Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"
. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Фото: з телеграм-каналу Міноборони РФ.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що на даний момент Росія втратила у війні на території України 5 937 військовослужбовців загиблими. Водночас він розповів в інтерв'ю на російському телебаченні, що втрати України начебто становлять понад 100 тисяч військових загиблими та пораненими. За словами Шойгу, в ході оголошеної президентом РФ часткової мобілізації в Росії призвуть 300 тисяч резервістів.

"Наші втрати на сьогодні 5 937 осіб. І тут не можу відзначити, наших хлопців, які мужньо виконують свій обов'язок. Не можу не сказати про наших медиків — із загальної кількості поранених близько 90% повернулися до ладу. Це хлопці, які пройшли через наші госпіталі та продовжують службу", — заявив Шойгу.

При цьому за даними Генштабу ЗСУ та іноземної розвідки, втрати росіян набагато більші.

Шойгу також заявив, що на початковому етапі "ЗСУ представляли близько 201-202 тисяч осіб".

"Після цього більше 100 тисяч їхніх втрат. При цьому загиблих — 61 207, поранених — 49 368. Це половина армії втрачена", — заявив Шойгу.

Говорячи про оголошену Путіним часткову мобілізацію, Шойгу сказав, що у Росії величезний мобілізаційний ресурс, майже 25 млн осіб, частковій мобілізації підлягають трохи більше ніж 1%.

"Так... 300 тис резервістів, які будуть покликані. Це робота не одноразова, вона проводитиметься планово", — сказав міністр.

За словами Шойгу, частковій мобілізації підлягають ті, хто відслужив, має військово-облікову спеціальність, бойовий досвід.

"Про жодну мобілізацію студентів, тих, хто навчається у вузах, не йдеться ... І тих, хто служить за призовом — їх це теж не стосується. Наші призовники продовжують служити на території Росії, як і служили", — розповів Шойгу про ситуацію зі студентами і строковиками.

Що відомо

  • Президент Росії Володимир Путін оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Він повідомив, що указ вже підписаний і мобілізація починається з 21 вересня. Крім цього він заявив про підтримку "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України, а також "попередив Захід про використання всіх можливих засобів для збереження територіальної цілісності РФ".

Читайте також

Псевдореферендуми, звернення Путіна, Україна в ООН. 210-й день війни. Онлайн

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

В ISW пояснили, навіщо Путіну "псевдореферендуми"

На початок