Перейти до основного змісту
Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Онлайн
Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
. Українці проходять повз протитанкові перешкоди в центрі міста Одеса, Україна, 16 березня 2022 року, фото: Getty

17 березня — двадцять другий день від вторгнення Росії в Україну. Російські війська намагаються продовжувати наступальну операцію, але ними повною мірою не досягнуто жодної стратегічної мети. Кількість загиблих особового складу ЗС РФ наближається до 14 тисяч, а російське командування переоформлює вбитих на війні в Україні окупантів зі строковиків у контрактників. Також солдатам глушать зв'язок, аби ті не переповідали подробиць війни та їх статусу.

Водночас світ запроваджує дедалі жорсткіші санкції проти Росії. Президент Володимир Зеленський напередодні виступив у Конгресі США, після чого за 6 годин Україні пообіцяли надати рекордну кількість допомоги.

Війська РФ тим часом продовжують хаотичні обстріли мирного населення. Найбільше страждає Маріуполь: там російська авіація цілеспрямовано розбомбила будівлю Драматичного театру, де ховались сотні мирних жителів, завдала удару по басейну "Нептун", де тренувалися мами з дітьми. Російські військові у Маріуполі узяли у заручники волонтерку та парамедика Юлію Паєвську. Також обстріли були у Харківській області, Сумській, Чернігівській, на північному заході Київської.

Про ситуацію в регіонах, переговори та міжнародну реакцію щодо війни Росії в Україні — в текстовому онлайні Суспільного. Також разом із волонтерами ми ведемо текстовий онлайн англійською — The main news about ongoing Russian invasion in Ukraine. Попередні головні новини читайте тут. Текстовий онлайн щодо подій в Київській області — тут. Відеорепортажі Суспільного — тут.

Головне на цей час:

  • У Зеленського назвали умову зустрічі з Путіним. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що після завершення напрацювання мирної угоди між Україною та Росією обидва президенти можуть зустрітися і це може відбутися найближчими тижнями.
  • У Китаї запевнили, що ніколи не нападатимуть на Україну.
  • Росія відмовилася виконувати припис Міжнародного суду ООН. У МЗС України заявили, що Росія, з одного боку, не хоче виконувати обов‘язковий наказ Міжнародного суду ООН, а з іншого — продовжувати користуватися привілеями міжнародного права.
  • У Маріуполі з-під завалів Драмтеатру, на який російські військові скинули бомбу 16 березня, почали звільняти заблокованих у бомбосховищі людей. Укриття витримало бомбардування.
  • Генпрокуратура Білорусі відкрила кримінальну справу проти радника голови ОП Олексія Арестовича.
Усі головні новини 17 березня

Ми завершуємо онлайн 17 березня. Хроніку двадцять третього дня війни — читайте тут.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Польща прийняла близько 1,95 мільйона біженців, які тікають від війни та російської агресії проти України. Українці в притулку для біженців у Надажині, поблизу Варшави, Польща, 17 березня 2022 року. Фото: АР

В Одесі повітряна тривога.

Українців, які живуть у Москві, викликають у поліцію і перевіряють телефони

Громадян України, які живуть у Москві, викликають у поліцію на опитування і оглядають їхні мобільні телефони. Про два такі випадки стало відомо правозахисному проєкту ОВД-Инфо.

Повітряні сили сьогодні знищили 14 повітряних цілей російських окупантів

Повітряні Сили сьогодні знищили щонайменше 14 повітряних цілей російських окупантів:

  • 7 літаків;
  • 1 вертоліт;
  • 3 БпЛА;
  • 3 крилаті ракети.

У Харківській та Запорізькій областях повітряна тривога.

Сторінку голови Держприкордонслужби зламали

Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко повідомив, що його Facebook-сторінка була зламана: "Війна, в тому числі й на інформаційному полі, триває. І агресор використовує всі можливі методи".

Раніше на його сторінці з'явилось повідомлення російською мовою, що під Харковом сьогодні вночі російські окупанти вбили прикордонників. Не вказано, скількох саме, зазначалось, що це сталося "цинічно, не у чесному бою".

Генштаб: Росія відібрала близько тисячі найманців Асада та "Хезболли"

Генштаб: Росія відібрала близько тисячі добровольців із представників так званої армії Башара Асада та Хезболи для війни в Україні. За даними розвідки, іноземні бойовики мають на меті не участь у війні на території України, а використання "відрядження" як можливості потрапити до країн Європи.

Зеленський записав нове звернення

"Завершився 22-й день боротьби та захисту від однієї з найбільших армій світу, яку ми щоденно робимо меншою, однак в неї досі є техніка і резерв. Попереджаю всіх, хто спробує приєднатися до окупантів на нашій землі — це буде найгірше рішення у вашому житті. Краще довге життя, ніж ті гроші, які вам пропонують за коротке", — президент Зеленський звернувся до російських військових, їх рідних та найманців, яких Росія залучає з інших країн.

Президент також повідомив, що нагородив п'ятьох працівників ДСНС орденами за мужність та заявив, що уряд підготував рішення про розширення програми кредитування для підприємців — на базі «5-7-9» будь-який бізнес зможе взяти кредит під 0% на час воєнного стану:

У Києві мародери помічають квартири, які залишились без господарів — КМДА

У Києві мародери помічають квартири, які залишились без господарів. Про це у своєму Telegram-каналі написав заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Костянтин Усов.

“Будьте пильні!” — написав чиновник і опублікував відео одного з Telegram-каналів.

У Росії ЗМІ повідомили про 5 загиблих в Україні військових РФ

Державна телерадіокомпанія Костроми повідомила про загибель одразу п'ятьох місцевих військових в Україні, у тому числі й командира полку повітрянодесантних військ.

За даними журналістів, йдеться про командира костромського полку повітрянодесантних військ полковника Сергія Сухарева. Також, за інформацією телерадіокомпанії, загинули старший сержант Сергій Лебедєв, сержант Олександр Лимонов, єфрейтор Юрій Дегтярьов і капітан Олексій Нікітін.

Як повідомляє російська служба ВВС, державні ЗМІ РФ інформують про втрати російського війська в Україні і загалом про перебіг війни виключно відповідно до повідомлень російських офіційних джерел. Дані про загальні втрати міноборони РФ оприлюднило лише один раз 2 березня. Тоді повідомили про 498 загиблих. Однак регіональна влада доволі часто повідомляє про загибель військових зі свого регіону.

Китай буде нести відповідальність за допомогу російській агресії — Блінкен

Про це повідомив на брифінгу держсекретар США Ентоні Блінкен. Він заявив, що 18 березня Джо Байден матиме розмову з президентом Сі Цзіньпіном: "Ми дамо зрозуміти їм, що Китай буде нести відповідальність за допомогу російській агресії, і ми не будемо вагатися, щоб накласти на це наслідки".

Блінкен також додав, що Путін використав свій останній виступ, "щоб познущатися з росіян, які живуть закордоном, назвавши їх залежними від фуагри та устриць.

"Водночас сам сидить в особняку і заробляє мільярди на росіянах, які стоять у чергах за готівкою та магазинів, що зачиняються", — наголосив Блінкен.

З 18 березня ціна на дизельне паливо знижується на 5 гривень — Мінекономіки

Про здешевшання пального повідомив перший заступник міністра економіки Денис Кудін в ефірі єдиного інформаційного телемарафону.

"Вже завтра ціни дизеля знижується на 5 гривень. Сьогодні максимальна ціна 44.90, уже завтра ви побачите на стелах не більше ніж 39,96. По бензину зниження ще більше. 7,76. Було 43,52. Стане від завтра не більше ніж 35,76", — заявив Кудін.

Ворог продовжує обстріли, нищить всі міста — голова Луганської ВЦА Гайдай

Як повідомив голова Луганської ВЦА Сергій Гайдай, ситуація стабільна важка.

"Ворог продовжує обстріли, нищить всі міста. Раніше обстріл був вибірковий, а тепер просто стріляють квадрат за квадратом. Знищують Рубіжне, Северодонецьк та інші населені пункти. Сьогодні ще раз вдалося вивезти людей із Попасної. Але знову потрапили під обстріл. На щастя, усі вижили, але в автобусі відірвало двері, прошило осколком наскрізь. Допомогли наші військові, наші соловейки, вони бронею прикрили наші автобуси", — заявив Гайдай.

Він додав, що люди по 2 тижні знаходяться у підвалах: "Потужні бомбосховища є лише там де підприємства. У деяких бомбосховищах нині перебуває до 1000 людей. Важка ситуація, важко підвозити гуманітарку під обстріли. Ми спробуємо пробити гуманітарний коридор у великі міста".

За словами Гайдая, російські війська обстріляли притулок для матерів у Сєвєродонецьку, церкву, дві лікарні: "Слава Богу, у будинку матері дитяти усі вижили. А ось у лікарні реаніматолога з 3 осколковими пораненнями у достатньо важкому стані повезли до сусідньої лікарні".

Київ — повітряна тривога!

Нам потрібно якомога більше дронів, куль, снарядів, ПЗРК — Данілов

Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки і оборони заяви під час єдиного марафону телеканалів, що Україна потребує "якомога більше дронів, куль, снарядів, ПЗРК й інших засобів".

"Усе це постачається, але ми ведемо війну. Дрони виходять зі строю — їх збивають, виходять зі строю наші БТРи. Ми захищаємо не тільки себе, ай усю Європу, увесь світ. Ми до цього готові. Ми готові цю сарану знищити, щоб уже поставити крапку в існуванні цієї псевдоімперії, яка є абсолютно штучним утворенням. Я неодноразово говорив, що ми будемо жити в часи, коли Російська Федерація розвалиться на частини. Треба ще трошки почекати і цей процес почнеться", — заявив Данілов.

Він зазначив, що "агресору потрібно відразу давати по руках, а ще краще — по пиці", щоб він не робив те, що робить сьогодні.

Як у Криму мобілізують кримських татар розповів голова ГО "Крим SOS"

В ефірі Суспільного голова ГО "Крим SOS" Алім Алєїв заявив, що частина військовозобов'язаних в Криму відмовилася йти служити за призовом РФ.

"Вони звісно в першу чергу брали тих людей, які були у військових частинах. Частина відмовилась йти, частина.. у нас є цілі інструкції, якщо вас загребли до цієї армії. Я бачу, що вони зараз масвово не призивають в Криму, але завтра ця ситуація може змінитись", — заявив Алєїв.

Він додав, що кримські татари розуміють, що останнє що можна робити, це йти в армію. Бо зіткнешся з тим, що завтра лице до лиця будеш стояти зі своїм другом, братом. Кримські татари, розуміючи цінність пів острова для України і для кримських татар — масово не підуть.

З 9 запланованих гуманітарних коридорів сьогодні спрацювало 8 — Верещук

Як заявила віцепрем'єрка Ірина Верещук, 17 березня з 9 запланованих гум коридорів сьогодні спрацювало 8.

Донецька область

З Маріуполя виїхали майже 800 приватних автомобілів, люди також виходили з міста пішки. Станом на зараз до Запоріжжя доїхало більше ніж 2000 людей, але потік не припиняється. Для всіх хто виїхав з Маріуполя організовані пункти допомоги в Бердянську. Завтра такі пункти почнуть діяти й в м. Мангуш. Всіх людей які йдуть пішки будуть довозити з Мангуша до Бердянська.

Запорізька область

Колона автобусів з бензовозом яка була відправлена із Запоріжжя до Бердянська була зупинена на російському блокпості у с. Василівка і продовжить рух лише завтра вранці.

Завтра зранку з Запоріжжя буде відправлено ще 10 автобусів які забиратимуть Маріупольців до Бердянська.

Київська область

З Бородянки до Житомира виїхало 20 автобусів з місцевими мешканцями, близько 160 людей. З села Шевченкове і сусідніх сіл в Бровари 41 автобус, та 200 приватних авто. Близько 1500 людей. Було доставлено 36 тонн гуманітарної допомоги у вигляді продуктів та медикаментів до міст Гостомель, Буча, сіл Семиполки, Марківці, Опанасов.

Всього гуманітарними коридорами сьогодні евакуйовано 3810 людей. Доставлено продовольства і медикаментів близько 40 тонн.

Через обстріли не спрацював коридор гум допомоги з Харкова до Вовчанська.

Росія досі не звернулася з проханням про видачу тіл загиблих, кількість яких перевищила 14 тисяч — Верещук

Росія досі не звернулася з проханням про видачу тіл і останків загиблих, кількість яких перевищила 14 000. Про це повідомила віцепрем'єрка Ірина Верещук.

"Під час зустрічі прем'єр-міністра Шмигаля й очільника міжнародного комітету Червоного хреста Мауера підняли питання щодо необхідності збирання та ідентифікації тіл загиблих військових сил окупанта. Звернули увагу Червоного Хреста що Росія досі не звернулася з проханням про видачу тіл і останків загиблих, кількість яких перевищила 14 000. Попросили, щоб Мауер звернувся до РФ з перемовинами про початок забирання тіл з України", — заявила Верещук.

Від обстрілу загинув соліст балетної трупи Національної опери Артем Дацишин

Про це головний режисер Національної опери Анатолій Солов’яненко повідомив у Facebook.

Бійцям ТрО надаватимуть статус УБД після перевірки Міноборони — Лапутіна

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна заявила, що бійці ТрО зможуть отримати статус учасника бойових дій або ветерана після перевірки Міноборони.

"Державою будуть визначатися і пильнуватися де саме, у яких місцях ті хто захищав нашу державу у складі сил ТрО може надаватися статус. Тобто там де безпосередньо велися бойові дії. Після нашої перемоги саме Міністерство оборони надаватиме цей статус. Міністерство у справах ветеранів буде надавати цей статус відповідно до висновків комісії тим добровольцям, які не увійшли наразі до складу якогось формування і потім буде проходити це оформлення", — розповіла Лапутіна.

За її словами, статус передбачає "відповідні гарантії по житловому забезпеченню, по грошовому забезпеченню, по забезпеченню родин, які втратили своїх рідних на війні". Крім того, новим законом унормовано поняття сім'ї загиблих чи померлих ветеранів війни та сім'ї загиблих чи померлих захисників України.

Британському міністру оборони дзвонив шахрай, який представився прем'єром України

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що до нього подзвонив шахрай та представився прем'єр-міністром України.

