"Експортна географія повертається до довоєнних часів" — в МЗС розповіли про результати роботи зернового коридору

"Експортна географія повертається до довоєнних часів" — в МЗС розповіли про результати роботи зернового коридору

"Експортна географія повертається до довоєнних часів" — в МЗС розповіли про результати роботи зернового коридору
. Контейнери із зерном в чорноморському порту Одеси, 19 серпня 2022 року, фото: AP

Станом на 1 вересня завдяки роботі зернового коридору Україна експортувала близько півтора мільйона тонн зернових. З трьох чорноморських портів вийшло 60 навантажених кораблів, які доставлять у країни Африки та ЄС українське зерно, насіння ріпаку, соняшнику та інші продукти.

Про це повідомила посол з особливих доручень при МЗС України Ольга Трофімцева в ефірі Суспільного.

"Якщо порівнювати з повною блокадою портів, то це класний результат. Якщо ж говорити про роботу у звичайному режимі портів Чорного моря, то це не так багато, тому що 5 млн тонн, а в пікові місяці і більше — це була нормальна загрузка портів до 24 лютого", — прокоментувала статистику Трофімцева.

За її словами, український уряд спостерігає за подальшою роботою зернового коридору "з обережним оптимізмом".

"Експортна географія, хоч і в обмеженому масштабі, повертається до довоєнних часів, до 24 лютого. Останні кораблі спрямовані до країн Африки, де зараз загострена ситуація з продовольчою безпекою, доступом до елементарних харчів", — зазначила Трофімцева.

Крім того, представниця МЗС звернула увагу на необхідність спрощення фітосанітарних та митних процедур, адже на європейських наземних кордонах, через які також експортують великі обсяги української продукції, є проблема з чергами.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця.
  • 30 серпня з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" вирушило одразу шість суден. Серед них — судно KARTERIA, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для допомоги населенню Ємену.

Читайте також

Африка та Близький Схід отримують тисячі тонн зерна — президент

Розблокування українських портів: чому це так важливо для світу і де найбільше очікують на українське зерно

Німеччина і Японія виділять понад $60 млн на будівництво зерносховищ в Україні

На початок