Без арешту та мільярда гривень: суд обрав запобіжний захід Порошенку

Без арешту та мільярда гривень: суд обрав запобіжний захід Порошенку

Доповнено
Без арешту та мільярда гривень: суд обрав запобіжний захід Порошенку
. Петро Порошенко в Печерському суді, 19 січня 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Печерський суд Києва обрав запобіжний захід Порошенку у справі про державну зраду — особисте зобов'язання. Порошенко має з'являтись в суд та здати паспорти для виїзду за кордон. Прокуратура вимагала взяття під варту і заставу у мільярд гривень, у задоволенні цього клопотання суд відмовив.

Сьогодні, 19 січня, Печерський суд Києва продовжив засідання щодо обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України, народному депутату "Європейської Солідарності" Петру Порошенку у справі про державну зраду. Після повернення Порошенка в Україну, 17 січня, засідання суду продовжувалось протягом дня, судді пішли в нарадчу кімнату і перебували там 5 годин, але засідання перенесли на 19 січня.

Без арешту та мільярда гривень: суд обрав запобіжний захід Порошенку
Петро Порошенко в будівлі Печерського суду, де 19 січня йому обрали запобіжний захід у справі про державну зраду. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У рішенні суду ідеться, що Порошенко має "прибувати за кожною вимогою, не відлучатися з міста Києва, повідомляти про місце проживання та роботи". Таким чином суд відхилив вимогу обвинувачення про арешт Порошенка під заставу у мільярд гривень.

У Державному бюро розслідувань уточнили, що на Порошенка судом покладено наступні обов’язки:

  • прибуття за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду;
  • не відлучатися з міста Києва ти Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або роботи;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

У ДБР не згодні з рішенням суду. Там наголосили, що таке рішення суду "не забезпечить належної поведінки підозрюваного Петра Порошенка". І додали, що у сторони обвинувачення "є всі підстави для його апеляційного оскарження".

Прихильники Порошенка зраділи рішенню суду і заспівали у судовій залі гімн України. Водночас Порошенко заявив, що "святкувати рано". Він вважає справу "політично вмотивованою".

Без арешту та мільярда гривень: суд обрав запобіжний захід Порошенку
Петро Порошенко з дружиною Мариною та прихильниками під стінами Печерського суду після рішення про запобіжний захід співають гімн України, 19 січня 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

"Українська влада замість того, щоби боротися с Путіним, бореться з опозицією, наймаючи невдалих виконавців, роблячи абсолютно незрозумілі сценарії. Сьогодні в світі вже ні в кого не залишилося сумніву щодо змісту цього непотребу цієї макулатури, яку вони принесли в суд. До цього суду прикута увага усього світу. Тому наша місія надзвичайно важна – не дати перетворити Україну у Малоросію", — заявив Порошенко.

Водночас під судом відбулась акція на підтримку Порошенка. Кілька сотень людей прийшли під суд, між учасниками акції та поліцією раніше стались сутички. Після рішення суду, учасники акції рушили на вулицю Банкову, до Офісу президента.

Без арешту та мільярда гривень: суд обрав запобіжний захід Порошенку
Журналісти, політики і учасники акції на підтримку Петра Порошенка під стінами Печерського суду Києва, 19 січня 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне
Читайте також: Обраний Порошенком Порошенка судить. Що відомо про суддю Олексія Соколова

"Вугільна справа": Порошенка підозрюють у державній зраді та фінансуванні тероризму

У грудні 2021-го Державне бюро розслідувань оголосило Порошенку підозру у держзраді та сприянні терористичним організаціям. Порошенка та інших фігурантів (Серед інших підозрюваних у справі — депутат від "Опозиційної платформи-За життя" Віктор Медведчук, ексміністр енергетики Володимир Демчишин та ексрадник міністра екології Сергій Кузяра) підозрюють у тому, що вони за державні кошти купували в ОРДЛО вугілля.

За даними слідства, протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн гривень, усього ж схема коштувала держбюджету близько 1,5 млрд гривень.

Читайте також: Порошенко, Медведчук і вугілля. У чому звинувачують п'ятого президента

Порошенка викликали допит 23 грудня, однак політик виїхав із країни, заявивши, що повернеться в січні. 17 січня Порошенко повернувся. Печерський районний суд Києва призначив засідання на цей день, Порошенко з аеропорту поїхав до суду.

Прокурор попросив для Порошенка утримання під вартою на 2 місяці із заставою у 1 мільярд гривень. Обвинувачення вважає, що підозрюваний може тиснути на свідків, перешкоджати слідству, приховувати докази.

Своєю чергою захист Порошенка просить прийняти рішення про відмову в клопотанні в повному обсязі. Адвокати наполягають, що Порошенко взагалі не є підозрюваним, оскільки, згідно з позицією захисту, щодо нього не було відповідної процесуальної дії.

Читайте також: Порошенко прилетів в Україну. Проти нього відкрита справа про держзраду. Що відомо

6 січня у межах розгляду кримінального провадження про державну зраду суд наклав арешт на активи Порошенка. Його захист заявив, що серед арештованого майна — телеканали "Прямий" та "5-ий", які вже не належать політику. Однак у ДБР спростували цю інформацію.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок