Фінляндія готується заборонити в'їзд в країну громадянам РФ

Фінляндія готується заборонити в'їзд в країну громадянам РФ

Фінляндія готується заборонити в'їзд в країну громадянам РФ
. Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто, фото: Getty Images

Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам Російської Федерації.

Про це пише фінське видання Iltalehti із посиланням на міністра закордонних справ країни Пекку Гаавісто.

"Ми вирішили почати підготовку національного рішення про те, як ми можемо взагалі обмежити або запобігти цьому туристичному руху, і це національне рішення може включати нове законодавство, яке буде ухвалено дуже швидко або з тлумаченням чинних правил", — сказав Гаавісто.

За його словами, експерти з різних міністерств на чолі з Міністерством закордонних справ вже працюють над питанням, і парламент дуже швидко отримає рішення "на стіл".

"Немає жодних моральних чи етичних підстав для того, щоб в той час, коли Росія веде війну проти України, поїздки росіян до Фінляндії чи деінде в Європі триватимуть як зазвичай", — додав голова МЗС Фінляндії.

Читайте також: Розкуплені авіаквитки, закриті кордони та способи ухилення від служби: як в РФ та світі реагують на мобілізацію

Раніше Фінляндія направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії.

Що відомо

  • 31 серпня ЄС припинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу шенгенських віз росіянам. Однак про повну заборону на видачу документів не йшлося, оскільки з цього питання не було одностайності серед країн.
  • Перед ухваленням остаточного рішення п’ятірка країн виступила з заявою, що вживатиме окремих заходів зі скорочення кількості росіян, допущених на свою територію, якщо спільного рішення дійти не вдасться. Таку заяву оприлюднили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва. Німеччина та Франція, Угорщина, а також кілька країн Південної Європи виступили проти повної заборони.
  • З понеділка, 12 вересня, перестав діяти спрощений візовий режим Євросоюзу з Росією. Раніше, 9 вересня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією.
  • Також на тлі оголошення Володимиром Путіним часткової мобілізації у РФ Латвія заявила, що не видаватиме гуманітарні візи росіянам-ухилянтам.

Читайте також

Спецагенти під виглядом туристів: дипломат пояснив, чому Європа має припинити видавати візи громадянам РФ

"Російському суспільству потрібен холодний душ": Шмигаль про заборону віз для росіян

На початок