81-річний Стенлі Джонсон, батько прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона, отримав громадянство Франції. Чоловік виступав проти виходу Британії з Європейського Союзу і не хотів втрачати зв’язок із ЄС після Brexit.
Про це Стенлі Джонсон розповів в інтерв’ю телеканалу BFMTV.
"Здається, я завжди був французом, але про це треба було заявити. Кілька років тому юристи сказали мені, що я француз за матір’ю, бабусею і маю це юридично закріпити", — сказав чоловік і додав, що "дуже радий" бути власником паспорта громадянина Франції.
"Тепер я знову вважаю себе серед членів ЄС, і це дуже добре. Також це має значення на символічному, сентиментальному рівні, оскільки моя мати народилася у Версалі — як і її мати, вся її сім’я. Тож для мене цінно повернути частину своєї ідентичності", — додав Джонсон.
Згідно із законодавством Франції, французи за походженням не можуть отримати громадянство через 50 років після виїзду за межі країни. Водночас вони можуть повернути це право, якщо заявлять про "культурні, професійні, економічні чи сімейні зв’язки" з Францією.
Закони ж Великої Британії не зобов’язують відмовлятися від британського громадянства, якщо людина отримала паспорт громадянина Франції.
Уперше про бажання отримати громадянство Франції Стенлі Джонсон заявив наприкінці грудня 2020 року в інтерв’ю французькій радіостанції RFL. Тоді чоловік говорив, що виступає проти Brexit (на відміну від сина), але пізніше змінив свою думку.
Як нагадує BBC, після початку виходу Британії з ЄС зросла кількість британців, які подавалися на французьке громадянство. Якщо у 2015 році таких було 1826, то у 2016-му — 5056, а в 2017 році — вже 13 141 британець.
Читайте також
Після Brexit: Британія та ЄС схвалили нову торговельну угоду
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!