ЄС призупинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу віз — Боррель

ЄС призупинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу віз — Боррель

Доповнено
ЄС призупинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу віз — Боррель
Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: europarl.europa.eu

Європейський союз призупинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу шенгенських віз росіянам. Однак про повну заборону на видачу документів не йдеться, оскільки з цього питання немає одностайності серед країн.

"Ми вважаємо, що потрібно зробити більше. І тому ми домовилися політично. Це не юридичний текст, а політична домовленість. Ми погодилися, що дещо потрібно зробити. Це повне призупинення Європейським Союзом Угоди про спрощення візового режиму з Росією. До цього часу вона була частково припинена для деяких груп людей", — заявив верховний представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції в Празі.

Він додав, що це значно зменшить кількість нових віз, виданих державами-членами ЄС. Крім того, отримати дозволи на в'їзд буде складніше, процес буде довшим і, як наслідок, кількість нових відвідувачів буде суттєво зменшено.

"Такий спільний підхід буде запобігати потенційному візовому шопінгу росіян, які їдуть сюди і намагаються шукати кращих умов. Ми не хочемо відрізати тих росіян, які проти війни в Україні", — додав Боррель.

Він також зазначив, що ЄС погодилася, що паспорти, видані російською владою на окупованих територіях України, не будуть визнані.

"Також потрібен спільний підхід (до візового питання — ред.), тому ми погодилися запросити Єврокомісію для вивчення цієї складної ситуації та надання подальших вказівок. Ситуація в прикордонних країнах стає складною. Ми знаємо, що ці країни можуть вживати заходів на національному рівні, щоб обмежити в’їзд до Європейського Союзу через їхні кордони, відповідно до Шенгенського прикордонного кодексу Європейського Союзу. Ми маємо продовжувати координувати впровадження цього спільного підходу”, — підсумував Боррель.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у відеозверненні, 31 серпня, заявив, що Угорщина була серед тих держав, які виступали проти повної заборони на видачу віз росіянам.

Після того, як рішення ЄС набере чинності, вартість шенгенських віз для росіян зросте з 35 до 80 євро. Окрім того, збільшиться термін розгляду заяв на візу.

Переговори щодо заборони на в'їзд для росіян відбувались 30-31 серпня у Празі і проходили на рівні голів МЗС. Перед ухваленням остаточного рішення п’ятірка країн виступила з заявою, що вживатиме окремих заходів зі скорочення кількості росіян, допущених на свою територію, якщо спільного рішення дійти не вдасться. Таку заяву оприлюднили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва.

Німеччина та Франція, Угорщина, а також кілька країн Південної Європи виступили проти повної заборони.

Що відомо

  • 9 серпня президент України Володимир Зеленський закликав повністю заборонити в’їзд громадянам Росії до країн заходу. Він додав, що росіяни повинні "жити у своєму світі, доки не змінять свою філософію".
  • Чехія, яка зараз головує в ЄС, запропонувала повністю призупинити дію угод про спрощення візового режиму з Росією та Білоруссю на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Празі 31 серпня.
  • Водночас за словами голови європейської дипломатії Жозепа Борреля, міністри навряд чи одностайно підтримають заборону на візи для всіх росіян.

Читайте також

Просто закрийте кордони: Зеленський пояснив, чому потрібно заборонити в’їзд росіянам до ЄС

Спецагенти під виглядом туристів: дипломат пояснив, чому Європа має припинити видавати візи громадянам РФ

Німеччина та Франція хочуть уповільнити процес видачі російських віз, замість їх повної заборони — Politico

На початок