Велика Британія схвалила нову торговельну угоду з Європейським Союзом, після виходу Британії з ЄС. За проголосувала Палата громад.
Про це у Twitter повідомив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
"Підписуючи цю угоду, ми виконуємо суверенне бажання британського народу жити за власними законами, зробленими обраним парламентом", – написав він.
Депутати палати громад Великобританії переважною більшістю голосів схвалили торговельну угоду Великобританії з Європейським Союзом після виходу країни з ЄС. За законопроєкт проголосував 521 депутат, проти – 73, пише BBC.
Після цього угоду має схвалити Палата лордів, а королева Єлизавета II має її підписати.
Угода, укладена з Брюсселем протягом дев'яти місяців, встановлює нові ділові відносини та безпеку між Великобританією та її найбільшим торговим партнером – Європейським Союзом.
30 грудня угоду підписала і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
"Сьогодні я підписала угоду про торгівлю та співробітництво між ЄС та Великобританією. Прем'єр-міністр Борис Джонсон підпише це пізніше сьогодні (30 грудня – ред.) в Лондоні. Це була довга дорога. Прийшов час залишити Brexit позаду. Наше майбутнє за Європою", – написала вона.
Великобританія розірве свої стосунки з ЄС о 23:00 за Гринвічем 31 грудня, через чотири з половиною роки після референдуму щодо Brexit.
Що відомо
- 31 січня о 23:00 за лондонським часом (01:00 за Києвом) Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу.
- Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% громадян, що проголосували, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.
- 24 грудня після інтенсивних переговорів Європейська Комісія дійшла згоди з Великою Британією про умови майбутньої торгівельної співпраці з Європейським Союзом.