Зеленський відповів на петицію про заборону очного навчання під час війни

Зеленський відповів на петицію про заборону очного навчання під час війни

Зеленський відповів на петицію про заборону очного навчання під час війни
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський у відповіді на петицію щодо заборони очного навчання до закінчення воєнного стану зазначив, що заклади освіти разом із військовими адміністраціями самі обиратимуть організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації.

Авторка петиції Марія Горшенева назвала причини, якими намагалася аргументувати, чому не варто починати очне навчання у школах та дитсадках. Вона зазначила, що російські війська знищили 20% шкіл і дитсадків. Крім цього, у тексті петиції значено, що частина населення виїхала за кордон, а у багатьох навчальних закладах відсутні укриття та шляхи евакуації.

У відповіді на петицію президент зазначив, що він може діяти лише на підставі Конституції України. Відповідно до неї, політику щодо освіти реалізують Кабмін, центральні органи виконавчої або органи місцевого самоврядування. Крім того, заклад освіти може самостійно ухвалювати рішення щодо академічних або організаційних питань.

"Обласні та Київська міська військові адміністрації разом із засновниками закладів освіти забезпечують організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці", — йдеться у відповіді Зеленського.

Він також повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення.

Що відомо

  • 24 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін рекомендує школам почати навчання з 1 вересня в очному режимі. На прифронтових та окупованих територіях навчання продовжиться онлайн-форматі.
  • Верховна рада на час воєнного стану зупинила дію низки положень законів щодо загальної середньої освіти. Зокрема, під час дії воєнного стану може бути змінена тривалість навчального року, дати його початку й закінчення. Таким чином навчальний рік не обов’язково починатиметься 1 вересня і триватиме 175 днів.
Війна. Усі останні новини

Вторгнення Росії в Україну, день 133. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок