Фінляндія закриє кордон для російських туристів 30 вересня

Фінляндія закриє кордон для російських туристів 30 вересня

Фінляндія закриє кордон для російських туристів 30 вересня
. Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто, фото: Getty Images

Фінляндія закриє кордон для російських туристів у п'ятницю, 30 вересня. Про це повідомив на пресбрифінгу міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто, передають “Риа Новости”.

"Уряд ухвалив принципове рішення — кордон буде закрито для російських туристів у п'ятницю", — сказав Хаавісто.

Обмеження набирають чинності з п'ятниці та діють до особливого розпорядження, пояснив міністр.

За його словами, уряд країни вважає, що в'їзд російських туристів до Фінляндії загрожує міжнародним відносинам країни.

Заборона має кілька винятків, зокрема з гуманітарних причин. Росіяни зможуть приїжджати до Фінляндії за сімейними обставинами, через навчання, роботу або на лікування.

За попередніми оцінками, приїзд росіян до Фінляндії, можливо, скоротиться вдвічі від нинішнього рівня, але ефект оцінити складно. Він може бути і меншим, пише фінське видання Helsingin Sanomat.

Раніше стало відомо, що уряд Фінляндії у четвер, 29 вересня, прийме постанову, яка суттєво обмежить право громадян Росії на в'їзд до Фінляндії в якості туристів. А також використання Фінляндії як країни транзиту під час поїздок в інші частини Шенгенської зони.

Раніше міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії.

Що відомо

  • 31 серпня ЄС припинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу шенгенських віз росіянам. Однак про повну заборону на видачу документів не йшлося, оскільки з цього питання не було одностайності серед країн.
  • Перед ухваленням остаточного рішення п’ятірка країн виступила з заявою, що вживатиме окремих заходів зі скорочення кількості росіян, допущених на свою територію, якщо спільного рішення дійти не вдасться. Таку заяву оприлюднили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва. Німеччина та Франція, Угорщина, а також кілька країн Південної Європи виступили проти повної заборони.
  • З понеділка, 12 вересня, перестав діяти спрощений візовий режим Євросоюзу з Росією. Раніше, 9 вересня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією.

Читайте також

HIMARS і мільярд від США, Зеленський звернувся до мобілізованих росіян. 218-й день війни. Онлайн

У Фінляндії планують побудувати паркан на кордоні з Росією – ЗМІ

На початок