ЄС повністю зупинив дію спрощеного візового режиму для росіян

ЄС повністю зупинив дію спрощеного візового режиму для росіян

ЄС повністю зупинив дію спрощеного візового режиму для росіян
Ілюстративне фото: Unsplash

Рада Європейського союзу хвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією. Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

Тому до громадян Росії будуть застосовуватися загальні правила Візового кодексу.

Візовий збір для росіян зросте з 35 євро до 80 євро, потрібно буде подавати додаткові документи, час оформлення візи буде довшим, а до видачі багаторазових віз застосовуватимуться серйозніші обмежувальні правила.

Як зазначив міністр внутрішніх справ Чехії, яка зараз головує в ЄС, Віт Ракушан, угода про спрощення візового режиму забезпечує привілейований доступ до ЄС для громадян надійних партнерів, які поділяють цінності союзу.

"Своєю неспровокованою та невиправданою агресивною війною, у тому числі невиборчими нападами на громадянське населення, Росія підірвала цю довіру та розтоптала фундаментальні цінності нашої міжнародної спільноти. Сьогоднішнє рішення є прямим наслідком дій Росії та ще одним доказом нашої непохитної прихильності до України та її народу", — сказав він.

Рішення має бути оприлюднено в Офіційному віснику 9 вересня 2022 року. Воно набирає чинності з дня прийняття та застосовуватиметься з 12 вересня 2022 року.

9 серпня президент Володимир Зеленський закликав призупинити видачу віз громадянам Росії країнами ЄС.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не поділяє ідею повністю припинити видачу віз для громадян Росії, оскільки агресія РФ проти України — "це війна Путіна". У відповідь на це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагадав, що війну на території України веде не Путін, а тисячі російських солдатів.

Що відомо

  • 31 серпня ЄС припинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу шенгенських віз росіянам. Однак про повну заборону на видачу документів не йшлося, оскільки з цього питання не було одностайності серед країн.
  • Перед ухваленням остаточного рішення п’ятірка країн виступила з заявою, що вживатиме окремих заходів зі скорочення кількості росіян, допущених на свою територію, якщо спільного рішення дійти не вдасться. Таку заяву оприлюднили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва.
  • Німеччина та Франція, Угорщина, а також кілька країн Південної Європи виступили проти повної заборони.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 198. Текстовий онлайн

Просто закрийте кордони: Зеленський пояснив, чому потрібно заборонити в’їзд росіянам до ЄС

Спецагенти під виглядом туристів: дипломат пояснив, чому Європа має припинити видавати візи громадянам РФ

"Російському суспільству потрібен холодний душ": Шмигаль про заборону віз для росіян

На початок