Українська асоціація вторинних металів (УАВтормет) вивчає світовий досвід для переробки військової техніки на металобрухт.
Про це асоціація повідомила у Facebook
Голова правління брухтопереробного підприємства "Інтерпайп Втормет" Валентина Макаренко повідомив, що в Україні був дефіцит брухту, якй є стратегічною сировиною.
"На жаль таким чином у нас трішки його додалося. Але ми з ним упораємося, ми його переробимо. Це потрібний нам продукт", прокоментував Макаренко в ефірі телеканалу "24 Україна".
При цьому він зазначив, у військовій техніці є своя специфіка, тому броня, яка є високолегованою сталлю широко використовується у металургійному виробництві не буде.
«Але є специфічні замовлення ДСС, ливарних виробництв малої потужності. За якийсь період ми його (брухт – ред..) переробимо і звичайно у нас будуть добрі орала», - сказав експерт.
Щодо справної техніки, то, за його словами, це військовий трофей. І, відповідно до "Закону про металобрухт", фізособа може здати уживану техніку, зокрема танк чи БТР, на брухт і отримати за це гроші, без стягнення податків. За словами Макаренка, до війни такий брухт коштував 9 тисяч гривень за тонну.
Читайте також
"Вулицею їхали російські танки". Історії сімей, евакуйованих на Львівщину з Ворзеля, Ірпеня, Дніпра
Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці
Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!