"Сьогодні самозванець, який називав себе прем’єр-міністром України, спробував поговорити зі мною. Він поставив кілька оманливих запитань, і після того, як у мене виникли підозру, я припинив дзвінок", — написав Воллес у Twitter.

Зеленський поспілкувався з Макроном телефоном

Президент Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції Еммануелем Макроном підтримку України у боротьбі проти країни-агресора.

Макрон заявив, що Європа має бути готовою до "війни високої інтенсивності"

Президент Франції Еммануель Макрон під час передвиборчого заходу у Парижі заявив, що країні потрібно бути готовою до війни високої інтенсивності, яка може повернутися на європейський континент.

Останніми тижнями Макрон неодноразово повторював, що Франція повинна, в майбутньому, прагнути до більшої незалежності, що має бути перш за все військовою. Для цього Макрон запропонував оборонний бюджет, еквівалентний 50 мільярдам євро у 2025 році. Щоб "отримати гнучкість перед обличчям нових типів конфліктів, космосу, кібератак" Макрон пропонує "інвестувати в передові технології та посилити інвестиції, щоб бути здатний забезпечити війну високої інтенсивності, яка може повернутися на наш континент".

Президент Франції також оголосив про подвоєння чисельності резервістів у військових і збільшення міліції та жандармерії без додаткових подробиць. Він також заявив, що хоче "узагальнити" Нацслужбу.

"Це один із елементів відновлення пакту, настільки важливого між нашими арміями та нацією", – зазначив Макрон.

Російські окупанти розстріляли вченого та перекладача Олександра Кислюка

У Бучі, 5 березня, російські окупанти розстріляли українського вченого, поліглота та викладача, історика та перекладача Олександра Кислюка. Про це повідомив архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй Facebook-сторінці, а також відповідний допис з’явився на сторінці Академічного храму святого апостола і євангеліста Іоана Богослова.

"5 березня у Бучі був вбитий мій викладач грецької мови Олександр Кислюк. Геніальний поліглот (складно сказати точно, скільки мов він знав — і класичних, і сучасних) та людина складної життєвої долі. Його "це ж аоріст!" з інтонацією ніби говорить про подарований — запам‘ятав назавжди", — написав архієпископ.

PayPal став доступним в Україні — Мінцифри

Платіжна система PayPal стала доступною в Україні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Тепер можна робити покупки в інтернеті, перераховувати кошти та виводити гроші на українські банківські карти. Підв'язуйте ваші картки Visa та Mastercard та користуйтеся вже зараз. Дякуємо команді, що так швидко відреагували на наше прохання та підтримуєте українців під час війни", — написав Федоров.

Раніше сервіс був лише частково доступним в Україні — він працював з 25 валютами, але серед них не було гривні.

PayPal є найбільшим у світі процесинговим сервісом для обробки міжнародних транзакцій. Його послугами користується понад 200 мільйонів людей у ​​202 країнах світу. З PayPal можна швидко та зручно переказувати гроші, отримувати оплату за роботу, виводити гроші з різних платформ, платити за товари в онлайн-магазинах. У багатьох країнах сервіс дозволяє ще поповнювати рахунок у системі та знімати гроші з балансу.

Зареєструватися в системі просто, працює PayPal, прив'язуючись до кредитної картки або банківського рахунку користувача. При оплаті в інтернет-магазинах сервіс не розкриває дані картки або рахунку платника підвищення безпеки онлайн-платежів.

3 810 людей евакуювали гуманітарними коридорами

Про це повідомив заступник голови ОП Кирило Тимошенко.

В Італії заявили про готовність відновити драмтеатр у Маріуполі

Міністр культури Даріо Франческіні заявив, що Італія готова відновити знищений російськими загарбниками драмтеатр у Маріуполі. Про це він повідомив у Twitter.

"Італія готова відновити театр у Маріуполі. Кабінет міністрів схвалив мою пропозицію запропонувати Україні ресурси та засоби для його якнайшвидшого відновлення", — написав Франческіні.

Європейські політики висувають Зеленського на Нобелівську премію миру

Група чинних та колишніх європейських політиків подала до Нобелівського комітету листа з проханням номінувати президента Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру. Для цього необхідно переглянути процедуру номінації та продовжити терміни подачі заявки до 31 березня 2022 року.

Це прохання вони виклали в листі до комітету Нобелівської премії.

"Сміливі українці та українки борються за збереження демократії та самоврядування. Від стійкого спротиву демократично обраного президента України Володимира Зеленського до чоловіка, який зі сльозами на очах прощається з родиною, щоб захищати свою країну, весь народ України піднявся на спротив силам авторитаризму… Ми віримо, що зараз саме час показати народу України, що світ на їхньому боці", – зазначено у зверненні.

"Ми розуміємо, що це порушення процедури, однак віримо, що воно виправдане через поточну безпрецедентну ситуацію. Наш демократичний обов’язок – протистояти авторитаризму та підтримувати народ, який бореться за демократію та право на самоврядування", – додали європейські політики.

Вакарчук звернувся до росіян, відвідавши поранених дітей у Запорізькій лікарні

Співак Святослав Вакарчук відвідав Запорізьку обласну клінічну дитячу лікарню. Там зокрема, перебувають діти, які потрапили під обстріл військ РФ 16 березня, коли прямували в евакуаційній колоні з Маріуполя до Запоріжжя.

У медзакладі музикант записав відеозвернення до росіян. Його опублікував на своїй сторінці в Instagram.

Зеленський нагородив мера Мелітополя орденом "За мужність"

Володимир Зеленський нагородив орденом "За мужність" ІІІ ступеня міського голову Мелітополя Івана Федорова. Напередодні мера звільнили в результаті спецоперації.

"З поверненням! Україна своїх у біді не полишає", – сказав Зеленський, вручаючи нагороду Івану Федорову.

Президент побажав меру швидкого відновлення та повернення до роботи. Володимир Зеленський висловив переконання, що окупація Мелітополя тимчасова і невдовзі над містом знову замайорить прапор України.

Близько 30 тисяч людей виїхали з Маріуполя на власному транспорті

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

"За останні дві доби маріупольці почали виїжджати на особистому транспорті з міста у бік Бердянська та потім на Запоріжжя. Загалом близько 6500 легкових машин вирвалися з облогового Маріуполя", — йдеться у повідомленні.

Частина людей вже дісталася Запоріжжя, де вони отримали необхідну першу допомогу в центрах підтримки. Всього з Маріуполя виїхало на власному транспорті близько 30 тисяч людей.

Україні необхідне збільшення поставок військової техніки та зброї — Єнін

Перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін розповів журналістам Fox News, як працівники підрозділів МВС дають відсіч російським окупантам та, що зараз вкрай необхідно для зміцнення наступу.

"Ми почали інтенсивно атакувати. Однак, ми не безсмертні. Ця боротьба вимагає від нас надзвичайних жертв. Саме тому, нам негайно необхідно збільшення поставок військової техніки та зброї. Ми надзвичайно вдячні Уряду США та двопартійній підтримці в боротьбі України за демократію та незалежність. Однак, на жаль, те що ми отримуємо зараз, надзвичайно менше того, що задовольняло б наші мінімальні потреби. Через те, що російський план зруйнувався, вони змінили свою тактику та почали знищувати всі інфраструктурні об’єкти в країні. І маючи повну перевагу в повітрі, нам конче потрібні реактивні винищувачі чи закриття неба", — зазначив під час інтерв’ю Євгеній Єнін.

У Латвії Сейм закликає закрити повітряний простір над Україною

У Латвії Сейм ухвалив рішення, в якому закликає країни ООН негайно домовитися про створення безпольотної зони над Україною задля збереження життя людей.

Заяву “Про запровадження безпольотної зони над територією України і заходи стримування російської агресії” підготувала комісія із закордонних справ. У документі йдеться, що безпольотна зона потрібна, зокрема, щоб гарантувати безпеку українських атомних станцій.

Сейм посилається на резолюцію президента України Володимира Зеленського від 28 лютого, у якій він просить оголосити повітряний простір над Україною безпольотною зоною. Депутати відзначають, що російські агресори використовують на території України дедалі більш жорстку тактику і зброю, атакують цивільних людей і масово бомблять цивільні об'єкти.

Актуальна ситуація в Київській області

Київська обласна військова адміністрація опублікувала карту переміщення сил російської армії станом на 17 березня.

У МЗС прокоментували заяву Пескова щодо виконання рішення Міжнародного суду ООН

"Росія хоче всидіти на двох стільцях одночасно. З одного боку, не виконувати обов‘язковий наказ Міжнародного суду ООН, а з іншого — продовжувати користуватися привілеями міжнародного права", — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Але, дипломат зазначив, що "міжнародним правом не можна махати як собака хвостом".

"Відмовляючись виконувати рішення Міжнародного суду, Росія має тоді відмовитися від усіх прав за Статутом ООН, насамперед права вето в Радбезі, а також імунітетів. Міжнародний суд ООН наказав Росії негайно припинити всі військові операції, які вона розпочала на території України 24 лютого. Наказ суду має зобов'язальний характер і, відповідно до норм міжнародного права, створює юридичні зобов’язання для Російської Федерації", — додав Ніколенко.

За його словами, твердження російської сторони про відсутність у суду юрисдикції розглядати позов України, а відповідно і його виконувати, є нікчемними.

Раніше речник президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Росія не збирається виконувати перше рішення Міжнародного суду ООН щодо війни в Україні.

Велика Британія призупинила обмін податковою інформацією з Росією та Білоруссю

Велика Британія заявила, що призупиняє обмін податковою інформацією з Росією та Білоруссю через вторгнення Москви в Україну, передає Reuters.

Країни з усього світу підписали двосторонні угоди, які дозволяють їхнім національним податковим органам запитувати інформацію від інших партнерів, щоб боротися з ухиленням від сплати податків.

"Велика Британія заморожує податкову співпрацю з Росією та Білоруссю, призупиняючи будь-який обмін з ними податковою інформацією", – заявила фінансовий секретар Мінфіну в письмовій заяві до парламенту Люсі Фрейзер.

У Києві російські війська обстріляли Святошинський район, є загиблі

"У Святошинському районі через обстріли загорілися два автомобілі. Загинула людина", — повідомляє ДСНС.

Помічник Кадирова відправився воювати в Україну

Для участі у війні відправився помічник голови Чеченської республіки Рамзана Кадирова Апти Алаудінов. Про це у Telegram повідомив голова Чеченської республіки.

При цьому він відзначив, що його "брат" "вирушає для участі у спецоперації з денацифікації та демілітаризації України".

У Харкові — горить "Барабашово". Фоторепортаж Суспільного

На ринку "Барабашово" внаслідок обстрілу Харкова російськими окупантами сталася пожежа. Вогонь охопив торговельні ряди. Поруч з місцем пожежі — снаряди від системи залпового вогню "Град", над Харковом здійнявся чорний дим. Далі — фоторепортаж Суспільного.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Пожежа на ринку "Барабашово".

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Суспільне Харків

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн

Бровари, Бориспіль — повітряна тривога.

На Київщині відзначається зниження рівня злочинності — Єнін

"На Київщині відзначається зниження рівня злочинності у рази. Надзвичайно допомагає згуртованість громадян і відповідальне ставлення до своїх обов’язків представників усіх структур влади. Не останню роль відіграє введення комендантської години у нічний час. Усі ці чинники сприяють отримання правопорядку в умовах відсічі збройні агресії російської федерації", — розповів в ефірі єдиного інформаційного марафону телеканалів перший заступник міністра внутрішніх справ Евген Єнін.

Він також закликав громадян бути пильними і повідомляти щодо можливих диверсантів.

"Російська Федерація заздалегідь готувалася до збройної агресії. Відповідно представники їхніх ДРГ були закинуті досить заздалегідь. Але ми досить активно співпрацюємо із нашими спецслужбами, з місцевим населенням, з керівниками місцевих комунальних підприємств. Все це сприяє своєчасному виявленню зазначених осіб. Ми не маємо ілюзій щодо того, що частина представників диверсійно-розвідувальних груп може перебувати в населених пунктах України й чекати відповідного моменту. Саме тому закликаю усіх зберігати пильність та інформувати правоохоронні органи, зокрема на гарячу лінію 102 щодо перших підозрілих ознак появи чужинців з нетиповою поведінкою, наявності зброї", — наголосив Єнін.

Генпрокуратура Білорусі відкрила кримінальну справу проти Арестовича

Генпрокуратура Білорусі відкрила кримінальну справу проти радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича — через публічні заклики до терактів. Про це повідомляє пресслужба білоруської Генпрокуратури.

Справу щодо Арестовича відкрили за ч.3 ст.361 Кримінального кодексу Республіки Білорусь.

“Встановлено, що підозрюваний не пізніше 17 березня 2022 року записав і розмістив у глобальній комп'ютерній мережі Інтернет відеоролик із публічними закликами до здійснення актів тероризму і диверсій на об’єктах Білоруської залізниці, вчинення інших дій, спрямованих на завдання збитків національній безпеці Республіки Білорусь”, — йдеться у повідомленні.

У відповідь Арестович заявив, що нинішньому режиму в Білорусі давно дав оцінку білоруський народ: "І я його (народ) розумію. Представники цього режиму навіть справу кваліфікувати не можуть, як слід".

"Я сказав — "тільки ті шляхи, якими рухаються російські війська". І прямо додав — не чіпайте решту. Це заклик до акту війни, а не до тероризму. А, між іншим, Білорусь бере участь у військовій агресії проти України, надаючи свою територію, військову та цивільну інфраструктуру російським військам, які вчиняють численні злочини проти України, а відучора, за кваліфікацією Міжнародного суду ООН – геноцид українського народу. Таким чином, мої заклики є абсолютно законними з погляду міжнародного права", — написав Арестович у Facebook.

На Харківщині російські окупанти захопили у полон голову громади

Голова Великобурлуцької громади Віктор Терещенко захоплений у полон російськими окупантами, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. За його словами, Терещенка забрали з робочого кабінету і утримують у райвідділку поліції.

"Російські окупанти розуміють, що вони програли війну на Харківщині. Їм Харків не взяти. І вони продовжують свій терор проти мирного населення, зокрема, проти голів територіальних громад Харківщини", — сказав Синєгубов.

Від обстрілу російською артилерією центру Чернігова загинули четверо людей

Внаслідок обстрілу російською артилерією мікрорайону у центрі Чернігова загинули четверо людей. Таку інформацію Суспільному повідомив керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина. З його слів, серед загиблих є і громадянин США. Точної інформації щодо кількості травмованих поки що немає.

Нагадаємо, 17 березня близько 10 ранку російські війська обстріляли цивільних людей, які перебували на вулиці в мікрорайоні у центрі Чернігова. Чернігівець, який став очевидцем події, на умовах анонімності розповів Суспільному – під обстріл російських військ потрапили в тому числі люди, які стояли у черзі по воду.

Понад 320 тисяч українців повернулися з-за кордону від початку війни

"Понад 320 тисяч громадян України, більшість з яких чоловіки, повернулися додому з початку відкритої збройної агресії Росії проти України", — повідомляє Державна прикордонна служба.

На Харківщині ЗСУ знищили бойову техніку військових РФ. Відео

"На Харківщині підрозділи 81 окремої аеромобільної бригади та 95 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України знищили велику кількість бойової техніки", — повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

ЗСУ відновили меморіал Василю Сліпаку

Це зробили воїни 30 окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького, повідомляє Міноборони.

Голова Міжнародного комітету Червоного хреста закликав РФ дотримуватися Женевської Конвенції

Президент Міжнародного комітету Червоного хреста Пітер Мауер закликав Росію вдаватись "до всіх кроків, навіть маленьких, щоб зменшити страждання людей".

"Існують практичні кроки, які мають вживати сторони, щоб виконувати закони міжнародного гуманітарного права, щоб зменшити страждання цивільних. По-перше, безпечні гуманітарні коридори, які дозволять безпечний вихід з таких місць, як Маріуполь, але ми всі знаємо, що це стосується не тільки Маріуполя. Цивільні мають мати змогу лишити місця, де чиниться насильство, а деталі цього мають бути погоджені сторонами конфлікту та виконуватись тими, хто контролює дороги та міста, де відбувається евакуація. По-друге, дозволити гуманітарній допомозі надходити туди", — заявив Мауер під час брифінгу.

Він нагадав, що за Женевською Конвенцією, сторони конфлікту реєструють та ідентифікують тіла загиблих, а потім ці тіла мають бути транспортовані та віддані сім'ям загиблих у гуманному вигляді.

"Червоний хрест має допомагати в цьому процесі. І як й інші процеси має бути погоджений обидвома сторонами. Червоний хрест завжди готовий допомогти у переговорах з цього питання. Ми працюємо над цим", — додав голова комітету.

У Харкові внаслідок обстрілів РФ загорівся ринок "Барабашово"

Як повідомляє кореспондент Суспільного, пожежа охопила торговельні ряди. Поруч з місцем пожежі — снаряди від системи залпового вогню "Град", над Харковом здійнявся чорний дим.

Ринок "Барабашово" є найбільшим у східній Європі та одним з найбільших у світі. Він є місцем роботи близько 15 тисяч підприємців.

З Бердянська до Запоріжжя прибули 4 автобуси з вихованцями інтернату

"Вночі з Бердянська до Запоріжжя прибули 4 автобуси з евакуйованими вихованцями інтернату. Зараз діти у безпеці і забезпечені усім необхідним. Згодом автобуси вирушать до Італії", — повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Франція надасть Україні 300 млн євро найближчими днями

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан підтвердив міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі надання найближчими днями фінансової допомоги Україні у розмірі 300 млн євро.

"Гроші будуть надані в рамках пакета фінансової допомоги відповідно до зобов’язань, взятих президентом Республіки (Еммануелем Макроном — ред.) перед президентом Зеленським", — йдеться в повідомленні МЗС країни.

Словаччина готова надати Україні системи протиповітряної оборони С-300 — міністр оборони

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Словаччина готова надати Україні системи протиповітряної оборони С-300, і вони ведуть переговори зі США та іншими союзниками щодо отримання "належної заміни, або… можливості, гарантованої на певний період".

"Ми готові зробити це негайно, коли у нас буде відповідна заміна, — сказав Надь на спільній пресконференції з міністром оборони США Ллойдом Остіном. — Єдина стратегічна система протиповітряної оборони, яку ми маємо в Словаччині, — це система С-300. Тож те, що станеться одразу, коли ми вирішимо дати це українцям, це те, що ми фактично створюємо розрив, пробіл у безпеці в НАТО".

Селище Козача Лопань у Харківській області обстріляли касетними бомбами

Декілька годин тому російські військові обстріляли касетними бомбами селище Козача Лопань у Харківській області. Внаслідок атаки загинули щонайменше шестеро людей, дані про травмованих уточнюються.

Про бомбардування повідомив Дергачівський міський голова В'ячеслав Задоренко.

"Окупанти розбомбили залізничний вокзал, магазини, аптеки та інші цивільні будівлі у центрі селища. При цьому об’єкти військової інфраструктури, яку загарбники розмістили в Козачій, а також російські військові не постраждали", — повідомив Задоренко.

Зеленський відвідав у лікарні родину, яка потрапила під обстріл під час евакуації

Президент відвідав у лікарні родину Власенків, які потрапили під обстріл окупантів під час евакуації з міста Ворзеля Київської області. Власенки переїхали на Київщину з Криму після початку російської окупації півострова, оскільки не захотіли набувати російське громадянство.

Коли в лютому 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, родина вирішила виїхати з Ворзеля в безпечніше місце, але автомобіль потрапив під ворожий обстріл.

Тоді старша 16-річна донька Катя закрила своїм тілом молодшого 8-річного брата Ігоря й дістала значні поранення. Побачивши сестру, яка стікає кров'ю, Ігор вийшов з машини та почав щосили кричати на окупантів за те, що вони зробили. Осколкових поранень також зазнала мати Тетяна. Батько Роман виніс поранену доньку на руках, щоб їй надали допомогу.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Фото: Офіс президента

Видання Time помістило на обкладинку 5-річну Валерію з Кривого Рогу

Видання Time у проєкті "Стійкість України" розповіло історію 5-річної українки Валерії з Кривого Рогу.

"З початку російського вторгнення десятки з 7,5 мільйонів дітей України були вбиті, а тисячі інших виїхали в пошуках безпеки. Серед цих тисяч – 5-річна Валерія з Кривого Рогу, рідного міста президента Володимира Зеленського в центральній Україні. Її образ — усміхненої дитини, яку буквально підтримують українці — з’являється на одній з обкладинок цього номера. Якби ви зустріли Валерію, ви могли подумати, що вона сором’язлива, – розповіла TIME її мама Таїсія, але не обманюйтеся; вдома вона привертає до себе увагу. Вона любить те саме, що й багато маленьких дівчаток — свого плюшевого зайчика, ляльку Ельзу з мультфільму Frozen. У Валерії також є великі мрії: зокрема, з 1 вересня розпочати перший рік у школі", — йдеться у матеріалі видання.

Ердоган вкотре запросив Зеленського і Путіна на перемовини до Стамбула чи Анкари

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. В Адміністрації президента Туреччини повідомили, що Ердоган та Путін обговорили останній розвиток подій щодо війни Росії та України та гуманітарну ситуацію на місцях.

Турецький лідер зазначив, що узгодження низки питань може вимагати проведення особистої зустрічі президентів лідерів РФ та України, і у зв'язку з цим знову озвучив запрошення на адресу Путіна та Зеленського на зустріч до Стамбула чи Анкари.

У Зеленського назвали умову зустрічі з Путіним

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що після завершення напрацювання мирної угоди між Україною та Росією обидва президенти можуть зустрітися – це може відбутися найближчими тижнями.

"Як тільки робота над договором буде завершена, ми розпочнемо організацію зустрічі. Це відбудеться найближчими тижнями. Втім, місце для нас не має значення. Це може бути будь-де, окрім Росії", – розповів Подоляк в інтерв'ю польському виданню Wiadomosci.

Він додав, що українська сторона поки не думала над деталями цієї зустрічі, питання рукостискання президентів їх турбує найменше. Подоляк вважає, що ОП буде робити усе можливе, попри загрозу скасування санкцій після зустрічі Зеленського та Путіна, аби проводити переговори із самим керманичем Кремля, адже це реальний шлях до завершення війни.

Російські війська обстріляли Нові Петрівці, загинула дитина

"17 березня із важкої артилерії окупанти здійснили обстріл житлових будинків на Вишгородщині. В результаті обстрілу зруйновано багатоповерхівку, пошкоджено сусідні житлові будинки. Наразі відомо про загибель дворічної дитини та чисельні травми у чотирьох осіб", — повідомляє Нацполіція.

Арнольд Шварценеггер звернувся до Путіна та росіян

Актор Арнольд Шварценеггер підтримав Україну та записав відеозвернення до росіян, у тому числі й військовослужбовців. Він розповів історію про росіянина, який став його героєм – атлета Юрія Власова. Батько Арнольда був проти того, щоби портрет спортсмена висів у хлопчика на стіні. Через досвід у Другій світовій війні він не любив росіян, але його зв'язки з РФ не обірвалися і навіть посилилися, заявив актор.

Тому у своєму зверненні він спробував донести до російського народу правду про війну в Україні. Актор зазначив, що хоч влада РФ і називає метою війни "денацифікацію України", це — неправда. Війну почала не Україна, а Кремль, і вона не потрібна російському народові.

"Російські солдати, які слухають це повідомлення, ви вже знаєте більшу частину правди, про яку я вам розповідаю. Ви все бачили на власні очі. Я не хочу, щоб ви були зломлені, як мій батько. Це не та війна, для захисту Росії, на якій воювали ваші діди або прадіди. Це незаконна війна. Вашими життями, вашими кінцівками та вашим майбутнім жертвують заради безглуздої війни, яку засуджує увесь світ", — наголосив Шварценеггер.

Він додав, що в 11 мільйонів росіян є рідні в Україні: "Кожна ваша куля цілить в чийогось брата або сестру. Кожна бомба, кожен заряд, який падає з неба, падає не на ворога, а на школу чи на лікарню, чи на чийсь будинок. Я знаю, що росіяни не в курсі того, що зараз відбувається. Тож, я закликаю росіян та російських солдатів в Україні зрозуміти, що все це — пропаганда і дезінформація. Я прошу вас допомогти мені розповсюдити правду. Розкажіть вашим співвітчизникам вдома про гуманітарну катастрофу, яка відбувається в Україні. А президенту Путіну я скажу наступне: ви почали цю війну. Ви ведете цю війну. Ви можете зупинити цю війну".

Путін закликав російські компанії та банки йти працювати до Криму

Президент Росії Володимир Путін заявив, що російські компанії та банки можуть більше не боятися санкцій та працювати в окупованому Криму. "Зараз є всі умови для того, щоб великі російські бізнес-структури, які, скажемо прямо, раніше побоювалися якихось санкційних заходів, тепер їм нічого боятися",— сказав Путін.

Нагадаємо, після окупації півострова у 2014 році західні країни запровадили санкції проти компаній, які ведуть бізнес у Криму.

ЗСУ розгромили росіян під Прилуками

Збройні сили України під Прилуками розбили чергову групу окупантів РФ, ідеться у повідомленні Міноборони. "Під Прилуками сили спротиву Сіверщини розбили чергову групу орків", — йдеться у повідомленні.

Київ, Вінниця, Житомир — повітряна тривога.

Під час евакуації на Київщині загинуло двоє поліцейських

У Київській області, яка тимчасово окупована, під час евакуації людей у Бучанському районі окупанти РФ обстрілювали евакуаційні колони танками. Один поліцейський загинув, ще один поранений. Така ж ситуація склалася і в Ірпені, коли в службовий автомобіль поліції потрапив снаряд Граду. "Лише зараз вдалося забрати тіло поліцейського", — сказав Андрій Нєбитов, начальник Головного управління Національної поліції в Київській області.

Лукашенко розповів про своє бачення переговорів між РФ та Україною

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив японському телеканалу TBS, що президенту України Володимиру Зеленському варто прийняти пропозиції Путіна щодо миру, інакше Києву згодом доведеться підписати "капітуляцію".

Жителі Скадовська зняли російський прапор з міської ради

Жителі тимчасово окупованого російськими військами Скадовська на Херсонщині зняли російський прапор з міської ради.

Немовлят ховають від обстрілів, не знають, як хоронити тіла — репортаж з Маріуполя

"Усіх поранених привозять сюди, бо інші лікарні розбомбили", — каже лікар Валерій Дренгар. Одна з небагатьох уцілілих лікарень Маріуполя нині переповнена. Поранені лежать у коридорі, а у підвалі та на вулиці зберігають тіла померлих. Лікар зізнається, що не знають, як будуть їх ховати. Ліжко, де лежать немовлята, накривають пледом на випадок, якщо під час бомбардування повилітають вікна. Як живе лікарня Маріуполя — у репортажі:

Українські ППО збили ракети над Дніпропетровщиною і БПЛА над Харківщиною

Українські Повітряні Сили знищили дві ракети, випущені російськими військами по Дніпропетровщині, а над Харківщиною — російський безпілотник, повідомляє Повітряне командування "Схід".

Війська РФ розбомбили 80-90% Маріуполя

Заступник мера Маріуполя Сергій Орлов у інтерв'ю для Forbes Україна повідомив, що російські окупанти розбомбили 80-90% міста. За його словами, у Маріуполі не залишилося жодної цілої будівлі. Він також повідомив, що жодний завод не працює. Запустити це все вже не можна. "Азовсталь" розбомблено повністю.

Симфонічний оркестр виступив на вулиці у Львові і закликав НАТО закрити небо

Симфонічний оркестр виступив на вулиці у Львові і закликав НАТО закрити небо для російської авіації.

Гарантією безпеки частково може бути угода зі США — Клімкін

Колишній глава МЗС, дипломат Павло Клімкін вважає, що частиною гарантій безпеки для України може бути безпекова угода зі США. "Оскільки тільки вони на сьогодні є лідером вільного світу. Можуть одягнути на голову путінському режиму зашморг і сказати, щоб він все ж таки себе поводив хоча б розумно. Не скажу, що притомно чи чемно. Путінський режим ніколи вже не буде себе так поводити. Але хоч тримати його в рамках". Про це Клімкін сказав в ефірі Ради.

Він наголосив, що Україні потрібне першочергово припинення вогню та відведення російських військ, що відповідає основним вимогам на переговорах України — РФ.

"Але нам також потрібні гарантії, що вони не нападуть знову. Ми знаємо, що цей режим буде намагатися зруйнувати Україну. Путін же сказав, що наша державність вона штучна. Я думаю, що ви чули його вчорашній виступ. Він реально об’явив тотальну війну. Як нам, так і заходу. Це означає, що він буде намагатися усіма засобами отримати хоч якийсь успіх", — додав Клімкін.

