Договір про гарантії безпеки. Питання Криму і Севастополя, а також ОРДЛО прописані окремими пунктами

Договір про гарантії безпеки. Питання Криму і Севастополя, а також ОРДЛО прописані окремими пунктами

Договір про гарантії безпеки. Питання Криму і Севастополя, а також ОРДЛО прописані окремими пунктами
.

Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

"Це окремий пункт. Ми пропонуємо протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму і Севастополя. Окремим пунктом ми пропонуємо РФ, що Україна і Росія не будуть протягом цього часу, поки йтимуть переговори використовувати військові сили, щоб вирішити питання Криму", — заявив Подоляк.

Питання ОРДЛО винесені в окремий пункт, який буде проговорюватися між президентами України й Росії.

Подоляк додав, що імплементація рішення цього Договору по гарантії безпеки буде йти по наступній процедурі: спочатку референдум, на якому всі громадяни України висловлять свою позицію щодо цього Договору, після цього буде ратифікація у парламенті країн-гарантів і парламенті України.

Ще один член делегації Олександр Чалий додав, що міжнародні гарантії безпеки тимчасово не будуть працювати на тих територіях, щоб гаранти могли дійсно активувати ці гарантії.

"Що стосується таких питань, як Крим — це теж окремий пункт договору, у якому ми пропонуємо зафіксувати позицію України та Росії протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму і Севастополь окремо. Окремим пунктом ми пропонуємо Росії стороні наступне — що Україна і Росія не будуть протягом цього часу, поки триватимуть переговори, використовувати військові чи збройні сили, щоб вирішити питання Криму. Що стосується території ОРДЛО, то ці питання винесені в окремий пункт, який буде проговорюватися вже в рамках переговорів Україна і РФ", – додали члени делегації.

Що відомо

  • Радник голова Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
  • За даними Генштабу ЗСУ, Росія виводить деякі свої підрозділи з території Київської та Чернігівської областей, але посилили штурмові дії на Донеччині.
  • Станом на 29 березня Росія втратила близько 17,2 тисячі осіб особового складу, майже 600 танків та 256 одиниць авіації.
  • 28 березня у Генштабі ЗСУ повідомили, що Росія здійснює перегрупування сил для нарощування наступальних спроможностей. Також кораблі Чорноморського флоту РФ вийшли у закритий район для ймовірного завдання ракетних ударів.
  • 29 березня у Стамбулі стартував новий раунд перемовин між Україною та РФ щодо припинення війни. Перед зустріччю президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав сторони до перемир'я.

Читайте також

"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам

Вторгнення Росії в Україну. День 34. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок