країн Європи на невизначений термін. Заборона має кілька винятків, зокрема з гуманітарних причин. Росіяни зможуть приїжджати до Фінляндії за сімейними обставинами, через навчання, роботу або на лікування.

Міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії.

Що відомо про обмеження в’їзду для росіян на територію ЄС

31 серпня ЄС припинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу шенгенських віз росіянам. Однак про повну заборону на видачу документів не йшлося, оскільки з цього питання не було одностайності серед країн.

Перед ухваленням остаточного рішення п’ятірка країн виступила з заявою, що вживатиме окремих заходів зі скорочення кількості росіян, допущених на свою територію, якщо спільного рішення дійти не вдасться. Таку заяву оприлюднили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва. Німеччина та Франція, Угорщина, а також кілька країн Південної Європи виступили проти повної заборони.

З понеділка, 12 вересня, перестав діяти спрощений візовий режим Євросоюзу з Росією. Раніше, 9 вересня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 25 грудня 2022 року Росія втратила у війні понад 102 тисячі військових.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Фінляндія готується заборонити в'їзд в країну громадянам РФ

Спецагенти під виглядом туристів: дипломат пояснив, чому Європа має припинити видавати візи громадянам РФ

"Російському суспільству потрібен холодний душ": Шмигаль про заборону віз для росіян

На початок