Обстріли Чернігова

Ось такими боєприпасами російські війська обстріляли мікрорайон у центрі Чернігова, повідомляє кореспондент Суспільного.

Арестович закликав знищувати шляхи перекидання сил РФ

Радник голови ОП Олексій Арестович закликає до "рейкової війни", у тому числі в Білорусії, — знищувати шляхи перекидання сил РФ. Насамперед це стосується напрямків:

  • Крим - Мелітополь,
  • Крим - Херсон,
  • Валуйки - Куп'янськ,
  • Гомель – Київ (загальний напрямок).
  • інших, які виявите.

"Тільки необхідно суворо врахувати (!), що шляхи повідомлення охороняються супротивником, тому спочатку тверезо (!) оцініть свої сили та можливості. Зрив постачання супротивника залізницями (а цей вид постачання найефективніший) може радикально змінити ситуацію на нашу користь, особливо на напрямку Крим — Мелітополь", — додав він.

Між РФ та Білоруссю знімають усі обмеження на переміщення громадян

Громадяни Росії та Білорусі з 18 березня без обмежень зможуть переміщуватися в межах так званої союзної держави Росії та РБ, повідомляє уряд Росії. За словами прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна, "зміцнення інтеграції в союзній державі стане найкращою відповіддю на санкційний пресинг Росії та Білорусі".

Подоляк: Виведення російських військ з територій України — один з ключових аспектів мирної угоди

Негайне припинення вогню та негайне виведення російських військ з територій України є одним із ключових аспектів мирної угоди. "Інакше ніяк", — заявив радник голови ОП Михайло Подоляк в інтерв'ю Wiadomosci. Водночас переговори – це масштабний процес, у якому беруть участь не лише Росія та Україна. Беруть опосередковану участь також і в тому числі Польща, додав він: "Бо ми ж не просто маємо підписати договір. Ми хочемо розробити конкретний механізм, який гарантуватиме нашу безпеку в майбутньому".

"Поки що і російська, і українська делегації стоять на своїх позиціях. Узгодження спірних моментів може зайняти від кількох днів до півтора тижнів. За цей час ми повинні наблизитися до складання мирної угоди. Враховуючи, перш за все, інтереси України, яка зазнала величезної руйнації з боку РФ", — додав Подоляк.

Польща має план відмовитися від російського газу до 2023 року

Польща має план припинити купівлю російського газу по завершенню чинного контракту про закупівлю блакитного палива. Про це заявив уповноважений польського уряду у справах стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський.

У Києві та області, Одесі повітряна тривога.

До Сєвєродонецька та Лисичанська прибули гуманітарні вантажі

До Сєвєродонецька та Лисичанська прибули гуманітарні вантажі з продуктами, медикаментами, засобами гігієни. Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Керівник ОДА зазначив, що подібна допомога щодня прибуває до Луганщини, але є проблема з її доставкою до віддалених населених пунктів.

"Якщо вам чогось не вистачає, то звертайтесь до міської, селищної, сільських рад, ВЦА, або старостинських округів", — йдеться в повідомленні.

За словами Гайдая, гуманітарні штаби працюють по всій області.

Мінінфраструктури закликає ЄС закрити усі порти та автомагістралі для роскомпаній

Міністерство інфраструктури України просить Європейський Союз закрити для Росії усі порти та автомагістралі, аби заблокувати торгівлю з РФ через вторгнення в Україну.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

"Понад 3 тижні закликаємо Європейський Союз прийняти 2 системних та болючих рішення, які заблокують торгівлю з країною-терористом: закрити усі порті для російських, а також пов’язаних з нею компаній. Закрити доступ до автомобільної мережі для російських і білоруських перевізників", – ідеться у повідомленні.

Кубраков зазначив, що на рівні Єврокомісії та більшості країн ЄС до цих рішень готові.

Зокрема Польща, Литва, Латвія та Естонія можуть заблокувати транзит вантажівок з Білорусі та Росії – однак є низка країн, які не готові йти на подібні кроки.

"Так, наприклад основний аргумент керівництва Німеччини полягає у тому, що росія постачає до країни продукти та вугілля", – пояснив політик.

Читайте також: "Північний потік-2" був підготовкою до великої війни — Зеленський звернувся до німецького Бундестагу

"Я на постійному контакті зі своїм колегою Міністром транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини Фолькером Віссінґом. Розповідав йому, як в дуже важких умовах Україні вдалось успішно перебудувати логістику постачання вугілля — зокрема, закуповуючи його у країн Латинської Америки, Азії, Африки. Це не критична проблема, яку не можна було б вирішити. Особливо для першої економіки Європи. І я відчуваю, що прогрес є, наші аргументу чують", – резюмував міністр.

Росія застосувала 97 тактичних груп, з них 15 знищені повністю, 18 небоєздатні — Арестович

Станом на 17 березня із 10 російських армій, як оперативно-стратегічних з'єднань, лишилося лише дві. Також з 97 батальйонно-тактичних груп РФ знищено понад 90% російської техніки та особового складу.

Про це на брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, наразі російські війська діють на трьох оперативних напрямках, раніше було шість.

"І це показує, що вони виснажують свої сили. З 10 армій російських, як оперативно стратегічних з'єднань, в Росії лишилося лише дві. І в недоторканності лишилась лише одна армія", — констатує Арестович.

Він також повідомив, що Росія кинула в Україну 97 батальйонно-тактичних груп, тобто понад 130 тисяч осіб бойового складу. З них станом на 15 березня були повністю знищені 15, а 18 не боєздатні. За даними Арестович, на сьогодні повністю знищено понад 90% російської техніки та особового складу, небоєздатними залишились понад 60%.

"З них 60 оперують, але зв'язані боями. І десь 10 знаходяться у резерві, які вони перекидають на ті напрямки, які їм здаються більш перспективними, тобто зона ООС та Маріуполь", — підсумував радник голови ОП.

Серед загиблих під час обстрілу росіянами центру Чернігова є громадянин США

Серед загиблих від обстрілу 17 березня російськими військами мікрорайону у центрі Чернігова є громадянин США. Про це повідомив керівник поліції Чернігівської області Володимир Нідзельський.

"Ворожа артилерія накрила беззбройних людей просто на вулиці в одному з житлових районів в центрі міста. Попередньо відомо, що є загиблі і поранені люди. Серед них - громадянин США. Поліція працює на місці події, допомагає потерпілим і фіксує всі обставини воєнного злочину", - сказав Нідзельський.

Як уточнили у коментарі Суспільному, загиблий 1954 року народження, був родом з Міннесоти.

Нагадаємо, 17 березня близько 10 ранку російські війська обстріляли цивільних людей, які перебували на вулиці в мікрорайоні у центрі Чернігова. В пресслужбі поліції області повідомили – є загиблі і травмовані. Точної кількості поки назвати не можуть.

Чернігівець, який став очевидцем події, на умовах анонімності розповів Суспільному – під обстріл російських військ потрапили в тому числі люди, які стояли у черзі по воду.

Напередодні, 16 березня, російські війська обстріляли людей, які стояли у черзі за хлібом в одному зі спальних мікрорайонів Чернігова. Внаслідок артилерійського удару загинули 14 людей, десятки отримали травми.

Корпорація Nestle відмовилась йти з російського ринку

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль не знайшов порозуміння з керівником швейцарської корпорації Nestle Марком Шнайдером щодо її роботи в Росії.

Про це він повідомив у Twitter.

"Поговорив з CEO Nestle Марком Шнайдером про неетичність роботи компанії в Росії. На жаль, не знайшов порозуміння. Робочі місця та податки сплачені у бюджет країни-терориста — це фінансування вбивств беззахисних дітей та жінок", — написав український прем’єр.

Він сподівається, що Nestle змінить своє рішення.

Довідка: Nestle S.A — швейцарська транснаціональна корпорація, найбільший у світі виробник продуктів харчування. Вона виробляє розчинну каву, мінеральну воду, шоколад, морозиво, молочні продукти, дитяче харчування, корм для домашніх тварин, фармацевтичну продукцію та косметику. Свою продукцію корпорація випускає під торговими марками KitKat, Maggi, Neescafe, Nesquik, Nestea.

"Не можемо взяти це рішення до уваги": Росія відмовилася виконувати припис Міжнародного суду ООН

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не буде виконувати приписи судової інстанції ООН, також він додав, що Україні та Росії ще далеко до підписання мирної угоди.

Про це повідомляють "РИА Новости".

"Ні, ми не можемо взяти це рішення до уваги. Міжнародний суд має таке поняття, як "згода сторін". Тут жодної згоди бути не може… У цьому випадку це те, що ми не можемо взяти до уваги", – сказав речник Путіна.

На запитання, чи Росія та Україна близькі до підписання домовленостей: "Ні, робота триває – коли буде прогрес, ми повідомимо".

Щодо опублікованої чернетки мирної угоди між Україною та РФ, Пєсков заявив, що у цій публікації "елементи правильні є, але загалом вона невірна".

"У цій публікації багато компіляції інформації, яка озвучувалася, яка була в публічному полі, про ті теми, які на порядку денному. Але зібрано все невірно, і по суті вона не вірна. Елементи правильні є, але загалом це не відповідає дійсності", – сказав Пєсков.

Із Запоріжжя виїхала колона автобусів та бензовоз для маріупольців

Із Запоріжжя в Бердянськ вирушила евакуаційна колона автобусів та бензовоз для заправки приватних авто, на яких люди виїжджають з Маріуполя. Про це повідомив заступник Керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

Бійці ЗСУ запускатимуть у снарядах російським військовим інструкцію "Як правильно здатися в полон"

Спеціальні снаряди з листівками "Як правильно здатися в полон" підготували для російських окупантів. Про це Суспільному розповів керівник пресслужби 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Ярослав Галас.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада

За його словами, це будуть повідомлення російською мовою, із чіткою інструкцією. Самі наряди вистрілюють з гармат. Вони вибухатимуть в повітрі, над територію дислокації російських військ. Так листівки падатимуть до окупантів, щоб вони могли ознайомитися, що з ними буде, якщо здатися в полон.

"Це згідно із Женевською конвенцією, яку Україна підписала. Людям, які добровільно склали збою і здалися в полон гарантується гуманне ставлення, звязок телефонний із рідними. Їх після закінчення бойових дій згідно із конвенцією відпустять додому2, — повідомив речник.

Крім того, за словами Ярослава Галаса, для тих, хто здається добровільно у полон передбачена грошова компенсація у розмірі 5 млн російських рублів (Це майже 1 малн 400 тис. грн).

На Запорізькій АЕС обстрілами пошкоджено лінію електропередач

У результаті обстрілів, що здійснили збройні сили рф 16 березня, зазнала пошкоджень високовольтна лінія електропередач Запорізької АЕС – Каховська 750 кВ.

Про це повідомляють на офіційній Фейсбук-сторінці "Енергоатому".

Як йдеться у повідомленні, через цю ЛЕП видається електроенергія із Запорізької атомної електростанції. Наразі із чотирьох високовольтних ліній у робочому стані залишилась одна. Потужність двох енергоблоків ЗАЕС, що працюють, було зменшено. Поки у зоні пошкодження продовжуються бойові дії, відремонтувати лінії неможливо.

В Енергоатомі також додають, що ЗАЕС та місто Енергодар, де вона розташована, уже 13 діб перебувають під контролем російських військових формувань.

"Окупанти продовжують підривати на території станції снаряди та міни, що не розірвалися під час обстрілів, але роблять це здебільшого безпосередньо на місці, де знаходять такі боєприпаси. Тобто, де завгодно на території майданчику станції", – зазначено в повідомленні.

За інформацією "Енергоатому", усі 6 енергоблоків ЗАЕС обслуговує український персонал зміни мають можливість ротації. Формально російські військові не втручаються в роботу електростанції, проте всі технічні рішення персонал вимушений погоджувати з командиром окупантів.

Відомо також, що через фактичну блокаду Енергодару залишаються невирішені проблеми з пальним, постачанням харчових продуктів та медикаментів.

Сирійці розглядають участь у війні на боці РФ як шанс нелегальної міграції до ЄС — розвідка

Сирійські найманці розглядають участь у війні на боці Росії як шанс подальшого дезертирства та нелегальної міграції до країн Європейського Союзу.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони.

Командування російської воєнної бази Хмеймім у Сирії отримало вказівку щоденно відправляти до України до 300 бойовиків.

15 березня для участі в бойових діях проти України з воєнної бази Хмеймім до Росії були відправлені 150 найманців.

За інформацією воєнної розвідки України, найближчим часом заплановано переміщення з Сирії до Росії та Білорусі озброєння, військової техніки та інших ресурсів для забезпечення російських окупаційних військ. Президент Сирії Башар аль-Асад пообіцяв надати Росії для війни в Україні 40 тисяч бойовиків.

Під час вербування найманцям обіцяють, що вони виконуватимуть виключно поліцейські функції з наведення порядків на окупованих територіях, тобто суто поліцейські функції. Але останнім часом серед найманців почала поширюватися інформація щодо безпосередньої участі в бойових діях проти української армії. Це значно знизило "бойовий дух" сирійців, зауважили у розвідці.

До того ж нещодавно до воєнної бази Хмеймім з Росії прибули понад 30 бойовиків, які отримали поранення в боях проти захисників України. Це негативно вплинуло на морально-психологічний стан інших найманців та призвело до відмови частини з них брати участь у бойових діях.

Серед сирійських бойовиків було зафіксовано випадки самокаліцтва. Частина найманців розглядають відправку до Росії та білорусі як шанс подальшого дезертирства та нелегальної міграції в країни ЄС.

На Харківщині війська РФ обстріляли селище: мати накрила доньку і загинула

Селище Золочів на Харківщині вчергове обстріляли — мати врятувала 4-річну доньку ціною власного життя.

Дитина і чоловік, які у момент артилерійського обстрілу перебували у будинку, отримали поранення. 44-річна мати дівчинки загинула, повідомив Суспільному голова громади Віктор Коваленко.

"Снаряд прилетів, коли вона з дитиною спала в оселі біля вікна. Жінка закрила своїм тілом 4-річну дочку, а сама не вціліла. У дитини поранення ноги. Ще там був чоловік — у нього теж ушкодження. Потерпілим у лікарні медики надали допомогу — витягли осколки, зробили перев'язки. Їхній будинок частково зруйнований", — розповів Коваленко.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Віктор Коваленко

Будинок намагаються привести до ладу волонтери та працівники благоустрою. Поки батькові з донькою запропонували інше помешкання.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Будинок у Золочеві післі обстрілу, весна 2022. Віктор Коваленко

За словами голови громади, російська артилерія почала обстрілювати селище з боку Козачої Лопані з 2 до 4 ночі. Усього пролунало приблизно 15 вибухів. Пошкоджені сім приватних будинків, електро- та газомережі. Їх відновлюють комунальники.

Суспільне Харків збирає усю оперативну інформацію про ситуацію у місті та регіоні. Посилання на наш Telegram-канал, яке можна поширити https://t.me/suspilnekharkiv

Арестович заявив про нову спекуляцію Росії щодо "програшу" України на перемовинах

Росія вдалася до нової спекуляції про нібито відмову України від своїх вимог на перемовинах щодо припинення війни.

Про це на брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

Він зазначив, що Росія вдається до традиційних своїх засобів війни. По-перше — це руйнування цивільних об'єктів та терор проти мирного населення.

"Як ми бачили вчора в Маріуполі, де накрили місця сховищ громадян з дітьми. Втрати зараз уточнюються", — сказав Арестович.

Також, за його словами, РФ влаштовує потужні інформаційні психологічні операції.

"Новою темою стала нібито спекуляція на тому, що Україна відмовляється (від своїх вимог — ред.) або програє на перемовинах. Хочу нагадати, що принципова позиція президента Україні полягає у тому, що Україна має бути визнана в міжнародних кордонах станом на 1991 рік. Це перше. І друге — все, про що ми домовимось, має бути краще, ніж до війни. Тому що навіщо тоді були жертви українського народу", — наголосив радник голови ОП.

Своєю чергою інший радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що росіяни "в'язкими боями" на фронті та створенням "локальних котлів" для мирних громадян намагаються дестабілізувати громадську думку в Україні.

"Максимальне затягування рішень з гуманітарних коридорів. Активні інформаційні спроби у нас дестабілізувати громадську думку. Спровокувати внутрішні конфлікти. Ні бліцкригу, ні тим більше виразної стратегії у Росії немає. Тому тактика РФ виглядає зараз вкрай огидно", — наголосив Подоляк.

З Луганщини евакуйовано 11 тисяч людей за 21 день війни

За 21 день війни з Луганщини евакуйовано 11 тисяч людей. Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Гуманітарна ситуація в області критична, але контрольована. Поки ведемо перемовини щодо режиму «тиші», робимо усе можливе для підтримки та порятунку людей. Невеликими партіями, але щоденно відправляємо людей у безпечні регіони України", — зазначив Гайдай.

Також голова ОДА додав, що вчора й сьогодні вивезли жінок з дітьми та людей похилого віку з Рубіжного. За словами очільника Луганщини, до центру міста дістатися неможливо, забирають біженців з Південного кварталу, й цими ж автобусами, доправляють гуманітарку у «гарячі» точки.

"Черговий гуманітарний конвой вже готується. Сподіваюсь, що ми отримаємо режим «тиші» найближчими днями", — повідомив Сергій Гайдай.

Із Запоріжжя в Бердянськ вирушила евакуаційна колона

Із Запоріжжя в Бердянськ вирушила евакуаційна колона автобусів та бензовоз для заправки приватних авто, на яких люди виїжджають з Маріуполя, повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.

У Києві, Житомирі, Одесі та Біляївці, на Полтавщині, Миколаївщині, Дніпропетровщині, Вінниччині, у Сумській, Запорізькій, Чернігівській, Черкаській, Харківській областях — повітряна тривога!

В центрі Чернігова росіяни обстріляли мирних людей

Близько 10 ранку російські війська обстріляли цивільних людей, які перебували на вулиці в мікрорайоні у центрі міста. Інформацію Суспільному підтвердили в пресслужба поліції області та додали – є загиблі і травмовані.

Втрати росіян станом на день 17 березня — 14 тисяч людей

Станом на день 17 березня загальні втрати армії РФ від початку вторгнення сягають близько 14 тисяч убитих особового складу та майже пів тисячі спалених танків. Про це повідомили в Генштабі.

Російські військові обстріляли церкву Московського патріархату у Сєвєродонецьку

У Сєвєродонецьку снаряди російської армії вкотре влучили у кафедральний собор московського патріархату.

Про це повідомив голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

"Окупанти продовжують добивати Сєвєродонецький Христо-Різдвяний кафедральний собор. Сьогодні прилетів черговий снаряд. Церква нині служить бомбосховищем для багатьох містян", — повідомив Сергій Гайдай.

Фундамент церкви був закладений у 1994 році. Понад 80 підприємств міста грошима або матеріалами допомагали в будівництві храму.

Маріупольців звільняють з-під завалів драмтеатру

У Маріуполі розпочато звільнення мирних жителів із-під завалів драматичного театру. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Денісова додала, що зараз тривають роботи з розблокування підвального приміщення, й звідти виходять живі дорослі та діти.

За інформацією Уповноваженої ВРУ, наразі ще немає інформації про загиблих чи поранених під завалами театру.

"Авіаудар по цій будівлі, яка з усіх сторін помічена надписами «діти» є актом геноциду та страшним злочином проти людяності, визначеним Римським статутом Міжнародного кримінального суду", — зазначила омбудсменка.

В Одесі затримали жінку, яка поширювала російську пропаганду

В Одесі затримали жінку, яка поширювала російську пропаганду та панічні настрої. Про це повідомили в Службі безпеки України в Одеській області.

За даними слідства, одеситка розповсюджувала у забороненій на території України соцмережі "дописи", у яких дискредитувала Збройні Сили України, схвалювала політику Росії та пропагандувала війну. Також жінка розповсюджувала фейки.

Затриманій повідомили про підозру у порушенні ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України. Наразі одеситку тримають під вартою. Поліцейські розшукують можливих спільників жінки.

Російські окупанти полонили заступника керівника Щастиньскої ВЦА — Гайдай

Російські окупанти 4 березня взяли у полон заступника керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Володимира Тюріна.

Про це повідомляє голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Володимир Тюрін — заступник керівника Щастинської міської ВЦА зник 4 березня. Окупанти забрали його і вивезли в невідомому напрямку, зв‘язку з ним немає", — повідомив Гайдай.

Внаслідок обстрілів російських окупантів пошкоджений храм на Холодній Горі у Харкові

У ніч з 16 на 17 березня через обстріли в районі Холодної гори у храмі Смоленської ікони Божої матері на вулиці Семінарській пошкоджені дах, вікна, двері та церковні речі.

Релігійна споруда постраждала в ніч з 16 та 17 березня, повідомили в Харківській єпархії Української православної церкви. Зруйнований дах, вибиті вікна та двері, пошкоджений церковний посуд. Травмованих чи загиблих серед парафіян немає, уточнили в єпархії.

Кількість загиблих у черзі за хлібом у Чернігові зросла до 14 — прокуратура

Кількість чернігівців, загиблих 16 березня вранці у черзі за хлібом зросла до 14. Про це Суспільному повідомив керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина.

Нагадаємо, як повідомляло Суспільне, обстріл мирних людей, які стояли у черзі за хлібом в спальному мікрорайоні в Чернігові стався 16 березня близько 10 ранку. Тоді повідомлялося, що загинуло 10 людей.

Ввечері 16 березня начальник поліції області Володимир Нідзельський повідомив, що снаряди влучили у багатоповерхівку та впали на території поблизу магазину. Там якраз стояло багато людей – вони вишикувалися в чергу за хлібом. Кількість загиблих станом на вечір становила вже 13 осіб.

Сейм Литви одноголосно підтримав резолюцію щодо "закриття неба" над Україною

Литовський Сейм слідом за парламентом Естонії одноголосно підтримав резолюцію щодо забезпечення безпольотної зони над Україною для російської авіації.

Про це повідомляє пресслужба парламенту Литви у Twiter.

"Сейм Литовської Республіки одноголосно ухвалив резолюцію із закликом до ООН негайно вжити заходів для забезпечення безпольотної зони над Україною, щоб зупинити масову загибель мирного населення", – ідеться у повідомленні.

Це вже друге рішення парламенту країни, яка входить до ЄС та НАТО після того, як естонські парламентарі у зверненні закликали інші держави прийняти резолюції.

На вулицях Одеси з'явилися малюнки патріотичних котів

На будівлях в Одесі з'явилися патріотичні графіті з котиками. Їх намалював місцевий художник Ігор Матроскін.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Instagram // lbws_168

Чоловік зобразив на стінах споруд різнокольорових котів у вишиванках та з прапорами України. Біля тварин написані гасла "Разом переможемо", "Слава Україні". Графіті можна знайти біля залізничного вокзалу та на центральних вулицях Одеси.

Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Патріотичний кіт. Фото: lbws_168//Instagram

Раніше художник намалював стріт-арт на тему коронавірусної інфекції COVID-19. Роботу можна побачити на розі вулиць Старопортофранківської та Градоначальницької. Також Ігор Матроскін займався створенням імітованої згорілої кімнати у дитячому класі пожежної частини №6.

"Нас кидануло наше руководство: оно отступило". Черкаська СБУ перехопила розмову окупанта з батьками

Черкаські правоохоронці перехопили розмову російського військового з батьками, з якої зрозуміло, що РФ байдуже до своїх військових: командири тікають, солдати без їжі, зброї і меддопомоги.

Про це Суспільному повідомили в пресслужбі СБУ області.

"Наші фахівці перехопили розмову російського армійця з батьками. Ми котре отримуємо підтвердження, що російських загарбників відправляють на смерть", - повідомили в пресслужбі Служби безпеки.

Телефонна розмова російською:

— Але, нас вообще кидануло наше руководство: оно отступило. Нас прикомандировали к другой бригаде. Представляете, мы ехали на "Урале", я в кабине, ребята, которые были сзади – мертвые все. С танка пальнули прямо в кабину нам. Мы выскочили, побежали. Потом приехали — нас с артилерии расстреляли. Мы вчера бой держали: у меня прямой бой был. Я вчера два раза родился: меня вплотную чуть не расстреляли с автомата — пули рядом лягли, первый раз такое увидел — земля поднималась рядом с ногами... Ну хоть с кольца вырвались — нас в кольцо там взяли. Мы три раза пытались вырываться — нас три раза Градом рас*яривали.

— Покушать вам хоть дали что-нибудь?

— Да нет, вода есть — мы воду набрали сами. А еду... ну не знаю, сей час что-то ищут там пацаны... сухпаи, то сей час что-нибудь поедим. Еще с танка *нули — спина вся болит, голова болит.

— Госпиталь че там рядом, нет? Или как?

— Да нет, я пришел, а оно сказали — ты можеш не подходить даже — ты ходиш, то бери автомат и иди дальше в бой. Я говорю, что у меня голова кружится, а они говорят, что "у меня времени нет на тебя, иди".

За добу Хмельницький прийняв понад 2 тисячі переселенців

За добу у Хмельницькому прийняли 30 потягів, якими прибули близько 1700 переселенців, з них з Ізюма - 330 людей.

Про це інформує Штаб допомоги вимушеним переселенцям у Хмельницькому.

Окрім потягів, до міста прибувають вимушено переселені автобусами та автівками. Всього за минулий звітний період прибуло понад 2100 переселенців, які розміщуються в освітніх закладах, культових спорудах, закладах готельно-ресторанного бізнесу, в приватному секторі.

Орієнтовно в межах Хмельницької міської територіальної громади залишилося понад 22 тисяч осіб, ще понад 102 тисячі зупинялися у нас щонайменше на добу для відпочинку і підтримки, та їхали далі.

Станом на 17 березня до загальноосвітніх закладів зараховано 490 учнів-переселенців. 252 дорослих подали заяву на працевлаштування.

Росіяни знайшли спосіб обходити заборону користування Visa і Mastercard — "Схеми"

Через один з інтернет-банків Швейцарії, який став популярним серед громадян Росії, можна розплачуватися карткою, яку випустили у РФ – фактично банк дає змогу обходити санкції ЄС та США.

Про це ідеться у розслідуванні "Схем".

Серед рекомендацій користувачів мережі у Росії журналісти помітили пораду скористатися послугами швейцарського інтернет-банку Dukascopy Bank.

"Хто застряг за кордоном без Visa і Mastercard. Є контора, яка випускає карти, в тому числі віртуальні, Visa і Mastercard", – писав один із користувачів.

На сторінці банку відкриття мультивалютного рахунку доступно усюди, як вказано на сайті, рахунок дає доступ, в тому числі до пластикових чи віртуальних карток Visa/Mastercard. Тобто можна "сплачувати товари та послуги усюди, де приймаються карти Visa/Mastercard".

В кол-центрі згаданого швейцарського банку на запитання про те, чи можуть громадяни Росії відкривати рахунок в їхньому банку для отримання картки, відповіли ствердно. Там зазначили, що ніяких обмежень у використанні картки на території Європи не буде. Єдине, попередили, що труднощі можуть бути, якщо поповнювати рахунок з російських банків.

Як відомо, з 6 березня Visa і Mastercard призупиняють всі операції в Росії. Про це йдеться у заявах цих компаній.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав українців у всьому світі тиснути на політиків та бізнес, говорити з журналістами — аби країни припинили торгівлю з Росією.

"Щоб вона (Росія) не могла спонсорувати вбивства наших дітей. Українці в усьому світі! Контактуйте з політиками, говоріть з журналістами, тисніть на бізнес, щоб він виходив з російського ринку. Щоб їхні долари та євро не оплачували нашу кров", — зазначив президент.

Сприятимуть гумдопомозі: у Вінниці запрацювало представництво ООН

У Вінниці розпочав роботу Офіс Управління ООН з координації гуманітарних справ. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

У представництві допомагатимуть формувати та відправляти допомогу у найбільш постраждалі регіони. А також сприятимуть допомозі біженцям, адаптації переселенців та посиленню сфери охорони здоров’я.

"Обговорили з представниками ООН нашу подальшу взаємодію. В тому числі – щодо можливості створення під егідою ООН гуманітарного хабу. Сформували гуманітарні вантажі для Харкова, Дніпра, Полтави, а також громад нашої області, де багато біженців", – повідомив міський голова Сергій Моргунов.

