Зеленський відповів на петицію про скасування заборони на виїзд чоловікам 18-60 років

Зеленський відповів на петицію про скасування заборони на виїзд чоловікам 18-60 років

Зеленський відповів на петицію про скасування заборони на виїзд чоловікам 18-60 років
. Мобілізація в Миколаєві, фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою скасувати заборону виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років та запровадити пріоритет призову під час мобілізації добровольців. Автор петиції, яка менш як за 30 днів, набрала 27149 голосів з 25000 необхідних, Олександр Гуміров пропонував повернути вільний перетин кордону громадянами України та переглянути порядок призову під час мобілізації, запровадивши пріоритет призову добровольців.

Зеленський нагадав, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього українського народу.

За статтею 65 Основного Закону України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України.

Статтею 33 Конституції України закріплено право кожного, хто на законних підставах перебуває на території України, вільно залишати її територію, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Таке право, відповідно до статті 64 Конституції України, може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану. Тож скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану.

Зеленський також додав, що, відповідно до закону “Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України” правила перетину державного кордону громадянами України встановлюються урядом, зокрема й на період дії правового режиму воєнного стану.

Стосовно порушеного у петиції питання про запровадження пріоритету призову під час мобілізації добровольців президент зазначив, що організаційне керівництво мобілізацією в Україні також здійснюється Кабміном.

Тому Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дмитра Шмигаля, щоб той комплексно опрацював порушені в електронній петиції пропозиції, звернувши особливу увагу на дотримання конституційних прав громадян. А також на запобігання і виявлення можливих правопорушень, пов’язаних з корупцією, зокрема серед співробітників прикордонних пунктів пропуску і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Автора електронної петиції поінформують про результати розгляду.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 108. Текстовий онлайн

Як живуть прифронтові міста Донбасу. Фоторепортаж

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок