Спецагенти під виглядом туристів: дипломат пояснив, чому Європа має припинити видавати візи громадянам РФ

Спецагенти під виглядом туристів: дипломат пояснив, чому Європа має припинити видавати візи громадянам РФ

Спецагенти під виглядом туристів: дипломат пояснив, чому Європа має припинити видавати візи громадянам РФ
ФОТО: Валерій Чалий / Facebook

Заборонити в’їзд росіянам до Європейського Союзу потрібно з міркувань безпеки. Адже під прикриттям туристів до ЄС можуть їхати громадяни РФ, які вчинятимуть там протиправні дії.

Таку думку в ефірі марафону на Суспільному висловив надзвичайний і повноважний посол України в США (2015-2019) Валерій Чалий.

"Один з головних аргументів для ухвалення такого рішення — це питання не якоїсь там моралі, це питання безпеки цих країн. Тому що під прикриттям туристів ми пам'ятаємо, як росіяни засилали у Велику Британію агентів для того, щоб вести спецоперацію із застосування хімічної зброї. Були підірвані склади в Чехії, Болгарії — люди також їхали під прикриттям туристів", — пояснив Чалий.

Найкоротший шлях до ухвалення такого рішення, на думку експосла — це коли країни, які межують з Росією ухвалять рішення про заборону самостійно: "Візова політика, хоч і є Шенген, але це національна політика. Якщо вони не будуть визнавати шенгенські візи, видані в інших країнах — то це найкоротший, перший шлях ... Це перший крок, який зменшить на три чверті потік “хороших русских”, які можуть "натворити" багато в цих країнах.

За словами Чалого, канцлер Німеччини Олаф Шольц який 11 серпня заявив, що не поділяє ідею повністю припинити видачу віз для громадян Росії, може з часом визнати, що помилявся: "Якщо Німеччина ще не зрозуміла, то це її проблеми. Канцлер Шольц не вперше робить заяви, а потім виправляється", — зауважив Чалий.

Що відомо

  • 9 серпня президент України Володимир Зеленський закликав призупинити видачу віз громадянам Росії країнами ЄС.
  • 10 серпня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що вкотре підтримує повну заборону на видачу шенгенських віз для громадян Росії. Чеська республіка припинила видачу шенгенських віз росіянам ще 25 лютого.
  • Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що уряд Естонії вирішив обмежити в'їзд в країну для громадян Росії, які мають естонські шенгенські візи.
  • 14 серпня стало відомо, що Польща працює над концепцією, яка дозволить відмовляти росіянам у видачі віз. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Пьотр Вавжик.
  • 16 серпня стало відомо, що уряд Фінляндії планує скоротити кількість туристичних віз для в’їзду на територію Шенгенської зони, які видаватимуть громадянам Росії, до 10% від поточного рівня. Окрім того, вартість візи для громадян РФ може зрости із 35 до 80 євро.

Читайте також

Просто закрийте кордони: Зеленський пояснив, чому потрібно заборонити в’їзд росіянам до ЄС

На початок