Також під час зустрічі йшлося про розширення програми ООН щодо грошової допомоги для переселенців.

"Окупанту не сподобається" — на Миколаївщині прикордонники та морпіхи захопили трофеї

На Миколаївщині, під час зачистки одного з населених пунктів від окупаційних військ Російської Федерації, прикордонники з морпіхами захопили російську вантажівку з боєприпасами.

Про це повідомила Держприкордонслужба України на своїй сторінці у Facebook.

"Росіяни втекли, залишивши вантажівку, вщент забиту боєприпасами до різних видів стрілецької зброї", — йдеться у повідомленні.

За інформацією Держприкордонслужби, трофеї передали підрозділам ЗСУ.

"Українські військові обіцяють, що кулі повернуть загарбникам, але у спосіб, який останнім не сподобається", — повідомляють у відомстві.

На Луганщині зафіксовано 20 фактів обстрілу житлових будинків та інфраструктури за 16 березня

Протягом доби 16 березня поліцією Луганщини зареєстровано 20 фактів обстрілів житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури області. Внаслідок ворожих обстрілів є загиблі та поранені серед мирних мешканців.

Про це повідомила Національна поліція Луганської області.

Також правоохоронці зазначили, що внаслідок обстрілів пошкоджено чи зруйновано 15 багатоквартирних та приватних будинків та будівля приватної фірми, а в Рубіжному та Лисичанську пошкоджено газопроводи.

На Луганщині знеструмлено 38 населених пунктів

На Луганщині знеструмлено 38 населених пунктів — 12 частково, 26 повністю станом на ранок 17 березня. Без світла перебувають 103 490 споживачів.

Про це повідомило "Луганське енергетичне об'єднання".

В "ЛЕО" додали, що через нічні обстріли Рубіжного, Попасної кількість знеструмлень значно збільшилася.

В Олешки на Херсонщині зайшли російські війська

У місто Олешки Херсонської області зайшли російські війська. Вони збираються розташуватися у місті.

Про це у відеозверненні повідомив міський голова Євген Рищук.

"Я щойно від них, мене трошки"потеребили". Загалом на зараз нічого страшного не відбувається, вони зараз заселяються у місто. Не знаємо їх позиції. Нам сказали: "підтримуйте порядок, як і підтримували, ми ніякого стосунку до вас зараз не матимемо. Патруль наш далі працює, ми далі працюємо, сміття вивозимо, хліб печемо, ми працюємо незалежно від того, що відбувається в місті", - сказав Рищук.

"Північний потік-2" був підготовкою до великої війни — Зеленський звернувся до німецького Бундестагу

Президент Володимир Зеленський дорікнув німецькій владі у зволіканні з впровадженням превентивних санкцій проти РФ та закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца взяти на себе лідерську роль і допомогти Україні зупинити війну.

Про це він заявив під час онлайн виступу перед німецьким Бундестагом 17 березня.

"Я хочу звернутися до вас, канцлере Шольц. Руйнуйте цю стіну. Дайте Німеччині лідерство, якого ви заслуговуєте і чим ваші нащадки будуть тільки пишатися. Підтримайте нас, підтримайте мир, підтримайте кожного українця. Припиніть війну. Допоможіть нам її зупинити", закликав український лідер.

Він також дорікнув Німеччині у тому, що та не почула українську владу, коли вона попереджала, що російський газогін "Північний потік-2" "це зброя і підготовка до великої війни".

"Ми чули відповідь: "Все ж таки це економіка". А це був цемент для нової стіни. Коли ми запитували вас, що має зробити Україна, щоб стати членом НАТО, бути в безпеці, отримати гарантії безпеки — ми чули відповідь: "Рішення такого на столі поки що немає. Найближчим часом не буде, як і крісла для нас за цим столом". Ви зволікаєте і зараз з питанням про вступ України до Євросоюзу. Якщо відверто, для деяких це політика, а насправді це каміння для нової стіни", заявив Зеленський.

Крім того, за його словами, німецька влада зволікала, коли Україна просила запровадити превентивні санкції проти Росії, "щоб агресор відчув, що ви сила".

"Ми бачили затягування, ми відчули спротив. Ми зрозуміли, що ви хочете продовжувати економіку, економіку, економіку… І зараз торговельні маршрути між вами і державою, яка знову принесла в Європу жорстоку війну, колючий дріт над стіною, над новою стіною, яка розділяє Європу. І ви не бачите, що за цією стіною", наголосив президент.

Він закликав німецьких депутатів допомогти Україні у боротьбі проти РФ, яка "намагається знищити цілий народ" в Європі.

"Я звертаюся до вас від імені наших військових, тих, хто захищає нашу державу, а отже і цінності, про які часто говорять тут у Європі… Чому держава за океаном для нас виявилась ближчою, ніж ви? Тому що це стіна. Стіна, яку хтось не помічає, але об яку б’ємося ми, поки воюємо за те, щоб зберегти свій народ", підсумував Зеленський.

У Високопіллі на Херсонщині російські війська забирають у місцевих транспорт

У Високопіллі російські військові намагаються знайти цивільний транспорт для переміщення. У місцевих жителів вилучають його разом з документами.

Про це у ФБ-групі "Високопільська громада" написав її адміністратор Юрій Самохвалов. Також він повідомив, що є свідчення про колаборантів та мародерів.

За словами Юрія, ніч у Високопіллі пройшла відносно спокійно, а сьогодні в селищі працюватиме ремонтна бригада для відновлення електропостачання.

В Україні запустили Національне інформбюро з питань військовополонених

В Україні з 17 березня розпочало роботу Національне інформаційне бюро з питань військовополонених.

Про це на брифінгу повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Відсьогодні у нас створено Національне інформаційне бюро згідно Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року", — сказала Верещук.

За її словами, функції новоствореного бюро виконуватиме державне підприємство "Український національний центр розбудови миру". Верещук додала, що українська сторона вже поінформувала про це Червоний Хрест.

Близько 120 підприємців вирішили перемістити свої виробництва на Закарпаття

Близько 120 підприємців вирішили перемістити свої виробництва на Закарпаття. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

За його словами, Закарпаття першим почало приймати підприємства з інших областей. Загалом область вже отримала приблизно пів тисячі заявок від підприємців, котрі хочуть перемістити свої виробництва у західний регіон.

"Із 300 підприємствами є пряма комунікація, ще майже 120 прийняли рішення про релокацію, а 4 вже активно функціонують на території регіону", — повідомив Микита.

Бомбосховище драматичного театру у Маріуполі витримало бомбардування — Тарута

Бомбосховище драматичного театру у Маріуполі витримало бомбардування російських окупаційних військ.

Про це повідомив народний депутат Сергій Тарута.

"Бомбосховище витримало. Завали почали розбирати, люди виходять живі!", — повідомив він.

Російські війська знизили темпи наступу на Запорізькому напрямку — речник ВЦА

Станом на ранок 17 березня військові збройні формування РФ знизили темпи наступу на Запорізькому напрямку через проблеми з постачанням палива та боєприпасів.

Про це повідомив речник Запорізької військової адміністрації, полковник ЗСУ Іван Арєф'єв.

За його словами, військові окупанта мають проблеми зі своєчасним поповненням запасів палива та боєприпасів.

"Особовий склад окупаційних військ, переважна більшість якого — молоді строковики, виснажений. Але противник продовжує завдавати систематичних вогневих ударів з артилерії 152-го, 122-го калібрів. Найчастіше окупанти застосовують міномети 120-го та 82-го калібрів".

Зазначається, що наразі сили оборони Запорізького краю продовжують завдавати ударів по угрупованнях військ РФ, які намагаються закріпитися та утримувати оборону захоплених територій.

Понад 70 поранених бійців через авіаудари по Яворівському полігону лікуються у медзакладах Львівщини

Понад 70 військовослужбовців, поранених через ракетні удари по Яворівському полігону, лікуються у медичних закладах Львівщини.

Про це повідомляється на сайті обласної військової адміністрації з посиланням на керівника департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса.

"Усю необхідну допомогу хлопці отримують. Стан пацієнтів — переважно середньої важкості. Бійці, які мали легкі пошкодження, вже скеровані до військового госпіталю і готуються до продовження подальшого лікування", — сказав Орест Чемерис.

Також він додав, що польовий медичний шпиталь, який розгорнули на паркінгу торгового центру поблизу Львова, є структурним підрозділом Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи. Він розрахований на 60 людей і працюватиме цілодобово.

Зі слів Чемериса, у госпіталі працюватимуть майже 100 людей — приблизно 50 американських лікарів, медсестер, фармацевтів та стільки ж технічних працівників. Частина медиків, які надаватимуть допомогу у шпиталі, мають досвід роботи в Іраку.

Ракетний удар по Київщині та обстріл Рубіжного. Ранкове зведення від Офісу президента

Ніч проти 17 березня знову була неспокійною. Російські війська продовжували обстрілювати українські населені пункти, а також завдавати ракетних ударів, зокрема по Київщині та Донеччині.

Про це йдеться у ранковому зведенні Офісу президента станом на 08:00.

Київщина

Протягом ночі були постійні тривоги загрози авіаударів. Бучанський район: Ірпінь, Буча, Гостомель, Макарів — тривали бої. Артилерійські обстріли.

Броварський район: ракетні удари по населених пунктах Калинівської територіальної громади. Кількість постраждалих уточнюється.

Чернігівщина

За ніч було кілька повітряних тривог. Також з вечора і всю ніч війська РФ методично обстрілював Чернігів з артилерії. Інформація щодо кількості жертв та постраждалих уточнюється.

Сумщина

По Сумському району кілька годин працювала ворожа артилерія. Також була повітряна тривога. Дані про постраждалих наразі відсутні.

Житомирщина

Вночі попри декілька тривог, авіаційно-ракетних ударів не було.

Кіровоградська область

Ситуація контрольована та відносно спокійна. Лунали дві повітряні тривоги.

Дніпропетровщина

Одна повітряна загроза вночі. Загалом спокійно.

Харківщина

Харків: всю ніч тривали хаотичні обстріли, є потрапляння в житлові будинки, школи, склади. Кількість постраждалих ще встановлюється, працюють рятувальники. В Ізюмі та Чугуївському напрямку тривають бої.

Російські війська вночі обстріляли місто Мерефу, внаслідок чого зруйновано школу, будинок культури, а також будинки. Є постраждалі, рятувальники зараз працюють на місці.

Запорізька область

Вночі — дві повітряні тривоги.

Рівненщина

Ніч на Рівненщині пройшла спокійно. Тричі оголошувалася повітряна тривога.

Напередодні ввечері було завдано ракетного удару по військовому об‘єкту в місті Сарни на півночі області (90 км від Рівного). Постраждалих чи загиблих немає. Працює відповідна комісія.

Волинь

Ніч була відносно спокійною, лунали повітряні тривоги.

Вінниччина

Ніч минула відносно спокійно, лунали повітряні тривоги.

Закарпаття

Вночі була тривога. Наразі ситуація спокійна.

Хмельницька область

Була повітряна тривога вночі.

Тернопіль

Три тривоги за ніч. На ранок все спокійно.

Черкаси

Ситуація стабільна, вночі лунала одна повітряна тривога.

Львівщина

Ніч минула спокійно.

Полтавщина

Ніч минула спокійно, тривала повітряна тривога у Пирятині.

Чернівці

Ситуація відносно спокійна, повітряна тривога вночі.

Івано-Франківськ

Вночі лунала одна повітряна тривога.

Луганщина

Сєвєродонецьк та Рубіжне у вогні. У Сєвєродонецьку зафіксовано влучення в "Укртелеком". У Рубіжному внаслідок обстрілу спалахнули щонайменше 27 житлових будинків. Інформація щодо кількості жертв та постраждалих уточнюється.

Донеччина

Авдіївка: всю ніч російські війська вели хаотичний артобстріл, а зранку заавдали авіудару, після чого почали обстріл з "Градів", який триває досі. Про наслідки та постраждалих поки немає інформації.

Мар'їнка, Красногорівка — обстріли по місту. Розбита будівля Мар'їнської ВА.

По Маріуполю знову завдали авіаудару. Люди самотужки вириваються з Маріуполя на власному транспорті. Ризик загибелі залишається високим, оскільки росіяни обстрілюють колони мирних мешканців.

Миколаївщина

Ніч була неспокійною. У центральній частині області велися бої з російськими військами.

Херсонщина

На Херсонщині тривають сильні вибухи та гради. Область повністю окупована російськими військами, через що майже у кожній із 49 територіальних громад виникають перебої з електроенергією, водо- та газопостачанням. Станом на вечір 16 березня знеструмленими залишались 64 населених пункти. Через відсутність продуктів, ліків та терор росіян мирних мешканців ситуація в області критична.

Одеса

Ніч минула відносно спокійно. Ситуація контрольована.

Дніпропетровщина: кілька провокацій російських військ, організація посівної і 12,5 тис. переселенців

Ситуація на Дніпропетровщині на ранок 17 березня контрольована, ніч минула спокійно, російські війська пізно вночі здійснили кілька провокацій, але будь-якого входу окупантів на територію області не було.

Про це під час брифінгу 17 березня повідомив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.

За його словами, Харьківський, Донецький та Запорізький напрямок — під контролем.

Нині в посиленому режимі працюють поліцейські, мародерів не виявлено. Громадяни, які виїхали, можуть не турбуватися за своє житло.

Також Микола Лукашук розповів, що нині на Дніпропетровщині 12,5 тис. переселенців.

"Вони нагодовані та забезпечені товарами першої необхідності. Також для бажаючих їхати далі організовуються трансфери до залізничного вокзалу на евапотяги", - сказав він.

Як зазначив голов облради, зусилля також спрямовані на організацію найскладнішої за 30 років посівної кампанії. Особлива проблема — дизпаливо. Наразі вибудовується логістика, аби забезпечити аграріїв усім необхідним для початку посівної. Також задіяних у посівній аграріїв та механізаторів, не призиватимуть.

У Слов'янську через аварію без опалення залишились понад 20 будинків

17 березня у Слов'янську через аварію на котельні без теплопостачання залишились понад 20 житлових будинків.

Про це повідомляє пресслужба Слов'янської військово-цивільної адміністрації.

Наразі ремонтні бригади проводять відновлювальні роботи. Теплопостачання планують відновити протягом 17 березня.

Також у пресслужбі зазначили, що аварія не пов'язана з бойовими діями.

Прибрати з вулиць "русский мир": харків'яни звернулись до Терехова

Харківський журналіст Філіп Дикань опублікував на Facebook лист-звернення до Харківського міського голови з проханням змінити назви вулиць у місті, пов'язаних з РФ. Серед тих, хто підписався — керівниця Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту нацпам'яті.

У листі Дикань наводить, зокрема, назви Московського проспекту, вулиці Пушкінської, Конєва і Малиновського із пропозицією змінити їх або повернути історичні назви — йдеться у публікації.

"Розуміємо, що зараз важкі часи для Харкова і, можливо, вирішення питання, яке ми пропонуємо розглянути, здається в цей момент не зовсім доречним, але враховуючи, що зараз йде не тільки війна із бойовими діями, а й потужна інформаційна війна, то це стане нашою ідеологічною відповіддю ворогу й буде абсолютно доречним", — написав Дикань.

Московський проспект пропонують назвати проспектом оборони Харкова, вулиці Пушкінській повернути історичну назву Німецька.

"Звичайно, ім’я Пушкіна не має відношення до нинішньої російської агресії, але він – потужний символ "русского мира", з одного боку, а з іншого, як поет вже закордонний не має такого впливу як раніше, його вже і в школах не вивчають ретельно. До того ж він жодного разу не був у Харкові, презирливо відізвався про наш університет", — пише Дикань.

Пропонують перейменувати вулиці радянських полководців Конєва і Малиновського, а також маршала Бажанова.

"Бо саме він розробив основи бойового використання реактивних систем залпового вогню, "Катюш", а потім і "Градів", якими зараз рясно поливають Харків агресори", — назву пропонують замінити на стару — Чорноглазівська.

Лист відкритий, нині його підписали понад 60 людей і продовжують залишати зголошення у коментарях. Це журналісти, історики, письменники, музиканти, актори, вчені та інші.

Одна із тих, хто підписався під листом, начальниця Північно-Східного відділу міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова, кандидатка історичних наук. У дописі на своїй Facebook-сторінці Тахтаулова згадала вулицю Псковську, Тульську, Кемеровську, Саратовську, Рязанську. За її інформацією, нині у Харкові понад 3000 вулиць. Кожна четверта – названа на честь географічного об'єкта.

"І так сталося, що більшість з них мають безпосередній стосунок до держави-агресора. За допомогою топоніміки за радянських часів цементувався міф про "дружбу народів"... А от для Львівської та Миколаївської вулиць у Харкові місця не знайшлося. Поки що", — написала Тахтаулова.

Історикиня також згадала вулицю Суворова, Александра Нєвського, Дмітрія Донського, Степана Разіна, Мініна, Пожарського.

Львівщина готова прийняти ще майже 17 тисяч переселенців — ЛОВА

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на Львівщину приїхали понад 200 тисяч людей з інших регіонів. З них 158 тисяч людей зареєструвалися та стали на облік. Наразі Львівщина готова прийняти ще майже 17 тисяч переселенців.

Про це повідомив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера.

За його словами, найбільше вільних місць зараз у Яворівському, Золочівському та Львівському районах. Загалом там можуть розмістити до 10 тисяч людей. При цьому Львів, Дрогобич, Стрий і Червоноград вже майже вичерпали свої ресурси. Наразі там вільні не більше 10% місць. Для того, аби розселити більшу кількість людей, в області планують відремонтувати додаткові приміщення.

"Інвентаризаційна група оглянула 160 об’єктів в області, які за вкладення незначних ресурсів, після косметичного ремонту, упродовж тижня чи місяця можуть бути використані для поселення людей. Зараз запускаються механізми фінансування ремонтних робіт на цих об’єктах із залученням бюджетних та донорських коштів", — каже Вадим Табакера.

Також власників приміщень, які готові надати їх для розміщення людей, закликають повідомляти про це у контактний центр.

"У зв’язку з відкриттям нових гуманітарних коридорів очікуємо прибуття великої кількості людей. Тому закликаємо всіх керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності допомагати військовій адміністрації у розгортанні додаткових місць", — додав Вадим Табакера.

Люди, які приїжджають до Львова, можуть знайти житло, звернувшись у центр на "Арені Львів". Там вони отримають направлення на поселення.

В Україні 17 березня відкриють дев'ять "зелених коридорів"

В Україні 17 березня відкриють дев'ять "зелених коридорів" для евакуації людей.

Про це на брифінгу повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Гумкоридори працюватимуть за наступними маршрутами:

  • З Маріуполя до Запоріжжя. З Запоріжжя до Бердянська відправлять автобуси для збору людей з Маріуполя, які там перебувають; запустять цистерну з пальним у напрямку коридору для заправки приватних авто, на яких евакуюються люди;
  • З Бородянки на Київщині до Житомира, з села Шевченкове до Броварів; доставлять гуманітарну допомогу до Гостомеля, Бучі, Семиполків, Марківців та Опанасова;
  • З Харкова до Вовчанська. Триває робота над доставкою гуманітарного вантажу в тимчасово заблоковані міста області.

На Донеччині 16 березня загинула одна людина, поранення отримали вісім – Кириленко

16 березня у Бахмуті під час обстрілів російських окупаційних військ загинула одна людина, ще двоє отримали поранення. Також поранення отримали двоє людей у Мар'їнці, одна людина у Мелекіному та п'ятеро людей, які виїжджали з Маріуполя.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

"Сьогодні (16 березня – ред.) стало відомо про ще 2 загиблих та 2 поранених внаслідок вчорашнього обстрілу Верхньоторецького", – повідомив він.

Кириленко додав, що наразі встановити точну кількість загиблих та поранених у Маріуполі та Волновасі неможливо.

Втікаючи від вибухів. На Прикарпатті в одному з дитячих таборів прихистили 30 переселенців

30 жителів інших регіонів України, які вимушено переїхали на Прикарпаття через воєнні дії, знайшли прихисток в одному з дитячих таборів. Про це в ефірі Українського радіо Карпати повідомив директор закладу Юрій Лазоришин.

"Більшість наших гостей приїхали зі столиці та Київської області. Люди — налякані, бо вони тривалий час перебували у підвалах. Ми розмістили їх у номерах готельного типу для чотирьох людей. Там тепло, є можливість помитися. Забезпечили 3-разове безкоштовне харчування", — розповів Юрій Лазоришин.

За його словами, у таборі перебувають переважно жінки та діти. Є шестеро чоловіків. Всі вони, запевнив Юрій Лазоришин, стали на облік у військкоматах області.

Комфортні умови для перебування приїжджих, за словами директора табору, створюють як працівники закладу, так і волонтери із сіл Радча, Підлісся, міста Надвірна. Завдяки їм наразі люди забезпечені усім необхідним: і харчами, і побутовими речами.

У закладі планують створити умови для дистанційного навчання дітей. Для цього, каже Юрій Лазоришин, є окреме приміщення та потужний інтернет-сигнал.

Два європейські автоконцерни зупинили виробництво через брак запчастин з України

Європейські автоконцерни змушені тимчасово зупинити виробництво через брак автомобільних кабелів, що виготовляються на українських підприємствах. Зокрема, роботу призупинили заводи Volkswagen та BMW.

Про це пише Financial Times.

За даними видання, що на території України необхідну продукцію випускали близько 40 заводів. За оцінками AutoAnalysis, вони забезпечували 20% європейських поставок дротів. Ці запчастини також виробляються в інших країнах Східної Європи та у Північній Африці. Зокрема, автоконцерн BMW зупинив роботу двох заводів у Німеччині та заводу Mini у Великій Британії. Водночас у Volkswagen зазначили, що 9 із 11 її постачальників в Україні продовжують роботу, але знизили потужність.

Як зазначається, дроти вважаються не найважливішим компонентом, але без них неможливо розпочати збірку автомобіля. До того ж вони виробляються за індивідуальним замовленням, адже кожна марка авто має свої особливі дроти.

Раніше компанія Mercedes-Benz заявила, що скорочує виробництво на деяких своїх європейських заводах, але прагне уникнути повної зупинки виробництва, передає Automotive News Europe.

У громаді на Харківщині через обстріли загинули цивільні, є важкопоранені

У селищі Слатине Дергачівської громади Харківщини через російські обстріли загинули двоє цивільних, п'ятеро отримали поранення.

Про це повідомили у зведенні за добу 16 березня на Telegram-каналі Дергачівської міської ради.

"Протягом доби російські військові обстрілювали селище Слатине. Двоє слатинчан загинуло, ще п’ятеро отримали важкі поранення", — йдеться у дописі.

Окрім того, через обстріли щонайменше одна людина загинула за добу у Дергачах, зруйновано будинки, люди перебувають під завалами.

"Під вечір активізувалися обстріли Дергачів, у результаті яких зруйновано декілька приватних будинків. Є інформація щонайменше про одного загиблого у місті. Деякі люди, що ховалися у підвалах, опинилися під завалами. Працівники ДСНС наразі здійснюють заходи для порятунку цих осіб та ліквідації наслідків ворожих бомбардувань", — повідомили у міськраді.

У громаді отримують гуманітарну допомогу і намагаються доставити її до сіл, до яких нині є доступ. Частина громади тимчасово зайнята військами РФ.

"16 березня представники міської влади разом з нашими волонтерами розвозили продукти по Дергачах, доставили продовольство до сіл Болібоки, Ємці, Замірці, Маслії, Білаші, а також до Безруківського, Слатиського і Прудянського старостинських округів", — йдеться у повідомленні.

Служби ЖКГ продовжують працювати над відновленням комунікацій у Дергачах та громаді.

Чернігівська область — повітряна тривога!

Посол Ізраїлю пояснив, навіщо запровадили спецдозволи для в'їзду українців

Ізраїль не скасовував дію Угоди про безвізовий в'їзд для туристів, а прохання заповнити анкету та отримати спецдозвіл на виліт є тимчасовим заходом, щоб впорядкувати в'їзд біженців та репатріантів з України.

Про це у Facebook повідомив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

За його словами, питання про заповнення анкети, а також квоти на приїзд біженців буде розглянуто ще через два тижні.

"Ізраїль готується прийняти десятки тисяч репатріантів з України — по суті, біженців, які мають право на репатріацію за законом про повернення. Ізраїль — єврейська демократична держава, і наш пріоритет-прийом біженців, які мають право на репатріацію. Саме на це будуть спрямовані основні ресурси держави", — зазначив Бродський.

При цьому він зазначив, що особи, які не мають права на репатріацію, але мають близьких родичів в Ізраїлі, зможуть отримати статус біженця. На них не поширюється квота, визначена МВС на найближчі два тижні. Посол також наголосив, що Ізраїль засуджує російську агресію, підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.

"Ми (вперше) не лише підтримали резолюцію ООН, яка засуджує напад на Україну, а й стала її співавтором. Усім, хто каже, що Ізраїль "сидить на паркані", раджу порівняти позицію Ізраїлю у 2014 році й зараз. Ізраїль не є стороною конфлікту, але чітко визначив, на чиєму боці він знаходиться", — заявив Бродський.

Російські окупанти всю ніч обстрілювали Рубіжне

У ніч з 16 на 17 березня російські окупаційні війська обстрілювали Рубіжне на Луганщині. У результаті обстрілів зруйновані щонайменше 27 будинків.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Росіяни влаштували в Рубіжному пекло, обстріли тривали всю ніч, пошкоджено щонайменше 27 будинків", – повідомив Гайдай

Також російські окупанти обстрілювали Попасну та Сєвєродонецьк. Там у результаті обстрілів сталися пожежі у житлових будинках.

Інформація про загиблих та поранених уточнюється.

Ще мінімум п’ять займань сталися у Попасній, одне – в Сєвєродонецьку. Інформація щодо постраждалих та загиблих уточнюється.

Twitter видалив понад 50 тисяч неправдивих дописів про війну РФ проти України

Соцмережа Twitter видалила або позначила як недостовірні понад 50 тисяч дописів, що містили оманливу або неточну інформацію щодо війни РФ проти України.

Про це повідомив віцепрезидент із публічної політики Twitter Шинейд МакСвіні у своєму блозі.

За його словами, зокрема, у соцмережі публікували старі відео конфліктів, які видавали за нібито зняті в Україні.

"Згідно з нашою політикою щодо штучно створених і спеціально оброблених медіафайлів ми позначили або видалили понад 50 000 зразків контенту", — повідомив МакСвіні.

Також він повідомив, що з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Twitter видалив понад 75 тисяч профілів, що містили спам та маніпуляції. Крім того, соцмережа почала додавати позначки для багатьох профілів державних ЗМІ з Білорусі, а також позначила один профіль державного засобу масової інформації в Україні, але не уточнюється який саме.

"Ми додаємо відповідні позначки до урядових профілів, що відповідають визначеним критеріям, щоб забезпечити додатковий контекст. Цього тижня ми плануємо забезпечити позначки урядових профілів для урядових профілів з України", — додав віцепрезидент компанії.

Російська війська вдарили з "Градів" по селу на Дніпропетровщині

16 березня російські війська завдали удару з Градів по мирному селу Мар'янському Криворізького району на Дніпропетровщині.

Про це під час брифінгу повідомив начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

"Потрапили у периметр насосної станції, яка забезпечує перекачування води з Каховського водосховища до водосховища Кривого Рогу — Південне. Наразі наслідки удару й те, які відновлювальні роботи необхідні, встановлюють фахівці", — сказав Олександр Вілкул.

За його словами, ситуація з водопостачанням міста під контролем. Наявних запасів води в Південному вистачить на кілька місяців.

ЗСУ знищили командний пункт та підрозділи забезпечення російської армії — Генштаб

Упродовж минулої доби українські захисники знищили командний пункт та підрозділи забезпечення 35-ї загальновійськової армії Східного військового округу збройних сил РФ.

Про це йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу Збройних сил України.

Також за останню добу зенітні ракетні війська Повітряних Сил та протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗСУ ліквідували 10 повітряних цілей Росії. Зокрема, було знищено два винищувачі-бомбардувальники Су-34, три винищувачі Су-34СМ, три вертольоти та БПЛА оперативно-тактичного рівня. Інформація щодо типу ще одного збитого літака та загибелі льотчиків уточнюється.

Українські воїни продовжували завдавати нищівних ударів по угрупованнях російських військ, які намагаються закріпитися та утримувати оборону захоплених рубежів.

"Ворог, не маючи успіху у проведенні наземної операції, продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по інфраструктурі та густонаселених районах українських міст", — зазначили у Генштабі.

Крім того, росіяни здійснюють кібератаки, знищують ретранслятори телевізійних та радіосигналів, продовжують масову інформаційну кампанію з метою дискредитації вищого військово-політичного керівництва України та Сил оборони. Водночас вони продовжують активно розповсюджувати дезінформацію про хід ведення так званої "спеціальної операції" серед власного населення. У Генштабі також повідомили, що російські війська мають великі проблеми з комплектуванням бойових підрозділів та підрозділів забезпечення.

"Особовий склад противника деморалізований, що призвело до збільшення кількості випадків дезертирства та відмовами військовослужбовців збройних сил Російської федерації брати участь у війні на території України", — розповіли у відомстві.

У Мерефі під Харковом РФ поцілила у школу та будинок культури — є поранені

У Мерефі о 3:30 ранку 17 березня внаслідок російського обстрілу зруйновано школу та будинок культури. Також пошкодило й будинки, що розташовані поруч. Є втрати серед військових.

Про це Суспільному повідомив голова Мереф'янської громади Веніамін Сітов.

"Потрапили у центр будинку культури, від нього нічого не лишилося. У ньому були люди. З цивільних, слава Богу, жертв немає, є серед з військових. Цивільні встигли вибігти до руйнувань, військових відправили до лікарні", — сказав Сітов.

Поруч з будинком культури постраждали корпуси інституту овочівництва та баштанництва. Другий удар завдали по школі, там без жертв.

"Поруч з БК інститут овочівництва і баштанництва, вікон немає, даху немає, довкола все зруйноване... Другий удар був по школі, найбільша школа у мене, влучання у центр школи. Там нікого не було, але школа зараз горить, вона дерев'яна, старовинна, нині гасимо", — розповів Сітов.

Вінниця, Житомир, Рівненська, Тернопільська область — повітряна тривога!

У Києві залишки ракети влучили у багатоповерхівку, загинула людина

У Дарницькому районі Києва вранці 17 березня в багатоповерхівку влучили залишки збитої ракети, у результаті чого зайнялась пожежа.

Про це повідомляє ДСНС.

За даними відомства, о 5:49 займання на площі 20 квадратних метрів вдалося ліквідувати. Проводиться евакуація людей з 11-го та вищих поверхів будинку та аварійно-рятувальні роботи по розбиранню конструкцій та пошуку людей. На місці працюють 10 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки, а також 60 чоловік особового складу.

"За попередньою інформацією, на місці евакуйовано 30 осіб, з яких 3 постраждало. Загинула 1 особа. Інформація уточнюється", — поінформували в ДСНС.

За словами радника глави МВС Вадима Денисенка, у столиці спрацювала ППО.

"Хотів би відзначити роботу київської ППО. Вчора і сьогодні були збиті ракети. Це величезний плюс для всіх киян. Ми повинні розуміти, якби ракета впала в Києві, це був би зовсім інший тип руйнувань і пожеж", — сказав він в ефірі телеканалу "Рада".

Зізнання Лаврова у бомбуванні пологового в Маріуполі стане доказом у суді — Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що слова очільника російського МЗС Сергія Лаврова про бомбардування Росією пологового будинку у Маріуполі стане черговим доказом у судах.

Про це він заявив у відеозверненні, опублікованому у Facebook.

Кулеба порядкував усім російським посадовим особам за те, що вони публічно на камеру визнають вчинення воєнних злочинів на території України.

"Зокрема, міністр Лавров, який заявив, що вони навмисно бомбардували лікарню і пологовий будинок у Маріуполі. Це все докази їхніх злочинів, за які їм доведеться рано чи пізно відповідати", — сказав Кулеба.

Снігурівка — повітряна тривога!

Netflix знову почав транслювати серіал "Слуга народу" у США

Американська розважальна компанія Netflix знову почала транслювати український серіал "Слуга народу" на ринку США. Права на трансляцію компанія придбала ще у 2016 році.

Про це повідомляється на Twitter-сторінці Netflix.

"Ви просили, і він повернувся!", — йдеться у повідомленні.

"Слуга народу" – український телесеріал, створений "Студією Квартал 95". Головну роль сільського вчителя Василя Голобородька виконує нинішній президент України Володимир Зеленський.

Серіал став лауреатом численних кінопремій у США, Німеччині та Південній Кореї. Стрімінговий сервіс Netflix викупив права на показ у 2016 році.

Молдова вимагає виведення російських військ з Придністров'я

Президентка Молдови Майя Санду вчергове закликала Росію вивести війська з території окупованого Придністров'я.

Про це повідомляє видання NewsMaker.

Санду наголосила, що Кишинів завжди наполягав і продовжує наполягати на введенні військ РФ з придністровського регіону.

"Ми завжди вимагали виведення російських військ з Придністров'я, ми вимагали і продовжуємо вимагати утилізації боєприпасів", — заявила Санду, коментуючи резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи про визнання Придністров'я зоною окупації РФ.

Вона також закликала до мирного вирішення конфлікту.

"Ми зробимо все можливе, щоб знайти та реалізувати дипломатичне, політичне, мирне рішення", — наголосила президент Молдови.

Американська компанія Qualcomm припинила продаж процесорів у Росії

Американський виробник процесорів Qualcomm припинив продаж своїх товарів у Росії через вторгнення в Україну.

Про це повідомив топменеджер компанії Нейт Тиббітс у Twitter.

"Ми дотримуємося санкцій і законів США і не продаємо продукцію російським компаніям", — написав Тіббітс.

Він додав, що Qualcomm, а також співробітники компанії зробили пожертвування організаціям, що надають допомогу українцям.

У Панамі заявили, що три кораблі під панамським прапором були вражені російськими ракетами в Чорному морі з початку вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомило в середу, 16 березня, Морське управління Панами, передає Reuters.

Одне судно затонуло, йдеться в заяві морського управління, але жертв немає. Два інших залишаються на плаву з пошкодженнями. Йдеться про судна Namura Queen, Lord Nelson і Helt. Чиновники не повідомили дати, коли кораблі були вражені ракетами.

Щонайменше 10 інших кораблів під панамським прапором все ще перебувають у Чорному морі, сказав Норіель Арауз, адміністратор Панамського морського управління (AMP). Він також додав, що російський флот обмежує вихід кораблів з цього району.

Краматорськ, Слов'янськ, Лиман — повітряна тривога!

Тернопільська, Рівненська, Волинська, Львівська, Івано-Франківська, Хмельницька, Закарпатська, Чернівецька області — відбій тривоги.

Народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк повідомила про випадки, коли людям приходять СМС з невідомого номера про евакуацію, яка перетворюється на насильне вивезення в Білорусь.

Як повідомила нардепка від “Слуги Народу” Ольга Василевська-Смаглюк в ефірі телемарафону, їй відомо про "численні випадки, коли людям приходять СМС з невідомого номера про евакуацію".

“Вони приходять і біля церкви Московського патріархату їх забирають насильно на Гомель, Білорусь”, — розповіла депутатка.

Тож люди повинні мати офіційну інформацію про евакуаційні коридори, сказала вона.

Київ — відбій повітряної тривоги!

Росія задіяла вже близько 75% військ, залучених до вторгнення в Україну — журналіст Politico

Росія задіяла вже близько 75% своїх батальйонно-тактичних груп, залучених до повномасштабного вторгнення в Україну. Про це у Twitter повідомив журналіст американського видання Politico Пол Маклірі з посиланням на високопоставленого представника Міністерства оборони США.

За словами Маклірі, чиновник уточнив, що йдеться про 75% від загальної кількості батальйонно-тактичних груп, залучених до повномасштабного вторгнення, а не про загальний склад армії РФ. Однак це все одно значущі цифри, додав Маклірі.

Тернопільська, Рівненська, Волинська, Львівська області — відбій тривоги.

На Волині з 17 березня відновлюється продаж пива, вина та слабоалкогольних напоїв.

Про відновлення продажу пива, вина та слабоалкогольних напоїв повідомив голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

“З 17 березня на території нашої області буде відновлено продаж пива, вина та слабоалкогольних напоїв. Волинська обласна військова адміністрація прийняла це рішення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, у якій зазначається те, що пиво є слабоалкогольним напоєм”, — написав голова ОВА.

За словами Погуляйка, на Волині є кілька пивоварних заводів, які через запровадження воєнного стану змушені були припинити роботу. Відповідно, сотні людей втратили робочі місця. Водночас, бізнес повинен працювати і наповнювати місцевий бюджет, пояснив голова ОВА.

ДПСУ оприлюднила номери телефонів для консультацій щодо перетину кордону з країнами ЄС та Молдовою

За даними Держприкордонслужби, отримати консультацію з окремих питань перетину кордону можна за телефонами:

  • Волинський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Волинської області) – тел. (033) 272 09 20.
  • Львівський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Львівської області) – тел. (032) 239 01 23.
  • Чопський прикордонний загін (кордон зі Словацькою Республікою, Угорщиною) – 067 181 42 67.
  • Чернівецький прикордонний загін – (кордон з Румунією, Республікою Молдова у межах Чернівецької області) – (037) 259 19 49.
  • Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Республікою Молдова у межах Вінницької області) – (043) 376 01 41.
  • Західне регіональне управління – (032) 275 62 90.

Івано-Франківська, Хмельницька, Рівненська, Волинська, Львівська, Чернівецька, Тернопільська, Закарпатська області — повітряна тривога.

Івано-Франківська, Хмельницька, Рівненська області — повітряна тривога!

Вінниччина — повітряна тривога!

Росія перейшла до використання менш точного авіаційного озброєння — Міноборони Великої Британії

Росія, ймовірно, витратила набагато більше авіаційного озброєння, ніж планувалося спочатку. Тому нині РФ використовує старішу і менш точну зброю, що призведе до ще більших втрат серед цивільного населення України. Такий висновок у Twitter оприлюднило Міністерство оборони Великої Британії.

“У результаті, ймовірно, Росія вдається до використання старішої, менш точної зброї, яка менш ефективна у військовому відношенні та з більшою ймовірністю призведе до жертв серед цивільного населення”, — йдеться у повідомленні.

Київ і область, Черкащина, Житомирщина — повітряна тривога.

“Укрзалізниця” оприлюднила графік додатково призначених евакуаційних рейсів на 17 березня

Додаткові евакуаційни рейси, зокрема, відбудуться з Харкова, Дніпра, Краматорська, Кривого Рогу, Запоріжжя.

Харків:

  • 8:00 — Інтерсіті+ Харків — Львів;
  • 9:40 — №229/230 Харків — Ужгород;
  • 13:00 — №239/240 Харків — Львів;
  • 14:00 — Інтерсіті+ Харків — Львів.

Дніпро:

  • 8:00 — Інтерсіті+ Дніпро — Львів;
  • 10:30 — №903/904 Дніпро — Дрогобич.

Краматорськ:

  • 13:00 — №273/274 Краматорськ — Львів;
  • 16:00 — №275/276 Краматорськ — Львів.

Кривий Ріг:

  • 11:00 — №219/220 Кривий Ріг — Ужгород.

Запоріжжя:

  • 10:00 — №902/901 Запоріжжя — Хелм;
  • 16:05 — №225/226 Запоріжжя — Ковель;
  • 18:00 — №234/233 Запоріжжя — Ужгород.

Додаткові рейси також відправляться з Одеси до Ужгорода о 22:32, з Києва до Хелма о 19:13. З вокзалу Дарниця відправляться поїзди Інтерсіті+ до Львова о 8:00 та о 17:00, а також до Харкова — о 1:00 та о 7:00.

Мер Нью-Йорка Ерік Адамс висловив солідарність з українцями, які постраждали внаслідок вторгнення РФ

Про це Адамс написав у Twitter.

“Я аплодую президенту Зеленському за його незмінну хоробрість проти невиправданого та неспровокованого нападу на Україну. Нью-Йорк залишається домом для найбільшої української громади в Америці, і ми солідарні з усіма, хто постраждав, як тут, так і за кордоном”, — написав мер.

Центр протидії дезінформації при РНБО України інформує про загрозу потрапляння диверсійних груп на українську територію.

"На цей раз окупанти знайшли "лазівку" з боку Європи. Вони заїжджають до нас з посвідченнями журналістів відеоагентств Ruptly, а це — дочірня компанія агентства Russia Today. Російська агенція відеоновин має офіс в Берліні. Можуть також мати назву "Канал Redfish" чи "Агенція Maffick",— йдеться у повідомленні Центру. В Центрі протидії дезінформації при РНБО попросили громадян бути пильними і передавати інформацію про російські ДРГ до чат-боту СБУ.

Президент пообіцяв кожному українцю, який втратив свій дім чи квартиру внаслідок бойових дій чи обстрілів, що держава відновить усе

Президент Володимир Зеленський пообіцяв українцям, які втратили свій дім чи квартиру внаслідок бойових дій чи обстрілів, що держава відновить усе. Про це він сказав у нічному зверненні 17 березня.

“Ми вже працюємо над програмами відновлення нашої країни після війни. Я обіцяю кожному, кожному українцю, який втратив свій дім, який втратив свою квартиру внаслідок бойових дій чи обстрілів, що держава відновить усе. Відновить самостійно”, — сказав Зеленський.

Він також додав, що впевнений у швидкій відбудові України.

“Якими б не були збитки... Це буде історичною відбудовою. Проектом, який надихатиме світ так само, як і наша боротьба за нашу свободу. Як і наша боротьба за нашу Україну”, — сказав президент.

Харківська область та Сумський район — триває повітряна тривога!

У небі над Київською областю українська армія знищила літак РФ СУ-25 та підбила літак СУ-35.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний у Facebook.

“Щойно в небі над Київщиною було знищено СУ-25 та підбито СУ-35 противника. Загалом за добу мінус більше 10 повітряних цілей РФ”, — написав Залужний.

ЄС зможе виділити ще 420 мільйонів євро термінової допомоги українцям

Посли Євросоюзу узгодили переговорний мандат Ради постійних представників країн ЄС щодо внесення змін до фондів внутрішніх справ на 2014-2020 роки та фонду притулку, міграції та інтеграції на 2021-2027 роки. Ця поправка, внесена шляхом прискореного процесу, надасть додаткові ресурси у понад 400 мільйонів євро для прийому українських біженців. Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

Топ дня
Вибір редакції
На початок